Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Casti 5.1 USB

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
27 răspunsuri în acest subiect

#19
notebook_man

notebook_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 188
  • Înscris: 25.03.2006
Poate doresti totusi sa iti iei niste casti mai bune ... nu pocnitori de Gembrid >> adica Medusa de la Speed Link sau Razer_Barracuda ...

#20
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.512
  • Înscris: 05.06.2005

Quote

Cresteti warn-ul sau dati suspend sa mearga omu' la scoala daca ziceti ca are nevoie si va displac posturile lui.
"Este INTERZISA scrierea mesajelor folosind aberatii gramaticale de genul TZ, SH...etc."(s-au vretzy s-a scriiem totzi ashea?)
Mi se pare aiurea sa te falesti catre altul ca esti mai destept decat el si sa-l iei in bascalie mai ales si cand tu faci greselei de genul si nu folosesti cuvintele din dex.
Pe langa asta, putem lua in calcul faptul ca Frizzerul asta chiar asa a vrut sa se exprime, folosind un limbaj mai din spatele blocului pentru a "stiliza" postul.

Sigur vrei sa se dea suspend pentru fiecare sh & tz? Eu nu cred, iar vorba buna este de 1000 de ori ma buna de cat un warn/suspend (asta cand vorbesti cu oameni rationali).

+mesajul era pentru niste posturi sterse, care nu aveau nici o legatura cu subiectul.. sau realitatea :death:

P.S. : Cred ca nu are rost discutia.

Editat de cods, 07 aprilie 2007 - 03:44.


#21
Manny AC

Manny AC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.249
  • Înscris: 01.05.2006

Quote

P.S. : Cred ca nu are rost discutia.
Si eu sunt de aceeasi parere pentru ca suntem offtopic.

#22
panamea

panamea

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 382
  • Înscris: 12.05.2007
Merg pe Linux?

#23
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 598
  • Înscris: 02.03.2006
5.1 deci: fatza si spate stanga dreapta, centru il face din ele combinate, dar SubWooferu pe ce parte e ? :)) pe dreapta sau pe stanga ? ca daca e pe ambele inseamna ca e 5.2 nu 5.1, oricum cam idioata ideea ... de ce am impresia ca sunt facute de romani ??

#24
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.824
  • Înscris: 08.12.2006
Dupa titlu topicului pare ceva facut pentru oamenii cu 6 urechi.
Ori stereo ori 5.1 , pt casti tot aia e. Cineva la comentari pe siteul unde apar paradoxul asta de casti spune ca se aude rau. Il cred pe cuvant.

Editat de KALOO, 13 septembrie 2007 - 17:39.


#25
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.181
  • Înscris: 05.04.2007
Am de ales intre castile Gembird AP-5.1, Teac HP-5 si Canyon CN-HS3 si Sole H05. Daca ati avea de ales dintre astea ce ati alege? Dak mai stiti niste casti cu microfon ieftine (sub 60 lei) si bune va rog spuneti-mi. Multumesc anticipat.

#26
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.013
  • Înscris: 24.03.2007

View PostFriZzeru22, on Apr 5 2007, 07:22, said:

Ma sincer io am casti de la Gembird ap-5.1 si vreau sa zic ca sunt foarte multumit de ele. Au o fideliate incredibila de nici nu va imaginati. Eu am dat 70 RON pe ele si face toti bani. Cu sunetul daca se aude 5.1, se creaza din stereo, are niste efecte care creaza senzatia de 5.1 sau 7.1, dar vi le recomand cu cea mai mare incredere. Bate la fund orice firma de prestigiu la fidelitate si bass. Are un bass incedibil. Faceti setarile cum trebuie la softul lor si o sa va lamuriti. Ce nu am gasit pana acuma la ele softul original pentru windows vista, windowsul vista are el driver pentru ele dar nu mai are softul sa se auda cu bass, dar asta am intales ca o sa se rezolve. Despre utilizare gasiti aici:  http://www.gmb.nl/ce.....er manual.pdf   .Ascultare placuta


Of topic : Le am si eu si de cand am instalat driverele de la ele nu mai am sound din placa de baza. Asa face si la tine? sau de la mine e treaba naspa.

on topic : la banii astia se merita, se aud destul de bine si ceea ce se simte la ele este vibratia la bass, ca efectul 5.1 e cam degeaba.

#27
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 788
  • Înscris: 30.06.2007
Gembird AP-5.1 ca sunet se aud binisor,insa sint cam incomode pe cap,(nu se poate regla deschiderea),butoanele de pe fir nu sint de cea mai buna calitate,
pt. a da sonorul mai mare trebuie sa apas cu putere pe buton,are un led albastru care noaptea este destul de enervant.
Nu stiu cum sint celelalte casti,dar la banii astia cred ca poti sa alegi ceva mai bun.

#28
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.604
  • Înscris: 01.07.2006
am de ales de la razer, as fi vrut 5.1, 400 lei nu e big deal, dar are basi numa de 50 hz iar firul e numa 2 m (nu suficient pt tv/dvd).
cele de 2.1 sau 7.1 au fir de 3-3,5 m si basi ok (18-20 hz). dar 7.1 sunt 679 lei!! iar 2.1 sunt 289 lei, dar...e sunet 2.1
sunt nehotarat.
pareri? sfaturi?
multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate