Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Usb Data Cable Driver for Sagem MyE77

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
killer_2uk

killer_2uk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.02.2007
Salut...am si eu o problema cu cablul de date recent achizitionat, respectiv un cablu de date USB SG MY 99 , model SAG x-7.Am instalat driveru pentru cablu de pe cd si intra in conflict cu versiunea de win(xp), dupa ce instalez, la "Device Manager" apare cu o bulina galbena la driver, am tot incercat sa instalez si sa dezinstalez driveru si tot nu am reusit sa i dau de cap, caut de cateva zile niste solutii ca sa imi vada calculatorul telefonu si sa pot folosi cum trebuie cablul ca sa trimit poze,videoclipuri,muzica,jocuri dar nici un succes:(am reusit la un moment dat cu MPAS sa detectez telefonu, dar nu tine mult conectiunea si astfel nu pot trimite nimic:(.Am mai citit ca trebuie sa se faca niste stari de la telefon de la "Conectivitate" sa alegi "Modem" si viteza de la "Serial Speed" am mai incercat si nu am reusit.Probabil ca sunt niste setari de facut si de la calculator.As fi foarte recunoscator daca cineva m-ar putea ajuta cu driverele bune pentru USB si cu niste informatii despre cum as putea sa rezolv aceasta problema.Multumesc anticipat ! :rolleyes:

#2
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006
Salut. Problema asta am avut-o si eu la Sagem myx6-2. Mai aveam instalate pe USB driverele de la bluetooth si cand instalam driverele de la cablu imi aparea bulina galbena cu semnul mirarii. Acum merge. Am dezinstalat bluetooth, am instalat drivere pt cablu si dupa aceea am instalat iar bluetooth.
La tine nu stiu care e problema, eu doar ti-am spus cum am facut eu. Poate iti este de ajutor. Bafta!

#3
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
Ai nevoie de un cablu orig.Sagem nu de unul COMPATIBIL.
Driverele sunt pt.cablu iar Sagem nu iti ofera decat drivere pt.cabluri Sagem.

#4
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006
Merge si cu cablu compatibil. Eu am compatibil, dar am folosit driverele de pe CD-ul care a venit cu cablul. Si-l vede si wellphone.

#5
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
Asta e o chestie de noroc"...
In +viteza e slaba,ca sa nu mai vorbesc ca nu ai acces la card.

#6
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006
Acces la card nu ai, si de viteza ce sa mai spun. Cu banii pe care-i dai pe cablu iti iei un cititor de carduri. Rapid dar relativ incomod.

#7
killer_2uk

killer_2uk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.02.2007
@Laur1975  Multumesc!Am urmat sfatul tau si am dezinstalat driverele de la Soleil si surpriza...acuma s-a instalat driverul pentru cablu fara probleme:) Dar acum alta problema, am incercat cu mai multe programe sa transmit poze si mp3'uri chiar si cu wellphone si cand accesez "Multimedia" imi recunoaste tel dar zice ca "The mobile phone is not suported" am patit asa si cu BlueTooth-ul tot acelasi mesaj....am reusit sa fac sincronizare la agenda deci nu e vorba ca nu merge cablul, telefonul imi este recunoscut si de alte programe specifice Sagem dar intalnesc aceasi problema ori zice ca telefonul meu nu beneficiaza de functia transfer cu "Multimedia" dar reusesc sa fac totul in afara de asta.Telefonul bineinteles e branduit Orange si asta ma dispera, si incep sa cred ca e o problema de soft din moment ce nici cu programele cu care a venit cd-ul telefonului nu pot sa acesez functia "Multimedia" pentru a trimite poze,jocuri,mp3'uri.Ma gandesc sa ma duc la astia de la Orange sa vad poate reusesc sa faca ceva daca nu ma gandesc ca poate mi-l resofteaza....ce rost sa ai telefon asa bun si sa nu poti pune nik pe el ca nu este recunoscut de programele specifice Sagem.A mai patit cineva asa ceva?Va multumesc

#8
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
Tre sa faci un up-date la Wellphone:
http://www.wellphone.com/en/support/

Nu are nici o legatura cu Orange=>parca sunteti paranoici.
Ce alte softuri ai incercat?
CA sa transferi multimedia nu ai nevoie de un soft in + neaparat.Ajunge ala care vine cu cheia BlueT.

#9
fer_zapa

fer_zapa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.10.2006
am si eu o rugaminte....imi trebuie si mie driver usb samsung e330....ma ajuta si pe mine cineva pls

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate