Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Corbeanca Forest

- - - - -
  • Please log in to reply
541 replies to this topic

#37
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

View Postadilushu, on Aug 9 2007, 07:55, said:

da, s-au dat toate casele mici. mai sunt destule mari dar nu se vand (inca, banuiesc ca dupa ce e gata complexul se vor vinde). In intregime banuiesc ca vor fi gata prin septembrie 2008 sau ceva mai tarziu.
Casa mea va fi gata prin noiembrie dar am de gand sa ma mut tot anul viitor, prin vara-toamna.
sa inteleg ca ai batut balma in CF?

#38
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
da. vom fi vecini.

#39
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

View Postadilushu, on Aug 10 2007, 08:13, said:

da. vom fi vecini.
hai noroc si sa fie intr-un ceas bun  :cheers:

#40
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
multumesc - sa bem berea aia la terasa, nu? Ca eu unul vin de la bloc - asa ca de-abia astept sa beau o bere la terasa cu vecinii...

#41
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
am fost azi si am fost placut surprins sa vad ca lucreaza deja la drumul de acces dinspre drumul principal, au turnat pietris si au inceput sa puna bordura. e mult mai lat decat ma asteptam, cam cum sunt si restul drumurilor prin complex.

#42
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
da, uimitor, am fost si eu azi. Au zis ca incearca sa il termine cat de repede - si ii vor pune si o bariera ca sa nu il mai foloseasca nu stiu ce carutasi.
Si in cartier merg repede - mai repede decat credeam. Mi-au pus deja gresie/faianta cat eram in concediu...evident total aiurea asa ca de luni incep baietii sa le dea jos si sa le puna iar.
Oricum, nici o surpriza, ma asteptam sa lucreze cu picioarele la finisaje.

#43
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
lucrarile avanseaza binisor.Totusi pentru primele case sunt in intarziere - ultimul termen avansat de 1.10 nu va fi respectat sigur. La drumul de acces inca lucreaza, au pus inca un rand de piatra - au spus ca inca mai discuta/negociaza cu vecinii...sper sa il faca in acest an.

#44
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
asa e. uite de asta am vrut eu de la inceput sa ma mut abia la anul. cine se muta anul asta o sa traiasca aventura la iarna.
sigur ca se intarzie cu predarea caselor... asa ca o sa intarzii si eu cu banii... conform contractului! :D

#45
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
nu m-as mira ca restul de case (in afara de primele randuri) sa fie gata la timp. Dupa cum avanseaza, cred ca a mea va fi gata conform contractului. Si pana atunci termina si drumurile. Oricum nu ma grabesc, mai am si eu lucrari de facut dupa ei, sa vedem si utilitatile bransate si functionale, drumurile gata.

#46
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
am fost ieri si azi  - deja drumurile se betoneaza, au inceput din capat si merg foarte repede (ieri era doar o jumatate de alee, azi deja aveau 3 alei pe care puteai pasi si spuneau ca ajung si la casa mea dupa inca o zi)

se misca frumos, unii oameni trebuie deja sa se mute luna asta.

sper sa betoneze cat mai repede si drumul de acces, acum ca l-au pregatit deja.

#47
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
Da, am auzit ca betoneaza deja. Ei spuneau ca vor sa termine si dumul de la strada in toamna aceasta - desi n-ar fi rau sa il faca la primaavara, dupa ce mai termina cu basculantele. Primii se vor muta foarte curand, avem noi o cunostinta care e presata sa se mute repede, si-a vandut apartamentul. Din ce spunea insa va avea probleme cu gazele, nu au prevazut inele de separatie si asteapta sa se termine toate casele ca sa le dea drumul la gaze, pana atunci butelii - ei mai cauta inca solutii. Peste 2 saptamani incep sa aduca si usile.
Se pare ca vom avea aceleasi probleme ca la Paradisul Verde, zeci de caini vagabonzi. Deja am numarat eu ultima data cand am fost peste 15, cu tot cu pui. Si erau doar o parte.

#48
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
se pare ca vor da drumul la gaze totusi, au gasit o solutie. Cu strazile inainteaza bine, au ajuns si la casa mea, in 4-5 zile cred ca e gata si "strada" mea.

#49
dixie

dixie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 07.04.2005
Hello
Stiti daca mai sunt case disponibile in acest ansamblu si daca da la ce preturi ?

Multumesc

Dix

#50
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
doar case P+1+M. Ultima data erau pe la 330k cu tot cu TVA (info din septembrie). Agentul spunea insa ca au inceput sa se dea si acestea mai bine, odata ce au inceput sa betoneze strazile si sa termine din cele mici - acum arata mai bine cartierul.

#51
DaMa

DaMa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 31.10.2007
Stiti ceva despre magazinul sau gradinita care se vor construi undeva in incinta cartierului?

#52
builder1

builder1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 08.08.2007
Am vazut ca au turnat fundatia si construiesc magazinul, nu se stie cum va arata si cine l-a luat, daca a fost luat.
Gradinita doar daca vrea cineva sa cumpere/inchirieze una din case si sa o transforme, nu e prevazut asa ceva din pacate.
Insa la cate ansambluri se construiesc in zona, sigur cineva va deschide o gradi buna in zona.

#53
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
exista deja vreo doua gradi prin apropiere la Sos Unirii, vreo 2-3 minute de mers cu masina, ceea ce e mult mai bine decat cat fac acum in Bucuresti (unde cica toate-s la indemana...)

#54
SilverFoxy

SilverFoxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 04.11.2007
In intregime banuiesc ca vor fi gata prin septembrie 2008 sau ceva mai tarziu
[/quote]


Casele au doua termene.Primul a fost(nu stiu exact cand),iar al doilea este in 30 Aprilie2008.

Modificari se accepta,dar trebuiesc platite suplimentar.E mai simplu daca vrei sa muti un perete,de exemplu,iar ei nu au apucat sa-l faca.Atunci nu mai platesti suplimentar pentru ca nici ei nu muncesc in plus,ci il pun direct unde vrei.

Edited by SilverFoxy, 05 November 2007 - 17:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate