Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

Canon IP 1500 -probleme printare

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
bak1

bak1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.12.2005
salutare tuturor

am un Canon Pixma IP 1500 care nu imi facea probleme prea mari pana acum.
Alaltaieri insa nu am putut printa o imagine, imi aparea cu intreruperi. La inceput doar imaginile, text se putea. Acum si textul se printeaza prost, ATUNCI cand vrea imprimanta, pentru ca uneori imi returneaza foaia goala.
Cartusul alb-negru e la jumate si colorul pe sfarsite, dar niciodata nu aveam problemele astea cand alb-negru era la jumate, imi printa bine chiar si cand era pe terminate.
ce imi recomandati sa fac?

Bak1, cu multumiri anticipate

PS: detalii "tehnice"
Am facut un cleaning si cultorile printate au fost ok. Am facut si bottom cleaning si roler cleaning. La print head allignment mi-au iesit niste culori neclare rau, mult mai prost decat la printul de la cleaning

#2
copiatoare_imprimante

copiatoare_imprimante

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 05.03.2007

View Postbak1, on Mar 5 2007, 10:42, said:

salutare tuturor

am un Canon Pixma IP 1500 care nu imi facea probleme prea mari pana acum.
Alaltaieri insa nu am putut printa o imagine, imi aparea cu intreruperi. La inceput doar imaginile, text se putea. Acum si textul se printeaza prost, ATUNCI cand vrea imprimanta, pentru ca uneori imi returneaza foaia goala.
Cartusul alb-negru e la jumate si colorul pe sfarsite, dar niciodata nu aveam problemele astea cand alb-negru era la jumate, imi printa bine chiar si cand era pe terminate.
ce imi recomandati sa fac?

Bak1, cu multumiri anticipate

PS: detalii "tehnice"
Am facut un cleaning si cultorile printate au fost ok. Am facut si bottom cleaning si roler cleaning. La print head allignment mi-au iesit niste culori neclare rau, mult mai prost decat la printul de la cleaning
Pune capul de printare in solutie de desfundat. Poate este infundat. Putem vb pe mess daca vrei  ID  copiatoare_imprimante
Lucrez in acest domeniu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate