Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Intrebare disperata ????

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
exsus

exsus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 11.03.2004
Salut am si eu o intrebare  am un client care vrea pe pagina lui un chat  totul pana aici e ok am chatul tot dar e un chat care foloseste server IRC acest fel de servere sunt peste tot stiu dar k pt siguranta ca chatul lui va functiona ca nu vor fi faze ca serverul respectiv de IRC sa cada sau mai stiu eu ce el vrea sa aiba serverul lui de IRC
Aici intervine problema mea de unde fac sau cum fac rost de un server de IRC sa fie al meu adica al persoanei respective pt care fac siteul

Din cate am mai vorbit in stanga si in dreapta cica un astfel de server IRC se configureaza si se instalaze pe un server de hosting normal adica daca eu la pc-ul meu vreau sa-mi fac server de IRC pot sa fac asta deci de aici deduc ca daca am hosting undeva si cei care imi ofera hosting ar putea sa faca asta
Acum nu am avut inca ocazia sa intreb dar daca stie careva ceva despre acest subiect astept un raspun

Va multumesc

PS:daca este o zona unde s-a discutat despre chaturi si faze din astea  scuze  dar dati un link cum ajung si eu acolo

#2
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
1. ce legatura are intrebarea ta cu categoria " Multimedia > Web Design / Flash / Graphix"?
2. Ai incercat o cautare pe Google inainte de a posta?
3. Applet-urile alea se conecteaza pe undernet, sau unde il setezi tu sa se conecteze. Functioneaza ca orice client de irc. Daca un server cade, il setezi sa se reconecteze automat la un random.undernet.org.

#3
exsus

exsus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 11.03.2004
De ce trebuie sa fie neaprat numai flash sau html sau mai stiu eu ce web design daca un client iti cere ceva de genul asta tu cei zici ca nu tine de web design :D sper ca nu ca nu ai scoate nici un ban asa ca nu exista rubrici de chaturi si altceva daca citeai atent nu am pomenit nimic de java ci intrebam cum se face rost de un  server de IRC al tau dragul meu nu de la altii  si ma repet tot ce faci la o pagina indiferent ce e tine de webdesign

#4
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
@exsus incearca aici http://forum.softped...p?s=&forumid=12

#5
exsus

exsus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 11.03.2004
Merci mult DanyBoss

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate