Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Leac pentru alergii? NAET

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
scarabeul1984

scarabeul1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.09.2006
Pentru ca incep sa infloreasca mai toate plantele, eu fiind alergic la diferite tipuri de polen si mai recent la lactate, am inceput sa caut metode de tratare a acestor alergii.
Dr. Devi Nambutripad, o doctora (Chiropractor/Acupuncturist) a descoperit o metoda revolutionara pe baza de stimulare a energiilor corpului. Ea suferind de multe alergii in special alimentare, intr-o zi ea fiind alergica la morcovi a mancat fara sa-si dea seama niste morcovi, care i-au provocat dureri puternice si a cazut, l-a strigat pe sotul ei sa-i aduca acele pentru acupunctura, pentru ca era singura metoda care o elibera de dureri si acolo jos unde era si-a aplicat acele in anumite zone de pe suprafata corpului numite centri energetici si a atipit fara sa-si dea seama, exact pe feliile de morcov pe care nu le mancase inca, cand s-a trezit s-a simtit foarte bine. V-am spus asta sa stiti de unde s-a plecat cu aceasta tehnica de tratare a alergiilor.
Am auzit si in Romania despre o metoda noua de testare a alergenilor sunt anumite aparate care emit diferite frecvente energetice (produse in general de alergeni), aceste aparate au un fel de bagheta cu care doctorul ne atinge si bagheta masoara folosind numere intre 50 si 70, daca suntem sau nu sensibili la alimentele (alergenul) respectiv
Tratamentul se face astfel : se pozitioneaza un alergen, o fiola incarcata cu energia degajata de acel alergen, in campul energetic al pacientului si in timpul asta se stimuleaza punctele din acupunctura cu aparate numite "arthrostim sau cold laser". Dupa doar o sedinta de acest fel trebuie sa nu intram in contact, cateva ore cu alergenul pentru care am fost tratati si apoi suntem vindecati de acea alergie.

As vrea sa stiu daca ati auzit despre acest tip de tratament la noi in Romania si in special unde se poate face ?

Pentru mai multe detalii cititi aici

Multumesc anticipat

#2
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Știi bine că nu se tratează alergiile. Nu ai cum să te vindeci. Eu am mai nou o ferigă în cameră, care cică ar face nu știu ce fel de miracole, eu fiind poli alergic (praf si microbi in special, dar si polen & co, mai nou si nuca se pare, mucegai, fum de țigară etc). Stai așa că aveam ceva prin pisiu... Attached File  Candida_Albicans.pdf   93.93K   25 downloads

Eu când o să am timp aș încerca halcisul, dar am înțeles că e foarte periculos, dacă nu este adiministrat exact ca la carte.
Mari probleme nu am, dar și când mă apucă (cam de 2 ori pe an) crizele alergice... îmi strănut și creierii pe nas etc.

Sfatul meu esta să eviți cât de mult poți contactul cu factorii alergeni. Nu există ”alergen”, ca și substantiv (la fel cum nu există nici cancerigen ca substantiv)... deși se folosește chiar de către unii ”medici” sau oameni din publicitate.

#3
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005
@scarabeu
pare o idee interesanta. alergiile, asa cum apar, ar trebui sa aiba si leac.

#4
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003

View Postscarabeul1984, on Apr 6 2007, 12:10, said:

Pentru ca incep sa infloreasca mai toate plantele, eu fiind alergic la diferite tipuri de polen si mai recent la lactate, am inceput sa caut metode de tratare a acestor alergii.
Dr. Devi Nambutripad, o doctora (Chiropractor/Acupuncturist) a descoperit o metoda revolutionara pe baza de stimulare a energiilor corpului. Ea suferind de multe alergii in special alimentare, intr-o zi ea fiind alergica la morcovi a mancat fara sa-si dea seama niste morcovi, care i-au provocat dureri puternice si a cazut, l-a strigat pe sotul ei sa-i aduca acele pentru acupunctura, pentru ca era singura metoda care o elibera de dureri si acolo jos unde era si-a aplicat acele in anumite zone de pe suprafata corpului numite centri energetici si a atipit fara sa-si dea seama, exact pe feliile de morcov pe care nu le mancase inca, cand s-a trezit s-a simtit foarte bine. V-am spus asta sa stiti de unde s-a plecat cu aceasta tehnica de tratare a alergiilor.
Am auzit si in Romania despre o metoda noua de testare a alergenilor sunt anumite aparate care emit diferite frecvente energetice (produse in general de alergeni), aceste aparate au un fel de bagheta cu care doctorul ne atinge si bagheta masoara folosind numere intre 50 si 70, daca suntem sau nu sensibili la alimentele (alergenul) respectiv
Tratamentul se face astfel : se pozitioneaza un alergen, o fiola incarcata cu energia degajata de acel alergen, in campul energetic al pacientului si in timpul asta se stimuleaza punctele din acupunctura cu aparate numite "arthrostim sau cold laser". Dupa doar o sedinta de acest fel trebuie sa nu intram in contact, cateva ore cu alergenul pentru care am fost tratati si apoi suntem vindecati de acea alergie.

As vrea sa stiu daca ati auzit despre acest tip de tratament la noi in Romania si in special unde se poate face ?

Pentru mai multe detalii cititi aici

Multumesc anticipat

Ori este reclama , ori este ignoranta. :lol:

#5
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Eu spun sa mergeti intai la un medic. Se fac tratamente de desensibilizare. Si incercati ceaiul de trei frati patati.

#6
scarabeul1984

scarabeul1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.09.2006
Nu inteleg de ce nu puteti accepta ca exista si ca s-a descoperit un tratament pentru alergii, daca ati citii tot articolul, chiar daca este cam lung, poate ati putea sa priviti cu alti ochi chestia asta.
Cu prima ocazie cu care aud in Romania despre acest tip de tratament o sa merg si o sa il incerc.
Probabil ca va vine foarte greu sa credeti ca va poate vindeca cineva cu ajutorul energiilor, tocmai asta ne face sa nu incercam acest tip de tratament.

Voi din ce stiti, nu considerati ca acupunctura are cu adevarat efect pozitiv asupra organizmului?

@radup : Cui sa ii fac reclama daca inca nu exista in Romania. Cum putem evolua daca am gandi toti ca tine, fara sa analizezi si sa incerci nu ai cum sa tragi concluzii, asa ca apuca-te de citit despre metoda asta de tratament si poate o sa iti schimbi parerea.

@adadoi : Tratamentele de desensibilizare nu fac decat sa iti modifice felul cum lucreaza sistemul imunitar, ceea ce ar provoca alte disfunctii ale organizmului. Cel mai bine este sa incercam tratamente Homeopate. Acest tratament despre care zice in articolul prezentat de mine, nu are efecte secundare, asa ca eu consider ca merita incercat, cel putin de mine.

@Piorel : In articolul pe care l-ai prezentat (mersi mult) spune ca acest virus (Candida albicans) pregateste locul pentu alergii si mai spune ca virusul Candida albicans impreuna cu alergenii determina izbucnirea alergiilor. Tu, mai ales pentru ca ai spus ca esti alergic, nu ai fi interesat sa vezi cum, si daca au dreptate acesti doctori care sustin ca pot trata alergiile intr-o singura zi, mie mi se pare un lucru fantastic si asta pentru ca acest tratament iti arata rezultatele intr-o singura zis, nu in 60 zile cum este tratamentul cu injectiile sub limba.

Eu zic ca merita sa mai caut si sa vad cum ma pot trata prin aceasta metoda.

Va multumesc pentru raspunsuri si mai astept pareri.

#7
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Candida albicans nu e virus, e ciuperca. Parerea mea!

#8
scarabeul1984

scarabeul1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.09.2006

View Postantigen, on Apr 6 2007, 22:38, said:

Candida albicans nu e virus, e ciuperca. Parerea mea!
Corect, gresala mea.

Este o ciuperca asemanatoare drojdiei.
Candida albicans - se gaseste in animale si in oameni. S-a reusit sa o izoleze din piele si mucoasa oamenilor, dar a fost recuperata si din frunze, flori, apa, si pamant. S-a raportat ca este alergen. O cauza generala de infectie superficiala, orala infectie vaginala, infectie in sange. Celulele din acest organizm nu se raspandesc prin aer si sunt considerate a fi un component normal al florei bucale si altor mucoase din corp. Bolile provocate de Candida albicans se intalnesc de obicei dupa tratamente indelungate cu antibiotice si steroizi.

#9
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Si daca esti alergic ce se intampla cand ti-e rau?

#10
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

View Posticynoangel, on Apr 10 2007, 15:24, said:

Si daca esti alergic ce se intampla cand ti-e rau?

Depinde de fiecare. La mine de exp am așa: mă mănâncă ochii, buzele, nasul, cerul gurii (asta nelipsit), am o jenă în gât, uneori tușesc aiurea (câteva zile), crize de strănutat (strănutul vine din ce în ce mai puternic, până când parcă îți strănuți creierii - între 3-12 strănuturi cam așa), unele bube care îmi ies pe față - care la aspect seamănă un pic cu pișcăturile de țânțari. Și cred că mai sunt și altele, dar nu sunt convins 100 % că sunt din cauza alergiei (negi, acnee etc).

#11
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostPiorel, on Apr 6 2007, 12:31, said:

Nu există ”alergen”, ca și substantiv (la fel cum nu există nici cancerigen ca substantiv)... deși se folosește chiar de către unii ”medici” sau oameni din publicitate.


nu zau?

nu c-ar avea vreo importanta, iar acei "medici" chiar te trateaza.

#12
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

View Postmianna, on Apr 11 2007, 00:34, said:

nu zau?

nu c-ar avea vreo importanta, iar acei "medici" chiar te trateaza.

Scumpa, adj nu e adjectiv? s.n știu eu că e substantiv neutru.

1. Sensul primar este de adjectiv.
2. Zi-mi și mie cum vine ca și s.n? Un alergen, două alergene? Un pic cam nu prea ;)

#13
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostPiorel, on Apr 11 2007, 00:59, said:

Scumpa, adj nu e adjectiv? s.n știu eu că e substantiv neutru.

1. Sensul primar este de adjectiv.
2. Zi-mi și mie cum vine ca și s.n? Un alergen, două alergene? Un pic cam nu prea ;)


nu-ti zic eu, iti zice dictionarul ortografic, daca stii sa citesti, scumpule. :) de asemenea, daca te uiti de la ce provine, s-ar putea sa ai  surprize.

n-am zis nimic de sensul primar, tu ai fost cel care a zis ca "nu exista" ca si substantiv. ti-am aratat doar ca exista bine mersi.

Edited by mianna, 11 April 2007 - 15:43.


#14
Thagar

Thagar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 11.02.2007

View Postscarabeul1984, on Apr 6 2007, 12:10, said:

Am auzit si in Romania despre o metoda noua de testare a alergenilor sunt anumite aparate care emit diferite frecvente energetice (produse in general de alergeni), aceste aparate au un fel de bagheta cu care doctorul ne atinge si bagheta masoara folosind numere intre 50 si 70, daca suntem sau nu sensibili la alimentele (alergenul) respectiv
Tratamentul se face astfel : se pozitioneaza un alergen, o fiola incarcata cu energia degajata de acel alergen, in campul energetic al pacientului si in timpul asta se stimuleaza punctele din acupunctura cu aparate numite "arthrostim sau cold laser". Dupa doar o sedinta de acest fel trebuie sa nu intram in contact, cateva ore cu alergenul pentru care am fost tratati si apoi suntem vindecati de acea alergie.

As vrea sa stiu daca ati auzit despre acest tip de tratament la noi in Romania si in special unde se poate face ?

Multumesc anticipat

Metoda descrisa frizeaza delirul:)
Una, pentru ca foloseste "concepte" absurde, in cel mai bun caz, cum ar fi acela de "frecventa energetica". Nu poate exista asa ceva, asa cum nu exista, sa zicem, "frecventa mecanica", sau "frecventa gravitationala". Apoi, aparatele nu pot emite frecvente ca atare, frecventa neavand o existenta de sine statatoare, ele reprezentand  o calitate, nu un element material, fie el substanta, camp sau informatie. Aparatele pot emite unde electromagnetice de frecventa cutare, sunete asijderea, etc., nu frecvente pur si simplu.

Chiar si notiunea de "camp energetic" al pacientului, desi atat de des intalnita, este lipsita de continut. Cal putin in cadrul fizicii actuale, energia este subsumata notiunii de camp, intrinseca acesteia. Nu exista campuri dedicate energiei, si campuri lipsite de energie, asa cum nu exista obiecte colorate si obiecte necolorate.
"fiola incarcata cu energia" e un alt exemplu de delir stiintificoid fara vreun suport logic. Energia nu se infioleaza, ea este tot o calitate e unui element material.

In ansamblu, metoda de diagnostic si tratament descrisa este fie ticneala, fie sarlatanie,  fie, mai probabil, o combinatie a lor.

View Postmianna, on Apr 11 2007, 16:41, said:

nu-ti zic eu, iti zice dictionarul ortografic, daca stii sa citesti, scumpule. :) de asemenea, daca te uiti de la ce provine, s-ar putea sa ai  surprize.

In realitate este vorba de dictionarul explicativ, cel ortografic ocupandu-se cu altceva. Si anume cu ortografia;)

Edited by Thagar, 11 April 2007 - 17:03.


#15
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostThagar, on Apr 11 2007, 18:01, said:

In realitate este vorba de dictionarul explicativ, cel ortografic ocupandu-se cu altceva. Si anume cu ortografia;)

click pe link, al treilea alineat (de sus in jos, ca vad ca e nevoie sa va dau cat mai multe detalii :D )

alergén s. n., pl. alergéne
             Sursa: Dicționar ortografic |        Trimisă de siveco,       10 Aug 2004               |       Greșeală de tipar            

oare scrie ortografic, sau mi s-au amestecat mie literele pe monitor? :rolleyes:

#16
Thagar

Thagar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 11.02.2007

View Postmianna, on Apr 11 2007, 18:08, said:

click pe link, al treilea alineat (de sus in jos, ca vad ca e nevoie sa va dau cat mai multe detalii :D )

alergén s. n., pl. alergéne
             Sursa: Dicționar ortografic |        Trimisă de siveco,       10 Aug 2004               |       Greșeală de tipar            

oare scrie ortografic, sau mi s-au amestecat mie literele pe monitor? :rolleyes:

Draga mosului,

In dictionarul ortografic gasesti modul corect de scriere al unui termen, oricare ar fi el:
ORTOGRAFÍ//E ~i f. Ansamblu de reguli care stabilesc scrierea corectă a cuvintelor dintr-o limbă.

Sensul unui cuvant (ca asta era in discutie, alergenul ala, daca iti mai amintesti) este explicat intr-un alt soi de dictionar, si anume cel explicativ:)

#17
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Bun. Rămânem la un alergen, două alergene atunci :lol: Să vă mai aduc aminte că toți ”specialiștii” care apar pe la emisiuni și reclame vorbesc de alergeni, ca și substantiv de gen masculin?

Și să trecem la lucruri cu adevărat importante: halcis a servit cineva?

Edited by Piorel, 11 April 2007 - 18:49.


#18
scarabeul1984

scarabeul1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.09.2006

View PostThagar, on Apr 11 2007, 18:01, said:

Metoda descrisa frizeaza delirul :)
Tu nu crezi ca orice corp emite energie?
Asta se poate verifica si daca sti fizica trebuie sa sti, nu ma pricep eu dar sunt sigur ca asa este.
Am ascultat mai multe pareri si am ajuns la concluzia ca este posibila aceasta vindecare a alergiilor prin metoda descrisa aici

In ceea ce priveste energiile yin-yang au fost facute si niste studii, daca v-ati uitat la documentarul "what the fuck do we know" poate ati intelege, daca nu v-ati uitat il puteti downloda folosind unul din programele (DC++ , StrongDC, RMDC++, ...).
Trebuie sa vedeti acel documentar.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate