Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Lansare Fuji S5700

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
33 răspunsuri în acest subiect

#19
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.408
  • Înscris: 09.09.2006
Camera model 2007 sa NU aiba usb 2.0?! Hmmm, ce chestie.

#20
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.641
  • Înscris: 07.10.2005
Nu e nici pe departe singura camera din 2007 cu aceasta problema,daca nu ma insel toate modele de la Panasonic(dar si de la alte firme) nu ofera USB 2 high-speed,uite ce scrie in testul lui Panasonic Fz8 de pe Dcresource.com:

"In a move I cannot understand, Panasonic did not add support for the USB 2.0 High Speed protocol on the DMC-FZ8. Sigh."

#21
mathe adrian

mathe adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 194
  • Înscris: 10.05.2007
ce tampenie,nu imi vine sa cred.greseala mea.ce e ciudat e ca am folosit/descarcat fotografii de pe ea si mergea in 3 mega/sec,acceptabil

#22
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.295
  • Înscris: 25.04.2006

View Postmathe adrian, on Jul 1 2007, 02:05, said:

ce tampenie,nu imi vine sa cred.greseala mea.ce e ciudat e ca am folosit/descarcat fotografii de pe ea si mergea in 3 mega/sec,acceptabil
Capabilitatile USB sunt inselatoare - este un standard care este mai interesat sa ia banii pe certificari decat pe respectarea specificatiilor ad literam.
In al doilea rand, USB este un protocol "shared", daca un dispozitiv va acaparat toata banda, celelalte pe acel port nu pot functiona...

USB 1.1 full speed insemna maxim 12Mbit/s - ceea ce insemna cam 1.5MB/s. Practic probabil un device va realiza mai putin decat limita maxima...

Asta nu insemna ca un dispozitiv care suporta USB2 va utiliza intrega banda a USB2. Nu exista dispozitive care sa treca de jumatatea maximului si marea majoritate nu sunt capabile de mai mult de 3MB/s: http://en.wikipedia....b#USB_signaling

Editat de SuperDuper, 01 iulie 2007 - 13:42.


#23
mathe adrian

mathe adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 194
  • Înscris: 10.05.2007

View PostSuperDuper, on Jul 1 2007, 14:39, said:

Capabilitatile USB sunt inselatoare - este un standard care este mai interesat sa ia banii pe certificari decat pe respectarea specificatiilor ad literam.
In al doilea rand, USB este un protocol "shared", daca un dispozitiv va acaparat toata banda, celelalte pe acel port nu pot functiona...

USB 1.1 full speed insemna maxim 12Mbit/s - ceea ce insemna cam 1.5MB/s. Practic probabil un device va realiza mai putin decat limita maxima...

Asta nu insemna ca un dispozitiv care suporta USB2 va utiliza intrega banda a USB2. Nu exista dispozitive care sa treca de jumatatea maximului si marea majoritate nu sunt capabile de mai mult de 3MB/s: http://en.wikipedia....b#USB_signaling
ehh..atunci,trebuie sa ii recomand la prietenul meu alt soft,nu spun cu care copia,in fine.:D

#24
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.380
  • Înscris: 19.10.2006
Uite de asta iubesc eu Firewire-ul meu  :P

#25
Amy69

Amy69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 02.08.2006
Poate cineva atasa cate poze facute cu un S5700 in modul manual si auto, zi/noapte. Multumesc.

#26
reallove

reallove

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 488
  • Înscris: 17.02.2006

View PostAmy69, on Oct 3 2007, 19:26, said:

Poate cineva atasa cate poze facute cu un S5700 in modul manual si auto, zi/noapte. Multumesc.
Gasesti aici .
Si pe mine ma tenteaza sa iau un astfel de aparat,mai are cineva sa ne zica pareri pro/contra ?

#27
alina_b_sunshine

alina_b_sunshine

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 23.11.2007
Mi-am luat eu aparatul asta acum vreo doua saptamani....si e o bijuterie.Mic, usor si foarte inteligent , cu un raport calitate pretz excelent iar pozele ies foarte foarte faine. Nu e un aparat pentru profesionisti, ci mai degraba pentru amatorii sau pasionatii aflati la inceput de drum.Eu l-am luat cu 7,4 mil de la magazinul Turbo , si era oferta cu card de 2 Gb cado :D

#28
JoeBikerul

JoeBikerul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 324
  • Înscris: 08.09.2006
As avea si eu cateva intrebari legate de acest aparat, sunt amator si vreau sa-l achizitionez. Bateriile AA care vin odata cu aparatul cat au durata de viata si cu ce le-as putea schimba ca sa am cat mai multe capturi cu o singura incarcare a acumulatoriilor. Eu m-am orientat spre astea. Alte sfaturi.

#29
reallove

reallove

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 488
  • Înscris: 17.02.2006
Intre timp,mi-am luat si eu aparatul.Prinsesem oferta la Carrefour si am dat 600 de lei pe el,acum o luna (cred).
Sunt multumit,am facut cateva poze excelente cu el si nu regret investitia.
JoeBikerul : bateriile cu care a fost livrat m-au tinut pana acum o sapt-doua.Deci foarte mult,chiar surprinzator.Si da-ti seama ca aparatul a fost folosit la maxim,am vrut sa-l "cunosc" si faceam poze zilnic si manaream in meniu.
Eu mi-am cumparat in vara un set de 4 acumulatori Duracell de 2500 mAh.Incarcator am unul care incarca 'lent',adica 16 ore.Asta pe mine nu ma deranjeaza,poti folosi ce incarcator iti convine mai mult.

#30
JoeBikerul

JoeBikerul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 324
  • Înscris: 08.09.2006

View Postreallove, on Nov 24 2007, 12:18, said:

Intre timp,mi-am luat si eu aparatul.Prinsesem oferta la Carrefour si am dat 600 de lei pe el,acum o luna (cred).
Sunt multumit,am facut cateva poze excelente cu el si nu regret investitia.
JoeBikerul : bateriile cu care a fost livrat m-au tinut pana acum o sapt-doua.Deci foarte mult,chiar surprinzator.Si da-ti seama ca aparatul a fost folosit la maxim,am vrut sa-l "cunosc" si faceam poze zilnic si manaream in meniu.
Eu mi-am cumparat in vara un set de 4 acumulatori Duracell de 2500 mAh.Incarcator am unul care incarca 'lent',adica 16 ore.Asta pe mine nu ma deranjeaza,poti folosi ce incarcator iti convine mai mult.

Estimativ imi poti spune cate poze faci cu acumulatorii tai (Duracell de 2500 mAh)?
Asta inseamna ca investia ma duce camera + cardul + acumulatorii :| ceea ce trece de 800 ron OMG

#31
JoeBikerul

JoeBikerul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 324
  • Înscris: 08.09.2006
Am si eu o problema la camera ... Am sters toate pozele dupa card prin intermediul PC-ului, adica am selectat pozele si le-am dat delete... Acum cand am inceput sa fac poze iar a inceput sa numere pozele de la 0000. Camera e setata pe Frame No. = continous. Care sa fie problema voi ati mai avut probleme de genul ?

#32
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.295
  • Înscris: 25.04.2006
Si... cum se incadreaza postul asta la "Stiri"???

#33
JoeBikerul

JoeBikerul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 324
  • Înscris: 08.09.2006

View PostSuperDuper, on Dec 12 2007, 13:18, said:

Si... cum se incadreaza postul asta la "Stiri"???

Am incurcat bookmarks-urile imi cer scuze, un moderator sa stearga reply-ul.

#34
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.346
  • Înscris: 21.04.2006
Ma sperie recenziile pozitive la 560-ul celor de la Olympus. Fuji tot pierde teren cu surogate gen S8000-ul lor. Tehnic, sunt cam in aceeasi oala modelele dar aveam mari sperante in Fuji :|

Editat de krossfire, 21 decembrie 2007 - 23:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate