Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

Domeniu de la MyX .ro redirectionat

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
x3voodoo

x3voodoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 09.11.2006
Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Mi-am luat domeniu .ro de la myx. am un site deja facut in alta parte de genu .... com/site-u meu .... . Am incercat, ca atunci cand intri pe domeniu "site-u meu.ro", sa ma redirectioneze pe cel "...com/site-ul meu". Si am facut-o schimband la DNS ip-ul site-ului myx cu celalalt. Numai ca atunci cand intru pe site-u meu.ro si ma redirectioneaza, intra pe acel site "...com" si atat. Si problema mea este urmatoarea: cum pot intra pe site-ul meu.ro in asa fel incat sa ma redirectioneze pe  celalalt site "...com/site-u meu". ??? Sper sa ma fi facut inteles...Va rog mult ajutati-ma .Multumesc

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
nu merge sa faci redirect prin metoda cu schimbarea dns-ului catre un folder
singura solutie in lista de suport .php sau .htaccess e redirect din html
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="1; URL=fisier.html">


#3
x3voodoo

x3voodoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 09.11.2006

View Postagain, on Feb 24 2007, 21:55, said:

nu merge sa faci redirect prin metoda cu schimbarea dns-ului catre un folder
singura solutie in lista de suport .php sau .htaccess e redirect din html
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="1; URL=fisier.html">

banuiesc ca voi baga codul in indexul care il am in myx, nu? si inca ceva.... la cum arata codul..nu ma pricep..dar... cand ma va redirectiona... mi se va pastra sus numele domeniului .ro? sau se va schimba cu cel in care am intrat? si daca se poate, atunci ce trebuie sa fac....ca sa ramana numele domeniului .ro .Multumesc

#4
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
da, il bagi in index intre <head></head>
te va redirectiona, in sensul ca te trimite pe site-ul ala cu totul, se schimba si numele domeniului
ca sa ramana domeniul, o sansa ar fi sa faci afisarea site-ul ala intr-un frame/ifame

#5
x3voodoo

x3voodoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 09.11.2006

View Postagain, on Feb 24 2007, 22:10, said:

da, il bagi in index intre <head></head>
te va redirectiona, in sensul ca te trimite pe site-ul ala cu totul, se schimba si numele domeniului
ca sa ramana domeniul, o sansa ar fi sa faci afisarea site-ul ala intr-un frame/ifame
mai exact....?.... sunt incepator..recunosc....dar...chiar sunt dispus sa invat....

#6
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
spor la invatat http://www.w3schools...html_frames.asp

#7
x3voodoo

x3voodoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 09.11.2006

View Postagain, on Feb 24 2007, 22:19, said:

multumesc mult...:) poti sa spui totusi in mare despre ce e vorba? Multumesc anticipat

#8
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
adica, continutul site-ului.com/site-ul_tau va aparea intr-un frame (fereastra) in interiorul site-ului_tau.ro ...

#9
faken

faken

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 228
  • Înscris: 14.01.2007

View Postx3voodoo, on Feb 24 2007, 22:07, said:

banuiesc ca voi baga codul in indexul care il am in myx, nu? si inca ceva.... la cum arata codul..nu ma pricep..dar... cand ma va redirectiona... mi se va pastra sus numele domeniului .ro? sau se va schimba cu cel in care am intrat? si daca se poate, atunci ce trebuie sa fac....ca sa ramana numele domeniului .ro .Multumesc


Din pacate myx nu suporta php si nici .htaccess

#10
x3voodoo

x3voodoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 09.11.2006

View Postfaken, on Feb 25 2007, 11:15, said:

Din pacate myx nu suporta php si nici .htaccess
si atunci ce imi recomandati? cum pot face un site..sa-l uploadez...si sa fie redirectionat de pe domeniul .ro ???

#11
x3voodoo

x3voodoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 09.11.2006

View Postx3voodoo, on Feb 25 2007, 13:22, said:

si atunci ce imi recomandati? cum pot face un site..sa-l uploadez...si sa fie redirectionat de pe domeniul .ro ???
ca sa fiu putin mai concret in a pune intrebare si a primi un raspuns mai clar:  stiti cumva vreun script sau un cod html de redirectionare de pe un site pe altul dar sus sa arate adresa primului site [sa nu se schimbe]??? Ma chinui de ceva timp si nu reusesc sa imi dau seama. Multumesc mult

#12
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
doar cu iframe sau frame poti face asta....
ai mai putea incerca un host gratuit (de exemplu evonet dar nu recomand) la care sa faci "parcarea" domeniului.

#13
x3voodoo

x3voodoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 09.11.2006

View Postdarkangelbv, on Feb 25 2007, 18:22, said:

doar cu iframe sau frame poti face asta....
ai mai putea incerca un host gratuit (de exemplu evonet dar nu recomand) la care sa faci "parcarea" domeniului.
:))))  pai stiu ca imi trebuie un cod blestemat.... ala e problema...concret...exemplu: ca sa poti asculta o melodie iti trebuie Winamp ala il iei de pe winamp.com. habar n-am cu iframe sau ce spui....concret..ce pot face... ce cod imi trebuie? da-ti-mi un exemplu...:)) imi cer scuze dar vad ca nu imi spune nimeni pe nicaieri...si tot voi ramaneti singura posibilitate de a afla...concret :D multumesc

#14
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
codul propriu-zis se poate limita la:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
<title>titlu site.ro</title>
</head>
<body>
<iframe id="site" src="http://www.site.host.com/index.php" frameborder="0"></iframe>
</body>
</html>
Poti sa cauti pe google dupa "iframe tag" si vei gasi destule informatii.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate