Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Exista profesori buni ?

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostDan Gogoncea, on Mar 20 2007, 22:04, said:

Link 1

Link 2

Link 3

Nici romana, da nici engleza! :lol:

se pare ca se pricepe mai bine la engleza decat la romana... o singura litera lipsa...
"who the fuck is dan gongoncea?"
La romana se vede ca nu prea a fost... de aia spune ca sunt profesori rai si profesori fraieri... cei rai ii "ard" cand ii prinde pe la ore iar cei "fraieri" ii lasa sa faca ce vrea... oricum nu asta era subiectul so, sa pastram firul dupa care a inceput actiunea :P


LE: Ca sa fiu si eu ontopic, un profesior bun este un profesor care le preda elevilor pe intelesul lor, nu se impune cu forta, ci ii face pe elevi sa se simta liberi, sa vorbeasca liberi, etc.
In clasa a VII si a VIII aveam o profesoara de fizica/chimie care explica excelent, si ii facea pe elevi sa considere scoala o placere... la liceu insa toti sunt inspaimantati de profa` de chimie :P (nu si eu :D ).

Edited by darkangelbv, 22 March 2007 - 18:33.


#56
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

View Postdarkangelbv, on Mar 20 2007, 17:29, said:

DOAMNE ce a ajuns scoala in romania cu tineretul asta...  :death:  (si eu sunt inca elev, deci nu trebuie sa intreb pe nimeni).
Cred ca daca s-ar trezi vreun mare scriitor, sau cineva care a trait in anii 1900 si vede ce a ajuns scoala din Romania (si nu numai) i-ar fii rusine ca s-a nascut in aceasta tara care se duce de rapa  :death:  ...

@Vineri o curiozitate, cati ani ai? si unde inveti?? ca nu prea stii sa scrii romaneste ... (aici sunt 2 variabile.. ori profesorul tau de Lb. Romana este aerian, ori tu nu prea dai pe la ore  :D ). No offense.

P.S. D-lui Profesor Mufa cred ca i-ar face o mare placere sa-ti predea cateva lectii elementare de Gramatica limbii Romane.
Da, cu siguranta ca i-ar fiiiiiiiiiii rusine.

#57
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostCGF, on Mar 21 2007, 09:42, said:

Da, cu siguranta ca i-ar fiiiiiiiiiii rusine.
Mersi de corectare.. se mai intampla cate un i pe ici pe colo :P

#58
Aristocrata

Aristocrata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.10.2006
Am revenit,hihihiihoi :P  ba,astia care sunteti varza,mai ales prof astia 2,nimic nu stiti ma,cred ca sunteti bataia de joc a elevilor,pe bune.....si va zic eu ca are dreptate darki ala,nu exista prof bun,cine e bun e luat de fraier,pt ca dc iti arati bunatatea ca prof si nu stii sa te impui ca lumea,inseamna ca esti varza baaaaaaaaa..........si bun poate fi si la predat,dar chiftea ca om,sunt multe...........dar nici unul nu e perfect,nu existaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :lol:

#59
lemon_demon

lemon_demon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 26.06.2006

View Postraluca_risca, on Mar 2 2007, 22:19, said:

Eu cred ca gresesti. Sportul este foarte important si ar trebui sa i se acorde mai multa atentie si in scoala si in facultate. Din pacate, nu este asa.
In alte tari sportul e la fel de important ca si matematica sau fizica.
in alte tari au conditii ca lumea (vestiare, dusuri etc.) si nu cred ca ora de sport se face intre una de matematica si una de chimie.  :death:

Edited by lemon_demon, 22 March 2007 - 20:01.


#60
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006

View Postdarkangelbv, on Mar 22 2007, 18:32, said:

Mersi de corectare.. se mai intampla cate un i pe ici pe colo :P

Se mai întâmplă!Trebuie doar să nu facem abuzuri!

View Postdarkangelbv, on Mar 22 2007, 17:30, said:

....Se creeaza un fisier cu orice nume (fie el html sau php) acesta poate fii si un fisier deja existent, in care se doreste integrarea scriptului.
...fisier pentru a fii mai usor de observant modul de lucru).
2. Input-> type – specifica tipul campului :
a. file -  camp fisier (un camp de tip “text” care mai are si butonul “Browse” pentru alegerea fisierului ce va fii uploadat).
NOTA: Cuvantul “director” poate fii inlocuit cu orice nume, reprezentand directorul unde vor fii adaugate fisierele uploadate.
Desigur se mai pot adauga si alte tipuri de conditii pentru limitarea tipurilor de fisiere ce pot fii uploadate sau dimensiunea lor.
Campurile care sunt pasate in array-ul $_FILES[‘fisier’] (unde “fisier” =  numele dat campului de....


#61
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostJMG, on Mar 23 2007, 07:08, said:

Se mai întâmplă!Trebuie doar să nu facem abuzuri!
adica ce vrei sa zici? sau vrei sa FII urmatoarea mea victima?  :naughty:

Il rog eu pe dl. Mufa sa-mi explice cum sta treaba cu iii astia :P
P.S. Nu prea am mai fost pe la romana in ultimul timp :D

#62
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006

View Postdarkangelbv, on Mar 23 2007, 07:46, said:

adica ce vrei sa zici? sau vrei sa FII urmatoarea mea victima?  :naughty:

Il rog eu pe dl. Mufa sa-mi explice cum sta treaba cu iii astia :P
P.S. Nu prea am mai fost pe la romana in ultimul timp :D

Vreau să spun că ar trebui să fii puțin mai atent când scrii!
Nu e chiar așa de greu cu "iii"!Conjugă de câteva ori verbul "a fi"(și nu numai) la modurile conjunctiv și condițional-optativ,la timpurile prezent și perfect!

Nu știu în ce clasă ești dar lucrurile astea se învață în gimnaziu!
:)

#63
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Suna prea simplu a fi ... so de acum devine a fii :D

P.S. Hai sa nu poluam topicul cu discutii de genul...
Fiii si tu mai ingaduitor :P

#64
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006
Cu timpul o să te descurci mai bine! :console:
Oricum,în toată treaba asta o parte din vină o poartă profesorii pentru că nu au predat(sau au predat prost și au exersat puțin cu elevii) dar și elevii pentru că sunt neinteresați!Româna e grea și scumpă în ziua de azi!

Numai bine! :peacefingers:

#65
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
La ce salarii de mizerie sunt in invatamantul romanesc, inca sunt prea multi profesori care-si dau silinta pentru a-si face treaba cat mai bine, doar ca , din pacate, nu-i ajuta si elevii :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate