Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

vechiul MARIO

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
getalife33

getalife33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 17.01.2007
acum multi ani unul dintre primele jocuri pe care le-am avut pe un pentium la 60 Mhz (!) era Mario. Un joc destul de interesant pentru vremea aia, dar care m-a lasat cu un "gol" in cunoastere... Nici azi nu am reusit sa trec de nivelul 4 si chiar nu stiu de ce. Poate cineva dintre dvs. imi va rezolva si mie acest mister din copilarie :).

pentru joc : http://www.bestoldga...e-hry/mario.php --> si click pe butonul de Download  , apoi din nou pe Download la pagina urmatoare.
in cazul in care nu ruleaza intrati pe : http://www.emulator-...dosbox-win.html
si scoateti emulatorul de dos. apoi trageti cu click dreapta fisierul mario.exe peste fisierul dosbox.exe si apasati "Open with".

pentru a trece de nivel ajungeti la "Exit" si pe tubul ala dati sageata in jos.
controalele sunt : sagetile, ctrl (pt. mers repede), shift(pentru sarit), space (pentru tras cand sunteti mario alb)...
stiu ca pare cam banal ... dar totusi de dragul vremurilor trecute... jucati putin.
daca reuseste cineva sa treaca de nivelul 4 sa imi zica si mie cum a reusit...

mersi !

#2
marius91

marius91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 03.11.2006
interesant joc ... inca nu m-am plictisit de le la ora de info  :D ... eu am ajuns pana la nivelul 4 ( recunosc ca nu am trecut mai departe) ... insa cativa colegi au reusit sa treaca si sa termine si jocul  B)
Nu pot sa inteleg la ce nu te descurci ... este destul de usor  . Trebuie sa mergi inainte si sa eviti broastele alea ... ( aaa si sa nu mori .. te asigur ca daca ai juca 2 ore continuu nu o sa mai ai nici o problema in a termina jocul)

#3
getalife33

getalife33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 17.01.2007

View Postmarius91, on Apr 9 2007, 11:40, said:

interesant joc ... inca nu m-am plictisit de le la ora de info  :D ... eu am ajuns pana la nivelul 4 ( recunosc ca nu am trecut mai departe) ... insa cativa colegi au reusit sa treaca si sa termine si jocul  B)
Nu pot sa inteleg la ce nu te descurci ... este destul de usor  . Trebuie sa mergi inainte si sa eviti broastele alea ... ( aaa si sa nu mori .. te asigur ca daca ai juca 2 ore continuu nu o sa mai ai nici o problema in a termina jocul)

eu vreau totusi sa imi zici concret cum trec de nivelul 4. pentru ca atunci cand ajungi la tubul final daca intri in el .. ajungi inapoi la inceputul jocului.. am incercat toate tuburile, absolut tot.. si asta mai mult de cateva ore (mai demult desigur).. si tot nu am gasit calea de iesire ... asa ca as dori un raspuns concret.. unde trebuie sa ajung (sau sa sar) ca sa trec de nivel si cum ?

#4
Fade™

Fade™

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 28.12.2006
Ce tare era jocul ăsta , il jucam la Info in prostie imi amintesc ... The GooD Old Days :)

#5
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Tot mult mai fain a fost Super Mario Bros. de pe Nintendo :P (unul din jocurile mele preferate, as juca si acu' daca as mai avea un Nintendo)!
Pt. compuri am vazut ca mai sunt cateva versiuni ceva mai avansate de Mario: Mario Forever sau asa ceva si mai sunt si altele!

#6
underdesire

underdesire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 07.08.2005
nu poti trece de 4 pt ca jocul e incomplet
e numai demo

#7
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007

View Postunderdesire, on Sep 19 2007, 21:23, said:

nu poti trece de 4 pt ca jocul e incomplet
e numai demo
mai exista sa ceva,credeam ca se da gratis ;) full,cat despre viitoarele jocuri mario va fi unul mario galaxy :D

Edited by paser, 10 November 2007 - 19:43.


#8
bonding

bonding

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 06.01.2010
in primul rand trebuie sa precizez ca jocul tau mi-a facut seara....
deci imi era incredibil de dor de acest joc... a fost jocul si copilariei mele, cred ca probabil l-am terminat de vreo 200 de ori :))
si cand spun terminat ma refer ca am ajuns la nivelul 4... :( .... da din nefericire nu are o continoare si era doar pana acolo pentru ca era un demo... multi ani mi-am pus si eu intrebarea asta inainte de culcare.... Cu ce gresesc? cum de nu reusesc sa trec?
Ulterior aflasem ca toate gandurile mele se duceau in zadar...

SUPER MARIO !!!

PS: stiu ca replyul meu vine dupa 3 ani ce ai pus intrebarea :))

Edited by bonding, 07 February 2010 - 04:49.


#9
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
mda... si eu il jucam. Mie nu imi mai mere ca sunt pe 64biti :(

#10
underdesire

underdesire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 07.08.2005
Mario Forever 4 este un remake superb si foarte bun

#11
alexandra_inimioara

alexandra_inimioara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.10.2011
Va rog frumos sa ma ajutati!caut un fel de mario.L-am cautat peste tot pe internet si nu gasesc nimic asemanator.Personajul mario are o pelerina si un baston,tin minte ca in una din planse inoata in apa ,ceva de genu:intins peste baston si misca din el,iar in momentul cand iese din apa sunt niste ingerasi albi care trag cu ceva din buric,si mai stiu ca atunci cand vrea sa sara se sprijina in baston si se da peste cap.Melodia este total diferita fata de super mario, iar printesa nu are cap de ciuperca sau ceva de genu,e normala.VA ROG DIN SUFLET SA MA AJUTATI CU UN NUME DE JOC DACA IL STI,MULTUMESC! :confuzzled:

#12
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011

View Postalexandra_inimioara, on 12th January 2012, 22:24, said:

Va rog frumos sa ma ajutati!caut un fel de mario.L-am cautat peste tot pe internet si nu gasesc nimic asemanator.Personajul mario are o pelerina si un baston,tin minte ca in una din planse inoata in apa ,ceva de genu:intins peste baston si misca din el,iar in momentul cand iese din apa sunt niste ingerasi albi care trag cu ceva din buric,si mai stiu ca atunci cand vrea sa sara se sprijina in baston si se da peste cap.Melodia este total diferita fata de super mario, iar printesa nu are cap de ciuperca sau ceva de genu,e normala.VA ROG DIN SUFLET SA MA AJUTATI CU UN NUME DE JOC DACA IL STI,MULTUMESC! :confuzzled:

Si era greu sa faci topic nou...

#13
Smithsonian

Smithsonian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.04.2005

View Postgetalife33, on 9th April 2007, 10:10, said:

acum multi ani unul dintre primele jocuri pe care le-am avut pe un pentium la 60 Mhz (!) era Mario. Un joc destul de interesant pentru vremea aia, dar care m-a lasat cu un "gol" in cunoastere... Nici azi nu am reusit sa trec de nivelul 4 si chiar nu stiu de ce. Poate cineva dintre dvs. imi va rezolva si mie acest mister din copilarie :).

pentru joc : http://www.bestoldga...e-hry/mario.php --> si click pe butonul de Download  , apoi din nou pe Download la pagina urmatoare.
in cazul in care nu ruleaza intrati pe : http://www.emulator-...dosbox-win.html
si scoateti emulatorul de dos. apoi trageti cu click dreapta fisierul mario.exe peste fisierul dosbox.exe si apasati "Open with".

pentru a trece de nivel ajungeti la "Exit" si pe tubul ala dati sageata in jos.
controalele sunt : sagetile, ctrl (pt. mers repede), shift(pentru sarit), space (pentru tras cand sunteti mario alb)...
stiu ca pare cam banal ... dar totusi de dragul vremurilor trecute... jucati putin.
daca reuseste cineva sa treaca de nivelul 4 sa imi zica si mie cum a reusit...

mersi !

Cum fac sa il joc si eu in full screen ?

#14
vandabalint

vandabalint

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.10.2012

View Postalexandra_inimioara, on 12 ianuarie 2012 - 22:24, said:

Va rog frumos sa ma ajutati!caut un fel de mario.L-am cautat peste tot pe internet si nu gasesc nimic asemanator.Personajul mario are o pelerina si un baston,tin minte ca in una din planse inoata in apa ,ceva de genu:intins peste baston si misca din el,iar in momentul cand iese din apa sunt niste ingerasi albi care trag cu ceva din buric,si mai stiu ca atunci cand vrea sa sara se sprijina in baston si se da peste cap.Melodia este total diferita fata de super mario, iar printesa nu are cap de ciuperca sau ceva de genu,e normala.VA ROG DIN SUFLET SA MA AJUTATI CU UN NUME DE JOC DACA IL STI,MULTUMESC! Posted Image

te ajut eu daca dai un mesaj in privat

#15
N_1

N_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 18.07.2012
Fain jocu

#16
eddie10

eddie10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.05.2013
Eu aveam mario pe caseta si il jucam la jocurile acelea pe televizor..good old times!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate