Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...
 Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 

Benq EL71

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
^_^  Ma incanta foarte mult acest model . In ciuda faptului realitatii usturatoare ( se strica dupa 2 luni , se opreste fara motiv , etc.   Astea sunt invocatiile tuturor oamenilor care nu au auzit de anumite chestii de imbunatatire ) , eu vreau sa imi iau unul , acesta fiind la PROMOTIE cu numai 355 ROn + taxe livrare . E ca si predecesorul lui  S75 , insa are mai mult stil .

Cu un upgrade , pe care il cereti de la firma care va va presta serviciile , sigurat nu veti avea probleme  B) .. Sau si daca veti avea , aveti garantie extinsa ..   :D  

Cateva imagini :  
[attachment=218748:EL71_Bla..._mDimage.jpg][attachment=218749:EL71_Bla..._mDimage.jpg]

Unde il gasiti :  Benq- Siemens EL71

#2
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Daca-l cumperi o faci pe pielea ta. Eu m-am fript cu unul de la BenQ-Siemens. Mi-am luat S68...si de atunci am devenit cu adevarat expert in telefoane si boli psihice :naughty: , ca sa nu mai spun ca invetzi arta de a "suge" cat mai putin dintr-o baterie si asa lesinata(mai ales la slidere-le cum e EL71...astea consuma cel mai mult din cauza mecanismului de deschidere-inchidere). Telefonul arata super(recunosc nota10 :coolspeak: ), dar pe dinauntru, vai de mama lui :cursing: !(chiar si cu ultimul update). Personal, mai bine ashteptam sa mai adun niste bani ca sa-mi iau ceva durabil si fara toane. Sfatul meu e sa te gandesti bine

#3
mike.b

mike.b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.08.2005
Am avut ocazia sa ma joc putin cu acest telefon, un amic il are de vreo 3 sapt. parca, cel pe argintiu,  mi s-a parut ok. Softul reactioneaza repede la comenzi. E foarte fain si ecranul, la baterie nu ma pronunt pt ca nu stiu.

Edited by mike.b, 25 March 2007 - 02:23.


#4
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Da merita telefonul , la pretul pe care il are .. Si in plus ai o garantie de 2 ani .  Deci daca ai probleme , suni la nr. de la Benq si efectueaza service-ul gratuit , tu nu platesti transportul .  

[ http://xs113.xs.to/xs113/07120/servlcie.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si intr-adevar design-ul e foarte atractiv .. Problema la benq-siemens e aceea ca ei scot telefoane pe piata , dar nu le stiu bug-urile.. In special la S68 de la Orange ...O groaza au avut de-aface cu anumite probleme la el , care probabil cu putina implicare nu ar mai fi avut inconveniente  .

Toata lumea are o parere negativista fata de Benq-Siemens ( cum aveam si eu ) , pentru evenimentele unor telefoane care ....se stie bine..

Edited by lk1, 25 March 2007 - 09:03.


#5
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Service gratuit pe n**ba :cursing: . Am incercat personal sa-i contactez pe cei de la serviciu pt clienti ai BenQ-Siemens Romania acum o saptamana. Raspunsul a fost sec: NU NE OCUPAM DE TELEFOANELE MOBILE :death: .  Iar bateria tine cat a lui Nokia 6131 te asigur(un prieten apropiat are=2 zile max.)...ba chiar mai putin daca eshi "sms-riash", sau daca tii "conferinte" pe telefonul mobil. Sa te gandesti si la aspectul accesoriilor. De exemplu o sa ai nevoie de un micro-USB nu ca cele ale vechilor Siemens(asa ceva gasesti la PlusGsm parca). Casti nu vei gasi decat daca comanzi de afara...de alte accesorii nu mai vorbesc.
Itzi recomand sa citesti si comentariile altor utilizatori de exemplu de pe www.gsmarena.com. Suportul tehnic in materie de soft nu exista inca pe www.BenQ.com(noi fw gasesti pe www.gsm-multifund.de la sectiunea downloads). In rest nu ma mai bag...Daca tzi-l iei iti doresc sa-l stapanesti sanatos!(nu incerc decat sa te ajut).
Sa ai o zi buna! ^_^

#6
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View Posttzotzolyno, on Mar 25 2007, 19:52, said:

Service gratuit pe n**ba :cursing: . Am incercat personal sa-i contactez pe cei de la serviciu pt clienti ai BenQ-Siemens Romania acum o saptamana. Raspunsul a fost sec: NU NE OCUPAM DE TELEFOANELE MOBILE :death: .  Iar bateria tine cat a lui Nokia 6131 te asigur(un prieten apropiat are=2 zile max.)...ba chiar mai putin daca eshi "sms-riash", sau daca tii "conferinte" pe telefonul mobil. Sa te gandesti si la aspectul accesoriilor. De exemplu o sa ai nevoie de un micro-USB nu ca cele ale vechilor Siemens(asa ceva gasesti la PlusGsm parca). Casti nu vei gasi decat daca comanzi de afara...de alte accesorii nu mai vorbesc.
Itzi recomand sa citesti si comentariile altor utilizatori de exemplu de pe www.gsmarena.com. Suportul tehnic in materie de soft nu exista inca pe www.BenQ.com(noi fw gasesti pe www.gsm-multifund.de la sectiunea downloads). In rest nu ma mai bag...Daca tzi-l iei iti doresc sa-l stapanesti sanatos!(nu incerc decat sa te ajut).
Sa ai o zi buna! ^_^

Hai nu fi chiar atât de negativist. :) Telefonul vine cu pachet complet: casti, cablu de date, etc. Intr-adevar cei de la Siemens au fost un pic idioti cand i-au pus baterie de 600 mah la un display QVGA.

@lk1: designul e atractiv insa bateria lasa de dorit. Din cate am citit pe net cam 1 zi si jumatate. Asta se intampla din cauza a 600maH :o
Totusi versiuni ulterioare de FW imbunatatesc semnificativ durata de viata.

Ai ca varianta si EF81, baterie de 950maH, iar materialele sunt tot pe acolo (aluminiu, otel, in plus magneziu)

#7
moxadrian

moxadrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.03.2007

View Postbrebe85, on Mar 26 2007, 20:42, said:

Hai nu fi chiar atât de negativist. :) Telefonul vine cu pachet complet: casti, cablu de date, etc. Intr-adevar cei de la Siemens au fost un pic idioti cand i-au pus baterie de 600 mah la un display QVGA.

@lk1: designul e atractiv insa bateria lasa de dorit. Din cate am citit pe net cam 1 zi si jumatate. Asta se intampla din cauza a 600maH :o
Totusi versiuni ulterioare de FW imbunatatesc semnificativ durata de viata.

Ai ca varianta si EF81, baterie de 950maH, iar materialele sunt tot pe acolo (aluminiu, otel, in plus magneziu)

se potriveste bateria de la EF 81 cu bateria de la EL71,ca si format?

#8
don_robertinho

don_robertinho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.04.2006
Mie mi-a zis cineva ca l-a tinut bateria vreo 2 zile si s-a jucat destul de mult pe el , eu sincer vreau sa-l cumpar si cred ca cei care zic ca tine bateria cel mult 2 zile , probabil  ca au cosmote si tin conferinte de zeci de minute , as vrea sa aflu mai mult despre CL71 totusi deoarece in descrierile pe site-urile de specialitate scrie ca bateria acestuia tine 2 ore pe convorbiri cu mult mai putin decat EL71 , asta ce-ar insemna ? ca daca el71 tine maxim 2 zile , CL71 tre sa-l tin in casa ca sa ma tina bateria ?  :lol:  :lol:  :lol:  , eu imi voi lua el71 deocamndata si ii voi testa intr-adevar bateria  :P  :P  :P

#9
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Bateria in general la telefoanele Siemens este slaba si tine putin in comparatie cu alte telefoane, asta o spun doar din perspectiva utilizatorului casnic, pentru ca in decurs de cativa ani am avut o serie de modele de la Siemens (A50, A55, C60, MC60, M55 si S65).
E drept nu am avut inca vreun telefon Benq-Siemens, insa am observat ca "puterea" bateriei este mica si la aceste modele, de aceea tind sa trag aceeasi concluzie si in privinta acestora.

Edited by Ciubex, 27 April 2007 - 11:55.


#10
5pawn

5pawn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.05.2007

View PostCiubex, on Apr 27 2007, 12:53, said:

Bateria in general la telefoanele Siemens este slaba si tine putin in comparatie cu alte telefoane, asta o spun doar din perspectiva utilizatorului casnic, pentru ca in decurs de cativa ani am avut o serie de modele de la Siemens (A50, A55, C60, MC60, M55 si S65).
E drept nu am avut inca vreun telefon Benq-Siemens, insa am observat ca "puterea" bateriei este mica si la aceste modele, de aceea tind sa trag aceeasi concluzie si in privinta acestora.



Salutare,
am eu tel-ul asta si bateria este slaba de tot, daca ascult muzica pe casti cam 2 ore bateria se duce imediat.
in rest e ok
daca aveti idee unde se poate face up-grade de soft la tel-ul asta?

#11
kortez

kortez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 05.12.2005
am o intrebare...trebuie formatata bateria la tel asta? daca da cat si cum ? multumesc

#12
ira_angel

ira_angel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.02.2007
vreau sa stiu daca are cineva setarile de wap de la vodafone live va rog..eu le`am cerut..si mi s`au trimis cele ptr ef81..care nu coincid in totalitate..are cineva internetul activat pe vodafone pe el?/ help pls

#13
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
http://www.allsiemen...ash/bs-EL71.htm

update de EL71

#14
ady1266

ady1266

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 24.01.2008

View Postpartyman, on Dec 9 2007, 11:44, said:

update de 30Mb?apropo se poate instala si depe card?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate