Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

LEXMARK Z601

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
FAETONUL

FAETONUL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.06.2004
Am reumplut o singura data cartusul la Lexmark Z601, si l-am folosit la cateva listari apoi a ramas in imprimanta. Cred ca are vreun an. Acum nu mai imprima, cred ca s-a uscat cerneala si as avea nevoie de un sfat pentru necunoscatori urgent.
Ceva mai casnic se poate folosi , ca nu  merita sa-l reumplu pentru cateva pagini. Am alta impr. pe care o folosesc de obicei, dar nu mi se citesc niste coduri de bare cu asta.

#2
FAETONUL

FAETONUL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.06.2004
Pana ma ajuta cineva, mai vin cu o intrebare, ca linkul catre ' incarcare cartuse lexmark' nu merge.
Daca acest cartus 17 e uscat si as cumpara un kit refil , de care trebuie sa cumpar sa nu dau gres ? color, negru, 17, 27 ? Am vazut o oferta pe inkmate parca, dar mie sa nu arunc banii si sa nu ma descurc.

#3
gabyneagu

gabyneagu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.02.2007

View PostFAETONUL, on Mar 7 2007, 11:16, said:

Pana ma ajuta cineva, mai vin cu o intrebare, ca linkul catre ' incarcare cartuse lexmark' nu merge.
Daca acest cartus 17 e uscat si as cumpara un kit refil , de care trebuie sa cumpar sa nu dau gres ? color, negru, 17, 27 ? Am vazut o oferta pe inkmate parca, dar mie sa nu arunc banii si sa nu ma descurc.


Salut

Sper sa nu gresesc dar daca cartusul de la lex-ul tau este cu tot cu cap de printare si acesta este infundat(prin uscare),cumperi degeaba kit refil caci trebuie sa-l desfunzi,asta daca mai vrea.Vezi daca are pe el unde este partea care imprima o folie cu trasee aurite si cu puncte de contact ,atunci este cu tot cu cap si treb. sa-l desfunzi(eventual incerci la un centru de incarcari)altfel degeaba bagi cerneala in el.Una e sa fie gol si una sa fie uscate?infundate diuzele pe unde scuipa cerneala.
Cu respect

GABI

#4
FAETONUL

FAETONUL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.06.2004
Are o folie aurie si cu gaurele ( modele ), nus ce-s alea, da ma dispera ca aveam o urgenta si nu stiu ce sa-i fac

#5
gabyneagu

gabyneagu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.02.2007

View PostFAETONUL, on Mar 7 2007, 13:37, said:

Are o folie aurie si cu gaurele ( modele ), nus ce-s alea, da ma dispera ca aveam o urgenta si nu stiu ce sa-i fac


Salut

Este capul de printare si in cazul acesta sa uscat cerneala in duze.Poti incerca sa-l tii cu aceea parte in apa calda,nu fierbinte circa 5-10 minute cu partea care vine jos cind il pui in imprimanta si dupa aceea il stergi bine,bine si il pui la loc si incerci functia de clean de 2,3 ori si vezi dac face ceva,altfel te duci la un centru sa-l desfunzi daca mai merge.Bafta


GABI

#6
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Salut

Eu am o firma de reumplere cartuse si am ceva experienta in domeniu. Sfatul meu este acela de a nu cumpara kit de refill pt ca il cumperi degeaba, probabil ca dupa 1 an de zile acel cartus este bun de aruncat, daca esti din bucuresti da-mi un PM il aduci la mine (la firma am ustensile si solutii pe care nu le gasesti intr-un kit de refill) si mai ai o sansa din 1000 - daca nu un cartus nou.

#7
FAETONUL

FAETONUL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.06.2004
Am incercat cu apa dar nu merge nici asa. Cred ca am facut o achizitie proasta.
Asta e.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate