Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Leac pentru alergii? NAET

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostThagar, on Apr 11 2007, 18:26, said:

Draga mosului,

In dictionarul ortografic gasesti modul corect de scriere al unui termen, oricare ar fi el:
ORTOGRAFÍ//E ~i f. Ansamblu de reguli care stabilesc scrierea corectă a cuvintelor dintr-o limbă.

Sensul unui cuvant (ca asta era in discutie, alergenul ala, daca iti mai amintesti) este explicat intr-un alt soi de dictionar, si anume cel explicativ:)

dragul meu, tu intelegi ca nu ma contrazici pe mine, ci dictionarul, oricare ar fi el? spor! :D ii spuneam ca, in timp ce in DEX apare doar precizarea ca e s.n., ceea ce in mintea mea a' blonda inseamna substantiv neutru, in dictionarul ortografic apare clar specificata forma pe care el o contesta. da, in dictionarul ortografic. :P

#20
Thagar

Thagar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 11.02.2007

View Postscarabeul1984, on Apr 11 2007, 23:21, said:

Tu nu crezi ca orice corp emite energie?
Asta se poate verifica si daca sti fizica trebuie sa sti, nu ma pricep eu dar sunt sigur ca asa este
Am ascultat mai multe pareri si am ajuns la concluzia ca este posibila aceasta vindecare a alergiilor prin metoda descrisa
...

Deci fireste ca asa e, daca esti atat de sigur:)
Nu, nu orice corp emite energie. Vezi gaurile negre, de pilda;)

Edited by me_and_myself, 12 April 2007 - 00:40.


#21
scarabeul1984

scarabeul1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.09.2006

View PostThagar, on Apr 12 2007, 01:04, said:

Deci fireste ca asa e, daca esti atat de sigur:)
Nu, nu orice corp emite energie. Vezi gaurile negre, de pilda;)

Am crezut ca nu trebuie sa iti specific corp tangibil atunci cand am zis corp, oricum cunostiintele tale trebuie imbunatatite daca vorbesti asa, ai intrat in discutie ca multi altii doar asa de forma, eu as fi preferat sa cautati si voi cum am cautat si eu metode prin care putem ameliora simptomele cauzate de alergii.

Va multumesc pentru dorinta si placerea de a va contrazice.

O zi buna,

#22
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Simptomele cauzate de alergii se trateaza destul de simplu, cu antihistaminice, sau in cazuri grave (soc anafilactic) cu antihistaminic + hemisuccinat de hidrocortizon + adrenalina.
Tu vrei un tratament etiologic pentru alergii, nu simptomatic. Pentru gasirea unui nou tratament e nevoie de studii in dublu-orb facute pe grupuri mari de persoane (si soareci, si maimute, etc), nu de povesti cu morcovi. Asta nu am vazut pe pagina aceea. In schimb am vazut ca exista alergii la Mg, vitamine si aminoacizi (ceea ce e gresit), plus o betie de cuvinte.

Si Thagar greseste, gaurile negre radiaza energie;).

Edited by antigen, 12 April 2007 - 22:27.


#23
scarabeul1984

scarabeul1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.09.2006

View Postantigen, on Apr 12 2007, 23:26, said:

Tu vrei un tratament etiologic pentru alergii, nu simptomatic.
Eu vreau un tratament care sa nu prezinte risc, sa nu aiba contraindicatii.
Cum sunt tratamentele pe baza de produse naturiste.

#24
Thagar

Thagar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 11.02.2007

View Postscarabeul1984, on Apr 14 2007, 01:02, said:

Eu vreau un tratament care sa nu prezinte risc, sa nu aiba contraindicatii.
Cum sunt tratamentele pe baza de produse naturiste.

Medicamentul sau produsul care nu are riscuri, sau contraindicatii, nu are, fireste, nici efect. Unul remarcabil, adica.

Produsele "naturiste" care nu au nici un fel de contraindicatii sunt fie complet lipsite de efecte biologice decelabile, fie concentratia este atat de redusa incat nu merita nici pretul platit pentru ambalajul lor. Ele vindeca doar problemele financiare ale producatorilor lor.

Pe de alta parte, campaniile publicitare si folclorul au ajuns sa identifice termenii de "naturist" si "nedaunator". In realitate, otravurile cele mai puternice, de pilda, nu sunt minerale, si nici de sinteza, au origine "naturista".

#25
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostThagar, on Apr 14 2007, 02:39, said:

Medicamentul sau produsul care nu are riscuri, sau contraindicatii, nu are, fireste, nici efect. Unul remarcabil, adica.

Produsele "naturiste" care nu au nici un fel de contraindicatii sunt fie complet lipsite de efecte biologice decelabile, fie concentratia este atat de redusa incat nu merita nici pretul platit pentru ambalajul lor. Ele vindeca doar problemele financiare ale producatorilor lor.

Pe de alta parte, campaniile publicitare si folclorul au ajuns sa identifice termenii de "naturist" si "nedaunator". In realitate, otravurile cele mai puternice, de pilda, nu sunt minerale, si nici de sinteza, au origine "naturista".


corect.

insa va rog, daca doriti sa continuati aceasta discutie, sa o faceti aici.

topicul asta sa ramana la alergii.

#26
AltaIntrebare

AltaIntrebare

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.08.2018
Mda

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate