Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 

Program Prelucrat Capturi

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
20 răspunsuri în acest subiect

#19
cerreal

cerreal

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 355
  • Înscris: 05.12.2005
Hai sa nu fim giga contra chiar la tot.
Pana sa filmez pe vx am filmat pe panasonic ms4 si avand in vedere ca era singura camera care o aveam eram foarte multmit de ea..logic :).
   Si presupun ca si altii atzi mai facut dvd de pe vhs la calitate multumitoare.
   Ca nu era vb de camera video folosita asta am inteles cu totii...
    Ce nu atzi inteles voi e ca e mult mai usor sa arunci cu dvd-uri in client-cat mai multe posibil- numarul conteaza...
iar cand mai apare un client care ishi permite sa-i ceara filmatorului un generic un intro ceva...dar cum ishi permite asta?!?....atunci zbieri dupa ajutor si te enervezi cand ti se spune sa citesti.
      Una peste alta  omul filmeaza intr-o patura sociala care nu prea avea cerintze pana acum dar care se pare ca a inceput sa ceara dvd si generic, deci a inceput sa ishi creasca pretentiile- dar omul nu poate tine pasul cu pretentiile clientilor.
Regula de baza investiitii minime-efort minim-profit maxim functioneaza multumitor

#20
bydede

bydede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 152
  • Înscris: 06.05.2006
Nu vreau sa fiu rautacios dar, ca o paralela, pt copiii cu dizabilitati, exista scoli speciale...
Nu imi place, ca nici macar nu au acordat atentie limbii romane si modului de exprimare. Deci, ce rezultat va avea filmul produs de ei, daca nu stiu nici sa se exprime corect (sa foloseasca niste reguli de baza)?! Apropo de reguli: in filmare si montaj, sunt si acolo niste reguli. Sa le invatam si sa le aplicam! Valiro a dat cateva linkuri, din care am invatat si eu. Intai se CAUTA (adica se foloseste SEARCH) si dup-aia, daca nu gasesti un raspuns, posteaza! Asta este o regula si pe acest forum la aria video...
Alta regula, "Regula de baza investiitii minime-efort minim-profit maxim functioneaza multumitor". OK, pun si eu o intrebare de bun simt: care este diferenta dintre un client multumit si un client fidel? (Se stie ca fidelitatea este treapta cea mai inalta a marketingului si a persuasiunii prestatorului de servicii/produse).
Raspuns: Aceeasi ca cea dintre o sotie multumita si una...fidela. Intrebare finala: Ce sotie ai vrea: fidela sau doar...multumita?
PS: Atata timp cat in Romania vor functiona principiile de genu' "merge si asa", "investiitii minime-efort minim-profit maxim functioneaza multumitor" (si pe de-asupra, de baza), etc, serviciile oferite vor fi jalnice, vezi turismul de pe litoralul romanesc - si asta e doar un exemplu!
Ca sa inchei, peste tot exista un inceput, de-acord. Omul, a cerut niste pareri si iata, le-a gasit. Cine are ochi de vazut, sa vada!...

Editat de Mtz, 10 aprilie 2007 - 22:31.


#21
cerreal

cerreal

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 355
  • Înscris: 05.12.2005
ok, perfect adevarat...tu nu ai vazut ca eram ironic? :) ))

din nefericire asta e situatia la noi deocamdata iai bani gramada de la o patura sociala la NBC si lucrezi pe gratis pt ceva proiecte artistice, pt ceva experientza

Editat de Mtz, 10 aprilie 2007 - 22:31.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate