Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Discutii despre Fujifilm S6500fd

- - - - -
  • Please log in to reply
1597 replies to this topic

#163
andreimihnea

andreimihnea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.05.2007

 pan_is, on Jun 4 2007, 14:08, said:

Stii cumva ce tip are cardul de 1G (M sau H) ?

Nu stiu exact, in poza nu se vede prea bine, e un card Olympus ( produs de Sandisk)... o sa te anunt cand ma suna pt detalile privind livrarea, eu comandasem un card pe carduridememorie.ro unul de 1 Gb H dar m-au sunat si au zis ca nu au  .. sapt viitoare.. ma suna si daca vreau comand daca nu anulez comanda... acum daca merg pe emag... o sa anulez

#164
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Post greșit. :D

Edited by ursamajor, 04 June 2007 - 14:39.


#165
andreimihnea

andreimihnea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.05.2007
M-au sunat cei de la emag.. cica in 2, 3 saptamani ca sunt probleme cu furnizorul ... asa ca am renuntat la comanda
O sa mai caut...

#166
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Am vaga impresie că sunt cam pe terminate... Și eu am comandat inițial la emag (după o primă experiență neplăcută cu incompetențele de la Metro), dar mie mi-au anulat ei comanda. În consecință, m-am orientat spre magazinele mai mici (și mai flexibile) și n-am făcut rău. La fel a fost și cu A610-le: tot printre ultimele l-am prins.
S-ar putea și să mă înșel, că e produs mai nou. Vedea-vom.

#167
skin311

skin311

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.11.2006
mai, nu cred ca fuji vor sa-l scoata de la fabricatie, e cel mai bun bridge din lume, nu are competitor, cred ca de asta cererea este prea mare si nu fac față

#168
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

 skin311, on Jun 4 2007, 15:05, said:

mai, nu cred ca fuji vor sa-l scoata de la fabricatie, e cel mai bun bridge din lume, nu are competitor, cred ca de asta cererea este prea mare si nu fac față
Din pacate parerea mea este ca au facut un experiment cu S5700/S700.
Au pus un senzor mai mic, CCD normal, ieftin si daca camera aia se vinde mai bine decat S6000/6500, putem sa zicem "pa si pusi" la senzorii mai mari de 1/2.5" pe compacte/superzoomuri.
As vrea sa nu fie asa, o sa vedem...

#169
skin311

skin311

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.11.2006
super duper, nu te-ai gandit la modelele de p&s care au tot 1/1.7 la greu. de ce sa scoata ccd-urile bunde de la bridge daca le pastreaza la camerele de buzunar? nu, fuji o sa isi pastreze importanta pe care o da ccd-ului pentru ca efectiv e avantajul lor in marketing. ei sunt primii cu ccd-uri bune, super ccd hr si mai ales sr.

#170
andreimihnea

andreimihnea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.05.2007

 skin311, on Jun 5 2007, 09:43, said:

super duper, nu te-ai gandit la modelele de p&s care au tot 1/1.7 la greu. de ce sa scoata ccd-urile bunde de la bridge daca le pastreaza la camerele de buzunar? nu, fuji o sa isi pastreze importanta pe care o da ccd-ului pentru ca efectiv e avantajul lor in marketing. ei sunt primii cu ccd-uri bune, super ccd hr si mai ales sr.


Am mai sunat la un magazin online .. ONESTOP, cica sunt f multe solicitari pt acest produs aparat si importatorul a ramas pe 0, deci nu cred ca incape discutia sa il scoata de pe piatza; probabil din cauza reducerii masive a pretului din iarna pana acum si calitatii aparatului (se bate cu aparate mai scumpe) au facut ca aparatul sa dispara momentan de pe piatza!

#171
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Am o ofertă pentru acest fuji 6500 de pe piața œgriœ.

Mă puteți sfătui, vă rog frumos, ce să verific? La ce să mă uit? La ce să fiu atent?

Mii de mulțumiri!

#172
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

 skin311, on Jun 5 2007, 02:43, said:

super duper, nu te-ai gandit la modelele de p&s care au tot 1/1.7 la greu. de ce sa scoata ccd-urile bunde de la bridge daca le pastreaza la camerele de buzunar? nu, fuji o sa isi pastreze importanta pe care o da ccd-ului pentru ca efectiv e avantajul lor in marketing. ei sunt primii cu ccd-uri bune, super ccd hr si mai ales sr.
Nu ai obesrvat modelul A610 cu senzor de 1/2.5" versus A600 cu senzor de 1/1.7"?
Eu sper sa nu le iasa sau sa nu fie experimentul... in piata asta atat de ingramadita, calitatea senzorilor este singurul lucru care ii diferentiaza.

Edited by SuperDuper, 05 June 2007 - 12:11.


#173
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Gata luat de pe piața... neagră... chel... aparatul și atât dar cu un card de 2 Gb bonus, măcar.

Acuma mii de  :worthy:

Cine mă poate ajuta cu manual îi voi aduce veșnice :worthy: :worthy: :worthy:

Orice sfat este util.

#174
geutz

geutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 14.04.2007
Manualul in limba romana (PDF)

#175
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005

 geutz, on Jun 5 2007, 18:04, said:


Să trăiești 1000 de ani!

#176
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Cât ai dat pe el, pe piața aia neagră? E nou?

#177
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Așa l-a prezentat. Drept nou. (Pot verifica chestia asta cumva? pentru liniștea mea)
Aparatul și atât. Nici capac pe obiectiv.
Dar cu un Olympus/M de 2 Gb.
690 lei

#178
kristofer93

kristofer93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 22.07.2006

 eddingro, on Jun 6 2007, 09:51, said:

Așa l-a prezentat. Drept nou. (Pot verifica chestia asta cumva? pentru liniștea mea)
Aparatul și atât. Nici capac pe obiectiv.
Dar cu un Olympus/M de 2 Gb.
690 lei


De unde? :)

#179
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Păi dacă e bulk îți dai seama că e de la "procurori".  ;) Un amic și-a luat cu 3 milioane un S5600, tot de la ei.
Poți să verifici câte cadre s-au tras cu el (numărul jpeg-ului), dacă n-are urme de folosință: zgârieturi, pete etc.

Edited by ursamajor, 06 June 2007 - 10:34.


#180
B-A-C-H

B-A-C-H

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 25.03.2007
Am lasat urmatorul mesaj si in alt loc, pe acest forum. Dupa aceea, m-am gandit ca probabil aici sunt mai multi dintre cei care imi pot raspunde la intrebare.
Care va sa zica, citez  :lol: :

"De scurta vreme, sunt curiosul detinator al unui Fuji S6000fd.
In pofida faptului ca sunt plin de datorii, ca urmare a unei recesiuni economice personale, intentionez sa investesc putinii bani pe care ii mai am intr-un filtru, pentru ca nu mi-as ierta niciodata vreo zgaraietura pe obiectiv.

Am observat, rasfoind forumul, ca va orientati spre filtre de la magazinul F64, dar vad ca au foarte multe pe 58 mm, iar eu nu stiu ce sa aleg.
In aceste conditii, as aprecia sugestiile voastre. Iluminati-ma, va rog. Sunt diletant in materie foto, dar oi avea si eu calitatile mele, ca sa merit un pic de ajutor...  :peacefingers:  "

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate