Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 

Votati cel mai bun serial

- - - - -
  • Please log in to reply
177 replies to this topic

Poll: Votati cel mai bun serial (786 member(s) have cast votes)

Cel mai bun serial este:

  1. Heroes (59 votes [7.51%])

    Percentage of vote: 7.51%

  2. Lost (153 votes [19.47%])

    Percentage of vote: 19.47%

  3. Prison Break (203 votes [25.83%])

    Percentage of vote: 25.83%

  4. Jericho (11 votes [1.40%])

    Percentage of vote: 1.40%

  5. Battlestar Galactica (27 votes [3.44%])

    Percentage of vote: 3.44%

  6. The 4400 (11 votes [1.40%])

    Percentage of vote: 1.40%

  7. Desperate Housewives (26 votes [3.31%])

    Percentage of vote: 3.31%

  8. CSI (21 votes [2.67%])

    Percentage of vote: 2.67%

  9. CSI New York (14 votes [1.78%])

    Percentage of vote: 1.78%

  10. CSI Miami (19 votes [2.42%])

    Percentage of vote: 2.42%

  11. Grey's Anatomy (46 votes [5.85%])

    Percentage of vote: 5.85%

  12. Nip / Tuck (14 votes [1.78%])

    Percentage of vote: 1.78%

  13. Scrubs (14 votes [1.78%])

    Percentage of vote: 1.78%

  14. Dexter (43 votes [5.47%])

    Percentage of vote: 5.47%

  15. 24 (26 votes [3.31%])

    Percentage of vote: 3.31%

  16. My Name Is Earl (4 votes [0.51%])

    Percentage of vote: 0.51%

  17. Smallville (13 votes [1.65%])

    Percentage of vote: 1.65%

  18. The Office (5 votes [0.64%])

    Percentage of vote: 0.64%

  19. House M.D. (70 votes [8.91%])

    Percentage of vote: 8.91%

  20. Weeds (7 votes [0.89%])

    Percentage of vote: 0.89%

Vote Guests cannot vote

#91
Ullysse

Ullysse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.12.2006
Salut!  Pentru mine cele mai tari, desi sunt diferite, ar fi : Anatomia lui Grey, Rome, MASH, Babylon 5, Firefly, House M.D., Family Guy, Stargate, Lost, Battlestar Galactica, Oz si Prison Break(S1).

#92
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006
Parca votasem cu Heroes, pot sa-mi retrag votul? Am vazut azi ep 5 din sezonul 2 din Dexter si pot sa spun ca E.Cel.Mai.Bun.Serial.Ever. period. Incredibil cum poate fi terifiant si amuzant, sadic si comic in acelasi timp. Si fantastic de bine jucat. Ce sa mai zic de scenariu, aia care-l scriu reusesc sa vina in fiecare episod cu ceva mai bun, ceea ce nu vezi decat poate la Heroes, dar ala e cu o clasa sub Dexter.
Anyway, nu prea inteleg cum majoritatea se uita la o tampenie infantila gen Prison Break si nu la Dexter, dar oricum majoritatea asculta manele, nu Beethoven (hard to believe, eh?..)

#93
MassimoBoy

MassimoBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 16.07.2007
The 4400 , Sex and the city , Heroes , Prison Break

#94
bisquit

bisquit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 13.10.2007
pai, mie mi-au retinut atentia asa:
1. Charlie Jade
2. Earth:The Final Conflict
3. LOST

Iar din cele vechi...

1. The X-Files
2. Twin Peaks

#95
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
Am votat Nip Tuck, cel mai retro serial medical cu decor futurist, personaje cunoscute :lol:

alte seriale: CSI Las Vegas, Csi Miami,CSI New York, Familia Bundy, ER, House MD, Seinfeld, X Files, :D

eu nu prea ma uit la Prison Break, Heroes(nu am cum sa vad filmul), Lost( rar ma uitam), Grey's Anatomy (nu-mi plac personajele alea insipide cu doctorita aia chinezoaica in care n-o pot suferi-cea mai urata femeie chinezaoica!!!!!).... <_<

#96
Pig_on_Acid

Pig_on_Acid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 10.11.2006
Firefly

#97
robiso

robiso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.08.2007
1. 24
2. 24
...
...
10. 24
...
20. 24
...
100. 24

#98
goguuu

goguuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.11.2007

View Postdizzee, on Oct 29 2007, 22:33, said:

Parca votasem cu Heroes, pot sa-mi retrag votul? Am vazut azi ep 5 din sezonul 2 din Dexter si pot sa spun ca E.Cel.Mai.Bun.Serial.Ever. period. Incredibil cum poate fi terifiant si amuzant, sadic si comic in acelasi timp. Si fantastic de bine jucat. Ce sa mai zic de scenariu, aia care-l scriu reusesc sa vina in fiecare episod cu ceva mai bun, ceea ce nu vezi decat poate la Heroes, dar ala e cu o clasa sub Dexter.
Anyway, nu prea inteleg cum majoritatea se uita la o tampenie infantila gen Prison Break si nu la Dexter, dar oricum majoritatea asculta manele, nu Beethoven (hard to believe, eh?..)

Subscriu la spusle lui dizzee.Dexter,practic e intr-o liga proprie.Daca-l compari cu Prison Break,practic inseamna sa-i jignesti producatorii.Chiar sunt surprins cum lumea e atrasa de superficialitatea din PB atat de mult,pentru Dexter,in schimg,trebuie sa fii mai "copt" la minte.Ar trebui sa aiba mai multi fani serialul asta,dar cred ca scepticismul e cauza principala.Automat,cand lumea aude numele Dexter se gandeste la un geek...Nu stiu ei ce pierd :D Iar Michael C. Hall(Dexter) face cam toti actorii din Heroes si PB adunati la un loc,imo,sper ca o sa ia un emmy in cele din urma,ca prea il merita.Oricum,de departe cel mai bun serial al momentului ;)

Edited by goguuu, 21 November 2007 - 00:27.


#99
Charisteas

Charisteas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 25.08.2005
My all time favorites:
1. Rome
2. Seinfeld
3. Friends

#100
sandcastle

sandcastle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.12.2007
Prison Break :)

#101
saking

saking

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.03.2006
PB :)

#102
zimzi

zimzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 02.12.2007
prison break, lost si alte seriale sunt printre cele mai idioate, parerea mea. adica stai 3 sezoane la pb (cred) si 7-8 la Lost doar ca sa vezi ca totul putea sa se termine in 10 episoade.
mai ales in lost: cu publicitatea, cu povestile personajelor dinainte sa ajunga pe insula, abia daca misca ceva pe insula aia..
in C.S.I. de ex, fiecare serial are cap-coada.
mai putin episodul heroes cand aiden murise, ea fiind data afara din politie in alt episod pt ca a incercat sa il apere pe unul care in cele din urma o ucise (ce pacat, i loved her :( )

#103
hustla-

hustla-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.02.2008
The Wire si Sopranos,dar vad ca nu sunt in lista..strange :/

#104
chmihai

chmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 22.05.2007
nici six feet under nu e in lista :whistling:

LE: aha...
"In chestionar sunt doar seriale care inca ruleaza"

in cazul asta nu e mad men :D

Edited by chmihai, 29 June 2008 - 00:48.


#105
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006

View Postind0ril, on Mar 9 2007, 17:15, said:

In chestionar sunt doar seriale care inca ruleaza.

Deci, votati  ;)
Eu vreau Stargate,asa ca nu am votat :P

#106
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007

View Postzimzi, on Jun 28 2008, 23:49, said:

prison break, lost si alte seriale sunt printre cele mai idioate, parerea mea. adica stai 3 sezoane la pb (cred) si 7-8 la Lost doar ca sa vezi ca totul putea sa se termine in 10 episoade.
mai ales in lost: cu publicitatea, cu povestile personajelor dinainte sa ajunga pe insula, abia daca misca ceva pe insula aia..
in C.S.I. de ex, fiecare serial are cap-coada.
In 10 episoade? :huh: .Pai atunci spune ne cum se termina, ca sa nu mai pierd timpul degeaba. -_-
C.S.I.? :yawn: Enought said.
Dexter nu ma pronunt, n am vazut, dar promit ca e pe lista mea. :)
PB e de succes datorita suspansului, iar Lost pentru ca te face sa gandesti.

#107
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View Postzimzi, on Jun 29 2008, 00:49, said:

prison break, lost si alte seriale sunt printre cele mai idioate, parerea mea. adica stai 3 sezoane la pb (cred) si 7-8 la Lost doar ca sa vezi ca totul putea sa se termine in 10 episoade.
mai ales in lost: cu publicitatea, cu povestile personajelor dinainte sa ajunga pe insula, abia daca misca ceva pe insula aia..
in C.S.I. de ex, fiecare serial are cap-coada.
mai putin episodul heroes cand aiden murise, ea fiind data afara din politie in alt episod pt ca a incercat sa il apere pe unul care in cele din urma o ucise (ce pacat, i loved her :( )

desi la prison break sunt de acord ca au ca lungit-o si ca un al patrulea sezon chiar n-ar mai avea rost, daca imi spui tu cum puteau sa termine lost in 10 episoade eu iti dau un premiu. fiecare episod a adus ceva nou si m-a tinut in tensiune, nu cred ca au fost mai mult de 10 faze in 4 sezoane despre care sa ma intreb ce cauta acolo sau sa ma gandesc ca s-ar fi putut si fara ele. acum urmaresc serialul pentru a treia oara si observ o gramada de detallii pe care nu le-am vazut prima oara si sunt uimita de cat de complex e serialul asta si cum poate sa ma atraga chiar si acum cand stiu aproape pe dinafara ce se intampla. cred ca tu ai o problema cu rabdarea si atentia, si mie imi plac serialele de tip csi in momentele in care vreau sa ma deconectez, sa ma uit la ceva care sa nu ma solicite prea mult, dar in final tot serialele gen lost sunt mai bune pentru ca sunt mult mai complexe si mai profunde si pot fi urmarite si din alta perspectiva decat cea clasica a actiunii.

#108
rebela4s

rebela4s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.07.2008
Recunosc la inceput eram innebunita dupa PB, dar in ultima vreme am vazut Dexter, The Tudors si bineinteles Heroes si Lost. Dexter e pur si simplu GENIAL! The Tudors e superb, e productie Showtime si sincer daca iti place istoria, in cazul acesta istoria Angliei si daca ti-a placut Rome, merita sa il urmaresti. Heroes mi se pare de asemenea frumos, palpitant si de urmarit cu sufletul la gura. Insa Lost nu cred ca e pentru toata lumea. E adevarat ca iti pune rabdarea la incercare dar in final(care dupa cate am auzit va fi prin 2010) cred ca o sa se merite. Oricum nu pot sa renunt la el pentru ca sunt prea curioasa. Concluzie : e cel mai original serial care l-am vazut pana in prezent, Abrams dovedind inca odata ca e un artist in acest gen de serial.
Ce pot sa zic de PB...e frumos, dar e prea easy...adica primul sezon a fost fantastic dar apoi si-a mai pierdut din farmec
Alte seriale care le-am urmarit si mi-au placut: Rome, Weeds, Kyle XY,24, Grey's Anatomy, Gosspi Girl.
Si cateva sitcomuri : Scrubs, Friends, Two and a half men.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate