Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Vanguard Vs. BROKER

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
exuser

exuser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 01.03.2004
Sal !

Ce diferente exista intre VANGUARD si BROKER? Eu am momentan cont la SSIF Broker dar nu sint prea multumit de ei.

As vrea sa vad si eu cum arata platforma de tranzactionare Vanguard. Ma poate ajuta cineva cu un screen? Merci. Am vazut ca VANGUARD au comisioane mai mici decit BROKER si mai au si un comision redus cu 50% tranzactii intraday.

BROKER nu are la platforma online tranzactionare pe ODDLOT si mai ia si o taxa de 1 RON pe fiecare tranzactie pe Regular si 1.5 RON pe fiecare tranzactie pe RASDAQ, pe linga comisioanele practicate

Care credeti ca este cea mai indicata platforma de tranzactionare online?

Am ales BROKER pentru ca am putut sa vad cum arata platfoma lor (inclusiv piata in adincime). La restul nu prea am vazut prezentate platformele.

Istvan

#2
miluch

miluch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 30.04.2005

 exuser, on Apr 17 2007, 08:56, said:

Sal !

Ce diferente exista intre VANGUARD si BROKER? Eu am momentan cont la SSIF Broker dar nu sint prea multumit de ei.

As vrea sa vad si eu cum arata platforma de tranzactionare Vanguard. Ma poate ajuta cineva cu un screen? Merci. Am vazut ca VANGUARD au comisioane mai mici decit BROKER si mai au si un comision redus cu 50% tranzactii intraday.

BROKER nu are la platforma online tranzactionare pe ODDLOT si mai ia si o taxa de 1 RON pe fiecare tranzactie pe Regular si 1.5 RON pe fiecare tranzactie pe RASDAQ, pe linga comisioanele practicate

Care credeti ca este cea mai indicata platforma de tranzactionare online?

Am ales BROKER pentru ca am putut sa vad cum arata platfoma lor (inclusiv piata in adincime). La restul nu prea am vazut prezentate platformele.

Istvan



arunca un ochi si pe ktrade.ro

#3
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 05.02.2007
intra pe Vanguard si pe Ktrade si dute la cont demo ca sa vezi cum arata platformele.
Referitor la ODDLOT, am impresia ca nici Ktrade nu ofera posibilitatea de tranzactionare.

#4
Cristi Popescu

Cristi Popescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.04.2007
www.ktrade.ro   au probleme mari cu viteza de punere a ordinelor in piata. Uneori poate dura si 25 de minute.  Ei zic ca le pica sistemul de tranzactionare cam des. Oricum, in 25 de minute, piata se misca mult si ramai cu ochii in soare si ratezi actiunile pe care vroiai sa le cumperi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate