Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Cosmin Olăroiu

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
34 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Ce părere aveți despre Olăroiu? (77 membri au votat)

Este un antrenor bun?

  1. DA (37 voturi [48.05%])

    Procentaj al voturilor: 48.05%

  2. NU (40 voturi [51.95%])

    Procentaj al voturilor: 51.95%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#19
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostImDrunk, on Apr 16 2007, 18:33, said:

Da cu Oli am ajuns in semifinale da daca era alt antreor Zenga sau Protasov sa zicem is sigur ca ajungeam in finala si poate si castigam cupa UEFA
Oli mare branza nu o facut la echipa el o continuat munca inceputa de Zenga si continuata de Protasov
Ruda cu Mafalda?

View PostImDrunk, on Apr 16 2007, 18:33, said:

Protasov o plecat pentru ca o primit un salar mult mai mare is sigur ca daca Jiji ii da un salar pe masura o sa se intoarca la Steaua
Protasov a plecat pentru ca stia ca nu va mai avea rezultatele din tur.

#20
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 04.08.2006
kill_them_all1000

sper ca te plateste bine Oli ca ii tot iei apararea :)) si eu am avut o parere buna despre el da cu timpu mi-am schimbato si is sigur ca peste cateva etape o sa ti-o schimbi si tu asta daca esti suporter adevarat al stelei si vrei binele echipei

#21
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.061
  • Înscris: 14.07.2005
Stai linistit ca l-am criticat destul pe Olaroiu cand a gresit, dar nu sunt batut in cap sa-l critic si cand nu greseste.

PS: MM Stoica ma plateste pe mine.

#22
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postkill_them_all1000, on Apr 17 2007, 23:28, said:

Stai linistit ca l-am criticat destul pe Olaroiu cand a gresit, dar nu sunt batut in cap sa-l critic si cand nu greseste.

PS: MM Stoica ma plateste pe mine.

MM sau Oli tot aia ii bani tot de la Gigi din cont vin :)
Intrebarea mea ii cum iti dai seama cand greseste Oli si cand nu? atunci cand face o schimbare proasta? atunci cand echipa nu joaca? Cand formula de start nu ii buna?

Orice varianta inafara de aia ca jucatorii nu is capabili sa bage mingea in poarta ca aia ai zis-o deja de n ori :D

#23
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostImDrunk, on Apr 18 2007, 00:30, said:

Intrebarea mea ii cum iti dai seama cand greseste Oli si cand nu? atunci cand face o schimbare proasta? atunci cand echipa nu joaca? Cand formula de start nu ii buna?

Orice varianta inafara de aia ca jucatorii nu is capabili sa bage mingea in poarta ca aia ai zis-o deja de n ori :D
Am explicat rolul antrenorului intr-o echipa de n ori. E chiar asa de greu de retinut? Antrenorul te duce in fata portii de'acolo depinde de tine.
In meciul cu Dinamo a bagat singurii fundasi pe care ii avea la dispozitie si au luat 4 goluri. Tot in meciul cu Dinamo a jucat cu cei mai in forma atacanti, Thereau si Badea, iar acestia ba au luftat ba l-au luat la tinta pe Lobont. Unde e vina lu' Olaroiu? Aveai tu solutii pentru aparare sau atac?
La fel si in meciul cu Gloria. Un luft obisnuit de'a lu' Badea (asta daca nu da o "chifla" pe meci nu se simte bine), alte suturi prin tribuna si inca cateva in portar. Unde e vina lu' Olaroiu? Ce sa le faca? Sa ii invete sa traga la poarta? Daca in Divizia A stai sa inveti atacantii sa traga la poarta si fundasii sa se apere inseamna ca am ajuns degeaba in semi-finale anul trecut.

Eu sper sa zboare MM Stoica cat mai repede de la Steaua ca asta numai prostii a facut de cand a venit la Steaua.

PS: As putea sa te intreb acelasi lucru pe tine: De unde stii ca e vina lu' Olaroiu si nu a jucatorilor? De unde stii ca jucatorii urmeaza intocmai indicatiile antrenorului?

#24
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postkill_them_all1000, on Apr 18 2007, 12:31, said:

Am explicat rolul antrenorului intr-o echipa de n ori. E chiar asa de greu de retinut? Antrenorul te duce in fata portii de'acolo depinde de tine.
In meciul cu Dinamo a bagat singurii fundasi pe care ii avea la dispozitie si au luat 4 goluri. Tot in meciul cu Dinamo a jucat cu cei mai in forma atacanti, Thereau si Badea, iar acestia ba au luftat ba l-au luat la tinta pe Lobont. Unde e vina lu' Olaroiu? Aveai tu solutii pentru aparare sau atac?
La fel si in meciul cu Gloria. Un luft obisnuit de'a lu' Badea (asta daca nu da o "chifla" pe meci nu se simte bine), alte suturi prin tribuna si inca cateva in portar. Unde e vina lu' Olaroiu? Ce sa le faca? Sa ii invete sa traga la poarta? Daca in Divizia A stai sa inveti atacantii sa traga la poarta si fundasii sa se apere inseamna ca am ajuns degeaba in semi-finale anul trecut.

Eu sper sa zboare MM Stoica cat mai repede de la Steaua ca asta numai prostii a facut de cand a venit la Steaua.

PS: As putea sa te intreb acelasi lucru pe tine: De unde stii ca e vina lu' Olaroiu si nu a jucatorilor? De unde stii ca jucatorii urmeaza intocmai indicatiile antrenorului?


Vad ca ne intindem :)
Tot explicatia aia cu ratatu mi-ai dat-o :) in fine

Quote

Antrenorul te duce in fata portii de'acolo depinde de tine.

Da si la meciu cu Dinamo o dus echipa in fata portii da mijloc si apararea or fost varza


De unde stiu io ca ii vina lui Oli?
In primu is primu rand ce nu imi place la el ii cum face echipa
De ce il tine pe Andrey in poarta cand apara asa cum apara ? de ce nu il baga pe Cernea care o aparat mai bine cand era titular? sa iti si raspund :) din cauza lu MM ca na el l-o adus pe Andrey la Steaua ar fi culmea sa fie rezerva
De ce in meciu cu Rapid sau cu Dinamo nu mai stiu parca cu Rapidu da nu is sigur Jiji i-o zis la Oli sa il bage pe Ochirosii in teren si l-o bagat? de ce nu isi face el singur echipa? sa bage el pe cine crede el pe teren ca merita
Dupaia in meciu cu Dinamo de ce nu o inceput cu Cristocea si Ochirosii ? l-o bagat pe pensionaru ala de Bostina si pe nu mai stiu care pe teren :(
Jucatorii azi joaca pe unu post maine pe altu exemple is destule normal ca ii o harababura in capu lor
Nu are nici curaju sa zica dupa meciuri x sau y o gresit asa cum zice Rednic sau orice alt antrenor care se respecta
Ce sa mai zic de meciu cu Boro? prima repriza superba le-am facut la aia capu calendar or intrat la vestiare parca vad ca le-o zis Oli bravo baieti ati jucat f bine nu va mai poate opri nimeni bla bla bla si alte prostii si uite asa ne-am facut de rusine

Cat despre MM si eu vreau sa plece da nu putem zice ca nu o facut nimic pentru echipa (Elton , Cyril si altii jucatori care joaca bine el i-o adus)

#25
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostImDrunk, on Apr 18 2007, 16:19, said:

Da si la meciu cu Dinamo o dus echipa in fata portii da mijloc si apararea or fost varza.
E o harababura in capul tau asa ca o sa comentez doar fraza asta.
Ca sa ajungi in atac trebuie sa mai treci mingea pe la aparatori si mijlocasi. Sau poate tu crezi ca daca sunt 100 de ocazii toate sunt numai din vina atacantilor.
Tu ce ai vrea sa le faca Olaroiu la aparatori? Sa ii invete sa nu dea mingea la adversar ca idiotii? Daca inveti fundasii asa ceva in Divizia A te duci la juniori. Mai avea alti aparatori in locul celor doi?
Pe bune eu spun niste lucruri pe care tu zici ca le repet dar de bagat in cap nu le bagi.
Olaroiu trebuie sa ii aseze in teren, sa le arate scheme tactice etc.. Nu sa stea sa le spuna jucatorilor ca nu trebuie sa isi lase adversarul sa traga la poarta sau ca la centrari trebuie sa ii iei fata adversarului ca altfel ala trage la poarta. Astea nu sunt greseli de antrenor de Divizia A ci greseli de jucator de Divizia D.
Ce dracu' o fi asa de greu de vazut ca ultimele doua meciuri Steaua le-a pierdut pe greseli individuale nu stiu.

#26
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 04.08.2006
Mda cred ca nu mai avem ce discuta
In primu si primu rand harababura ii in capu tau noi aici vorbim de Oli in general nu de ultimile 2 etape

Quote

Ca sa ajungi in atac trebuie sa mai treci mingea pe la aparatori si mijlocasi

Mersi ca m-ai luminat ;) cei drept o trecut ani buni de cand nu mai joc fotbal la nici un club si na omu mai uita
Am si intales ca jucatori is vinovati ca nu baga mingea in poarta
Oli nu are nici o vina ca il tina tot pe Andrey in poarta pana ajunge mai rau ca si Carlos si ca la el la echipa schimbarile se fac de oricine numa de el nu ;) ce mai Oli asta ii bun rau ma mir ca nu vrea Real sa il cumpere pacat ca jucatori astia is chiar varza si ca am ajuns pe locu 4 la mai bine de 10 puncte in spatele loclui 1 cred ca am ajuns in semifinala UEFA cu jucatori astia numa mituind arbitrii si la meciu de la KIEV cred ca le-o dat Jiji si la aia vreo 2-3 oi sa ne lase jucatori astia varza sa dea 4 goluri acolo altfel nu imi explic
Numa bine ;) asta ii ultimu meu post aici

Editat de ImDrunk, 18 aprilie 2007 - 16:32.


#27
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 559
  • Înscris: 20.02.2004
e un antrenor bun,pacat de jucatori care ii are in subordine ca uni din ei sunt varza

#28
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostImDrunk, on Apr 18 2007, 17:29, said:

In primu si primu rand harababura ii in capu tau noi aici vorbim de Oli in general nu de ultimile 2 etape
Dar dati vina pe el pentru infrangerile din ultimele etape.

View PostImDrunk, on Apr 18 2007, 17:29, said:

Oli asta ii bun rau ma mir ca nu vrea Real sa il cumpere pacat ca jucatori astia is chiar varza si ca am ajuns pe locu 4 la mai bine de 10 puncte in spatele loclui 1 cred ca am ajuns in semifinala UEFA cu jucatori astia numa mituind arbitrii si la meciu de la KIEV cred ca le-o dat Jiji si la aia vreo 2-3 oi sa ne lase jucatori astia varza sa dea 4 goluri acolo altfel nu imi explic
O echipa de fotbal are un ciclu de viata, dar banuiesc ca tu ai fost un jucator extraordinar care a jucat toate meciurile la potentialul maxim. Echipa Stelei are deja 5 ani de viata si este normal sa apara uzura fizica si psihica. Iar daca jucatorii care dau semne de uzura nu sunt inlocuiti cu ceva de valoare se ajunge la ce este Steaua acum. Transferurile nu le-a facut Olaroiu ci MM Stoica, Olaroiu primind de la acesta doar casete cu jucatorii (casete care logic contineau doar meciuri bune ale acelor jucatori). Thereau de exemplu a fost luat la Steaua de Oli dupa ce l-a vizionat live.
Daca vrei sa iti dau exemple de echipe galactice care dupa 3-5 ani de glorie au cazut jalnic spune-mi.
Olaroiu a gresit sezonul asta pentru ca a jucat intr-un sistem tactic care i-a uzitat la maximum pe jucatori.

PS: Eu nu as spune in locul tau ca ai facut fotbal. Nu stii sa deosebesti greseala tactica de cea individuala ceea ce e grav pentru unu' care a facut fotbal.

#29
tzutzu92

tzutzu92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 25.04.2007
Cosmin Olaroiu a dovedit ca este un bun antrenor . A calificat-o pe Steaua in grupe ( anul trecut ) si a realizat multe la Steaua si la Poli Tim . Oli este un anrenor bun

#30
Rocknroll

Rocknroll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.785
  • Înscris: 16.12.2006
Daca ar fi sa-i dau o nota lui Olaroiu, pe o scara de la 1 la 10, unde nota maxima ar fi cea care-a facut-o celebra pe Nadia, atunci nota mea pentru antrenorul Stelei ar fi 7...

#31
morioca

morioca

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 307
  • Înscris: 24.11.2003
un "antrenor" de doi bani. o sluga ordinara lipsita si de cea mai mica farama de onoare. un "om" capabil sa-l linga in fund pe cioban in orice imprejurare. un fricos care si in meciurile cu retrogradatele joaca cu doi inchizatori. un las care nu este capabil sa intervina atunci cand cel care la sustinut cel mai mult e dat afara. ba mai mult, il si jiganeste. un rahat care declara ca elton nu are loc in lotul Stelei. un rahat care inchide ochiii la plecareaa celor mai buni jucatori de la Steaua. un profitor ce are doar meritul de a sta pe banca si a se uita cum un cioban ordinar ii face echipa.  un ZERO.
asta-i din pacate "antrenorul" Stelei.

#32
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 3.917
  • Înscris: 24.10.2004
cred ca e CV-ul perfect facut de tine pentru Olaroiu

#33
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.372
  • Înscris: 18.02.2007

View Postmorioca, on May 25 2007, 07:53, said:

un "antrenor" de doi bani. o sluga ordinara lipsita si de cea mai mica farama de onoare. un "om" capabil sa-l linga in fund pe cioban in orice imprejurare. un fricos care si in meciurile cu retrogradatele joaca cu doi inchizatori. un las care nu este capabil sa intervina atunci cand cel care la sustinut cel mai mult e dat afara. ba mai mult, il si jiganeste. un rahat care declara ca elton nu are loc in lotul Stelei. un rahat care inchide ochiii la plecareaa celor mai buni jucatori de la Steaua. un profitor ce are doar meritul de a sta pe banca si a se uita cum un cioban ordinar ii face echipa.  un ZERO.
asta-i din pacate "antrenorul" Stelei.

Subscriu!

#34
director_x

director_x

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 307
  • Înscris: 05.01.2006
cred ca Olaroiu se potriveste cu patronul sau si nu este altceva decat un shmeker de 2 lei desi imi e simpatic . sincer sunt stelist si n-am nimic cu el ca om dar nu cred ca e mare branza de antrenor... :(

#35
da.ta

da.ta

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 471
  • Înscris: 01.06.2006
Un antrenor bun pentru echipe mici, care pot juca pe contraatac. Sa nu uitam ca cel mai reusit meci al sau la Steaua(probabil), cel de la Kiev, a fost jucat exact asa. Bilantul lui la Steaua e tragic, daca luam in considerare atunci cand a avut echipa de la inceput de sezon. Prima data(acum 4 ani) 7 meciuri: 2 victorii, 1 egal si 4 infrangeri, total 7 puncte. Sezonul trecut ati putut vedea si voi, cu exceptia dublei cu Standard si a meciului de la Kiev.. in campionat locul 2 i se datoreaza mai mult lui Becali decat lui Olaroiu, ca daca nu umbla iar cu bani + cu fularul lui Dinamo, nu mai prindea Olaroiu locul 2.
Performantele din Cupa Uefa le consider o combinatie a faptului ca a preluat din mers o echipa care juca exceptional in acel moment si a norocului:nu a avut adversari puternici din cele 3 campionate importante ale Europei:Italia, Spania, Anglia. Doar Betis si Boro erau din aceste campionate, ambele echipe situate in zona inferioara a clasamentului, luptand sa se salveze de la retrogradare, iar Boro a reusit sa castige(nu prin valoare superioara, ci prin mentalitate) Aici s-au aratat clar limitele lui Olaroiu, la pauza cu 2-1 si 3-1 la general, nu a fost in stare sa opreasca degringolada in care era echipa in ultimele 5 minute ale primei reprize, si dezastrul a continuat si s-a accentuat. Spre deosebire de el imi aduc aminte de Lucescu la Hamburg, cand erau condusi la pauza cu 2-0, general 2-2, si de la cabine a iesit o echipa a Rapidului cu o alta mentalitate, care a dat impresia ca atunci a inceput meciul, ca prima repriza a fost in alta zi, a jucat mult mai curajos si a reusit sa marcheze(dupa ce a marcat s-a retras iar in aparare, dar totusi parca nu a fost inghesuita la fel de rau in propriul careu ca Steaua, poate si pentru ca a pastrat jucatori ofensivi pe teren).
Daca ma gandesc cum juca Steaua in toamna-iarna, cand a plecat Protasov, si cum juca Steaua in vara cand a luat cu chiu cu vai titlul... e o diferenta uriasa la modul de joc, la siguranta, la initiativa jucatorilor(de cand a venit Olaroiu, Dica si Elton au fost singurii jucatori care incerca rezolvari individuale, sa scoata un adversar din joc, sa dezechilibreze,restul parca sunt pioni pe tabla de sah, iar Elton a fost dat afara, iar Dica... isi mai aduce cineva aminte ca inainte sa se accidenteze Dica si sa fie adus Elton, Steaua a avut vreo 2 meciuri mai neconvingatoare in campionat, Becali a inceput sa urle ca Dica nu face nimic pe teren si Olaroiu imediat i-a tinut isonul si afirma ca Dica va fi rezerva, ca strica jocul Stelei, ca nu face nimic pentru echipa? Iar dupa ce s-a accidentat dintr-o data si-a dat seama ca Dica e cel mai bun jucator pe care il avea in lot.).
Fara sa vorbim de faptul ca in acel retur, vorbind strict de punctele acumulate in retur(cand a preluat echipa de la Protasov), Steaua era pe locul 3 cred, noroc cu avantajul de puncte fata de Rapid obtinut din tur de Protasov si cu degringolada de la Dinamo, care au avut un retur dezastruos.
Nu este bun la o echipa mare pentru ca nu e in stare sa se impuna in fata jucatorilor. A ajuns la un moment dat sa dea impresia(sau chiar asa se intampla?) ca Radoi, Becali, MM si oricine altcineva fac echipa, numai el nu. Si acest lucru are un impact serios asupra performatelor echipei, caci ce atmosfera este in mijlocul echipei si ce entuziasm mai are un jucator care vede ca echipa e facut in functie de alte criterii si de alte persona, nu de antrenor. La o echipa mica face treaba, caci stie sa faca o echipa muncitoare, organizata, fara sclipiri dar de succes pe contraatac. La Steaua era extrem de indignat ca echipele mici se baricadeaza in careu la meciurile contra Stelei, de parca asta era o noutate si s-ar intampla doar Stelei, nu si lui Rapid sau Dinamo. Nu a reusit sa treaca de la mentalitatea de outsider la cea de favorit, desi a schimbat echipa, de la o echipa fara pretentii a trecut la campioana.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate