Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

probleme la scrierea unui CD de 200Mb

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
am luat mai demulticel un Delphi de 200Mb; L-am facut bootabil dupa discheta de Me, am pus pe el in 3 foldere diferite windows 98 se, NC, si nishte utilitare de windows; Cd l-am scris cu Nero (cu aia... Mode 2 , am bifat ASCII acolo (in loc de iso9660 sau cat era, standard) shi cam atât ). De curand am vrut sa-l folosesc si eu CD-ul, a bootat bine de pe el, cand am dat dir, mi-a aratat cele 3 foldere , dar cand am dat  cd win98se   mi-a zis ca nu exista folderul; La fel si la   cd utile   . In folderul nc pot sa intru, am incercat si am intrat in norton commander (si de pe cd shi de pe hard), vede folderele cele 2, dar nu poate sa intre in ele... Am incercat pe ambele unitati CD-ROM (Nec, Teac) si la fel... Oricum e finalizat shi nu mai am ce-i face, dar CE A AVUT????, sau defapt ce are (înca) ???

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,670
  • Înscris: 26.11.2001
Am avut si eu aceasta problema cu un cd. Din DOS nu reuseste sa intre deloc in directoare. Foloseste cand il scrii cu Nero ISO Level 1, ISO 9660 si fara Relaxed ISO restrictions

#3
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Eu zic mai degraba ca n-a scris bine CD-ul, plus ca el are de fapt 180MB si nu 200 si daca s-a "dus" in over-burn fara sa te anunte (sau n-ai fost atent) e normal sa nu mai intre in directoare pentru ca la lead-out aseaza informatia de directoare la un CD boot-abil.

Greets,
Speedo

#4
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Daca merge in Windows sa intri in directoare, inseamna ca ai folosit ISO level 2. Si eu am patit la fel cu un CD de 200.

#5
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Nu va ambalati cu level-urile, ce varianta de DOS , adica ce discheta sistem ai pus tu in boot la CD, de la ce versiune de Windows, ca daca-i 95 se explica, dar ar fi o prostie.

Greets,
Speedo

#6
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
Cd e de 200Mb, l-am facut cu level 2, asa e, dupa discheta de Win Me... Si in windows intra in directoare. Totushi tind sa cred ca tine de optiunile din nero, acum mi-am luat un RW dinala de 180 Mb (de la Best), shi o sa incerc pe el ...

#7
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Am avut si eu aceeasi probleme la un cd bootabil. L-am facut bootabil de 98SE si l-am ars cu Win on CD 3.7. Care-i explicatia?

#8
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
am facut incercari cu rw meu cel mic:
am scris cu level 2 , ascii: nu intra in foldere, dar le vede
am scris cu level 2 Iso9660: nu vede decat numele cd, nici un fishier, folder nimik
am scris cu level 1 Iso9660: a mers perfect
si de curiozitate o sa mai incerc shi level 1 ascii; In rest nu am mai bifat/debifat nimik; adik era Mode 2 /XA ; Joilet (bifat); Relax Iso restricitons eau ambele bifate;

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate