Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 

Imprimanta/ploter ... ceva format mare ...

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
exsus

exsus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 11.03.2004
buna ,

vreau sa cumpar un utilaj ceva ... folosesc cuvantul utilaj ... nu vrea sa ma concentrez numai pe denumirea de ploter ... vreau sa cumpar ceva care sa printeze un format cat mai mare posibil sa scoata o calitate cat mai buna  consumabilele sa fie cat mai ieftine si usor de gasit la sticle mai mari nu neaparat la cartuse ... stiti voi chestii de raport calitate /utilitate/pret

Nu spun cati bani as fi disponibil sa dau ...de ce ? ... clar vreau sa iau ceva SH  ...

si iata ce am gasit ...

cel mai intalnit produs SH este gama HP...imi da de gandit toata lumea vrea sa scape de HP de ce ? banuesc pret ridicat consumabile...desi calitate printare buna sau foarte buna ...deci din prima parca nu as merge pe HP

ce am gasit interesant este :

Epson Stylus Pro 9000 - 2000 euro

ce nu stiu la acest model sau cel putin nu-mi dau seama pot folosi pe el clasicul Blue Back pentru print  Outdoor  Billboard ... nu stiu sau nu-mi dau seama pana la ce gramaj de hartie merge ... min/max ...

nu stiu asta e prima varianta asa la o cautare simpla ... dar sincer nu ma pricep la utilajele astea de format mare ...

eu am Xerox DocuColor 12  sunt nu multumit ci foarte multumit de calitate lui de printare ... dar e pana in max 320 mm / 450 mm - SRA3

am fost pe la baietii de la Fingerprint daca ii stiti nu au calitate superioara dar merg pe varianta comerciala calitate medie / costuri medii sau mici

Edited by exsus, 06 March 2007 - 05:54.


#2
exsus

exsus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 11.03.2004
unii la ploterele lor deja folosesc cartusele conectate direct la sticlele de ink adica intelegeti nu stiu ce sistem au facut dar cartusul de ink sa zicem cyan este conectat printr-un furtunas direct la o sticla mare de ink

asta as vrea si eu un utilaj de print format mare care il pot folosi cu costuri cat mai mici nu urmaresc neapara super calitate / fotografica dar sa fie acceptabila ... si sa fie cat mai universal

am vazut la unii tot plottere sau nu stiu cum sa le numesc care printeaza si pe sticla si pe faianta si pe metal si pe carton si pe hartie ... ce sunt astea .... stie careva sa ma indrume catre un model ceva

sper sa nu intelegeti ca nu stiu ce vreau da chiar sunt super nou in domeniul big format printing de asta intreb ... ce anume sa caut ce anume sa-mi iau ...

multumesc

Edited by exsus, 06 March 2007 - 06:03.


#3
exsus

exsus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 11.03.2004
da am citit mai atent despre Epson Stylus Pro 9000 Print Engine si zice asa:

Thickness, Weight

Up to 1.5 mm cardboard - deci merge pe hartie groasa de 1.5 mm asta nu stu cat inseamna in gramaj ?

Types

Plain paper, true glossy and matte photographic papers, and various watercolor and canvas media - nu zice de blue back nimic

Media Path

Straight-through (no bend) -  adica ce nu scoate hartia ondulata ca si cum ar curge dintr-o rola de hartie ... desi hartia este pusa pe rola ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate