Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

BlueSoleil pentru Vista

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Si nu va mai pligeti de Vista daca nu stiti sal folositi
Si nu mai dechide topicuri moarte doar ca sa comentezi ! Citeste te rog Regulamentul forumului, daca tot te-ai inscris...

#20
kapaprod1

kapaprod1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.09.2008
Va rog sa ma scuzati ca intervin , dar am si eu un laptop Acer Aspire 5570,am cumparat disc-ul cu windows vista home premium si de cand l-am instalat nu-mi merge bluetooth-ul cu toate ca atunci cand am cumparat acest laptop avea preinstalat vista dupa care am trecut la xp si nu dupa mult timp a trebuit sa cumpar vista pt ca imi placea mai mult grafica.Am descarcat de la suport Acer driver-ul bluetooth pentru modelul meu de laptop dar la instalare imi apare mesajul ...no device...  Care poate sa fie problema?

#21
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004
Adica laptopul tau nu are bluetooth, care e problema. E optional. Carcasele sunt aceleasi la acelasi model, dar configuratia difera. Dupa acel 5570 probabil mai sunt ceva litere care dau exact configuratia - procesor, placa video, memorie, hard, wi-fi, bluetooth - astea pot varia. Cum sasiul a ramans acelasi exista si butonul respectiv. Dar lipseste modulul.

#22
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006

View Postkapaprod1, on Sep 28 2008, 23:44, said:

...si de cand l-am instalat nu-mi merge bluetooth-ul cu toate ca atunci cand am cumparat acest laptop avea preinstalat vista dupa care am trecut la xp si nu dupa mult timp a trebuit sa cumpar vista [...]Am descarcat de la suport Acer driver-ul bluetooth pentru modelul meu de laptop dar la instalare imi apare mesajul ...no device...  Care poate sa fie problema?
Pai inainte sa schimbi sistemul de operare, cu ala livrat cu lapul, mergea BT? Se mai poate sa nu fie activat din BIOS, la mine la un HP ce l-am avut era BT in specificatii, dar nu era activat din BIOS si tot mesaj similar cu al tau imi dadea. S-a rezolvat complet si cu succes dupa activarea din BIOS.

#23
kapaprod1

kapaprod1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.09.2008
Da,este Acer Aspire 5570Z....are un buton pentru activare BT si cand il activez imi scrie No Device.Mai exact imi scrie:(  Nesun dispositivo Bluetooth rilevato.Per continuare l'instalazione,verificare che il dispositivo BT è cpllegato correttamente. ),acest mesaj imi apare in momentu cand vreau sa instalez BT.

Da,mergea BT cu sistemul preinstalat cu vista,din momentul in care am pus XP si dupa am revenit la vista cu un disc nou ....prostia a fost ca nu trebuia sa dezinstalez.....dar cum se poate activa acel Bios?

Thank's

#24
micutza08

micutza08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 10.10.2008
postez si eu aici ca innebunesc daca mai caut mult si nu gasesc nimic  :wallbash:


Am si eu nevoie de o copie dupa cd-ul de la bluesoleil ca nu mi-l mai citeste. ma poate ajuta cineva va rog fumos  :samui: nu gasesc decat versiunea trial peste tot...

#25
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

nu gasesc decat versiunea trial peste tot...

Versiunea Trial este si cea full. Dar numai daca suporta modelul tau de bluetooth. Adica are o lista cu producatorii si modelele catre care au dat licenta de distributie si dac produsul tau se gaseste in acea lista se instaleaza full. Altfel ramane Trial si trebuie sa-l cumperi. Mai poti incerca pe pagina producatorului - vezi ce marca are bluetooth-ul tau. Oricum daca eu ti-as da cd-ul meu, de exemplu, nu va merge decat daca ai exact acelasi model ca si mine.

#26
forza-stiinta

forza-stiinta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 20.05.2007
si, ati reusit sa transferati mai mult de 5 MB cu Bluesoleil? Sa imi spuneti si mie cum, va rog.
pt moderatori: am folosit eu cuvinte gresite acuma? :)

#27
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

si, ati reusit sa transferati mai mult de 5 MB cu Bluesoleil? Sa imi spuneti si mie cum, va rog.
pt moderatori: am folosit eu cuvinte gresite acuma?

Da, in cazurile explicate mai sus - licenta cumparata, sau hardware licentiat de Bluesoleil ca OEM.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate