Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

NOD 32+OUTPOST PRO VERSUS MCAFEE

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
Nu as fi deschis un nou topic...dar totusi...
Fara probleme cu nod32 :first: , super program,nu il simti,dar vezi ca lucreaza! Aveam insa nevoie de un firewall :naughty: ceva pe sistemul 5 in 1 si am incercat McAfee...Dom'le nu zic ca nu e bun, mai ales ca scaneaza si registrii, dar tare greu se misca(la mine cel putin),scanarea merge f. greu si maninca multa memorie.
Ma gandesc sa revin la nod32 impreuna cu OutpostPro si ceva de scanat registrii.Cred ca toate impreuna nu  :nonobad: vor consuma cat McAfee!!!


?????????????????????????????

#2
Adi Ivan

Adi Ivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.03.2006
Daca te hotarasti sa dezinstalezi McAfee, sa fii atent, deoarece pe langa faptul ca mananca resurse este si greu de dezinstalat, multe fisiere ramanand in pc...

Edited by Adi Ivan, 19 February 2007 - 13:58.


#3
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007

View PostAdi Ivan, on Feb 19 2007, 13:56, said:

Daca te hotarasti sa dezinstalezi McAfee, sa fii atent, deoarece pe langa faptul ca mananca resurse este si greu de dezinstalat, multe fisiere ramanand in pc...
Ms. de reply.Exact asta citeam acum in alt topic! A mai spus cineva treaba asta!
Aoleo,  nici sa scap de el nu pot, adica multumesc...si-a facut treaba dar...
Mai al :drac: si chiar nu poti sa le stergi ??? ce chestie! :eheyebrow:

Ceva pareri despre outpost+nod???

#4
Adi Ivan

Adi Ivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.03.2006
Am scris si in celalalt topic, exista un utilitar pe care il gasesti AICI . Personal ca firewall recomand ZoneAlarm, insa stii cum e... cati oameni, tot atatea pareri..

#5
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007

View PostAdi Ivan, on Feb 19 2007, 14:56, said:

Am scris si in celalalt topic, exista un utilitar pe care il gasesti AICI . Personal ca firewall recomand ZoneAlarm, insa stii cum e... cati oameni, tot atatea pareri..
:coolspeak: Ms. mult, nu stiam de acest program,si imi pare rau ,nu stiu despre ce topic spui ,nu ne referim la acelasi forum.softpedia.com/index.php?showtopic=202110), dar aici altcineva spunea ca e greu de dezinstalat...


Ceva de scanat registrii in timp real(cum facea Mcafee) sa te avertizeze imediat de orice schimbare?

Edited by G_DD, 19 February 2007 - 15:49.


#6
alin19

alin19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 03.01.2007

View PostG_DD, on Feb 19 2007, 15:43, said:

:coolspeak: Ms. mult, nu stiam de acest program,si imi pare rau ,nu stiu despre ce topic spui ,nu ne referim la acelasi (http://forum.softped...howtopic=202110), dar aici altcineva spunea ca e greu de dezinstalat...
Ceva de scanat registrii in timp real(cum facea Mcafee) sa te avertizeze imediat de orice schimbare?


spybot s&d are daca il instalezi complet;

#7
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007

View Postalin19, on Feb 19 2007, 15:47, said:

spybot s&d are daca il instalezi complet;
Ms! Sa vad daca il gasesc...

#8
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007

View PostAdi Ivan, on Feb 19 2007, 14:56, said:

Am scris si in celalalt topic, exista un utilitar pe care il gasesti AICI . Personal ca firewall recomand ZoneAlarm, insa stii cum e... cati oameni, tot atatea pareri..
mmm...Si "papa" mult ZoneAlarm, ca o am mica :naughty: ...memoria(256) ?

#9
Adi Ivan

Adi Ivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.03.2006
"Papa" insa nu e chiar fomist... Eu zic sa il incerci, nu ai nimic de pierdut. Ce imi place la el este ca sesiseaza imediat un program care a fost modificat... De ex: am updatat dc++  de la versiunea x la versiunea y, si desi i-am dat acces dc++ -ului la net, totusi ZoneAlarm a "sesizat" ca programul nu mai este acelasi, si m-a intrebat daca ii permit accesul la net. La fel se intampla si daca un program malitios iti modifica alte programe.. Anyway, testeaza-l si vezi daca face ce vrei tu. Daca nu, scoate-l. Se instaleaza/dezinstaleaza usor si fara probleme. Bafta.

#10
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007

View PostAdi Ivan, on Feb 19 2007, 17:08, said:

"Papa" insa nu e chiar fomist... Eu zic sa il incerci, nu ai nimic de pierdut. Ce imi place la el este ca sesiseaza imediat un program care a fost modificat... De ex: am updatat dc++  de la versiunea x la versiunea y, si desi i-am dat acces dc++ -ului la net, totusi ZoneAlarm a "sesizat" ca programul nu mai este acelasi, si m-a intrebat daca ii permit accesul la net. La fel se intampla si daca un program malitios iti modifica alte programe.. Anyway, testeaza-l si vezi daca face ce vrei tu. Daca nu, scoate-l. Se instaleaza/dezinstaleaza usor si fara probleme. Bafta.
Ms. mult pentru sfaturi!!! :peacefingers:

#11
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
M-am intors la McAfee!!! Cu tot firewall-ul meu OutPost tot a trecut ceva de el! :cursing:
(noroc ca am avut sistem restore activat si nu afost problema prea grava , putand fi remediata asa).
Chiar daca e mai greoi si imi incetineste calculatorul , mai ales cand scaneaza, ofera protectie completa!!! :coolspeak:

Edited by G_DD, 23 February 2007 - 13:33.


#12
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007
ofera protectie completa!!! :coolspeak:
nu prea cred. s-o fi inventat intre timp un antivirus care sa ofere protectie maxima? :console:

#13
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007

View Postthe_angel, on Feb 28 2007, 22:10, said:

ofera protectie completa!!! :coolspeak:
nu prea cred. s-o fi inventat intre timp un antivirus care sa ofere protectie maxima? :console:
Prin protectie completa ma refeream la firewall+regscaner+antivirus...si da,pot sa spun ca merge! :P

#14
Al3xT

Al3xT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 29.06.2004
Eu recomand NOD 32 + Zone Alarm (pachetul complet)

E cea mai buna solutie la ora actuala! NOd 32 e  :first:  si zone Alarm tot asa!

ciao!

Eu le folosesc cu drag de 2 ani si nu prea am probleme mari!

#15
xannt_x

xannt_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 13.06.2005

View PostG_DD, on Mar 1 2007, 21:21, said:

Prin protectie completa ma refeream la firewall+regscaner+antivirus...si da,pot sa spun ca merge! :P
sau:

Avg+webroot+comodo


(incearca comodo...)

#16
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007

View Postxannt_x, on Mar 1 2007, 21:37, said:

sau:

Avg+webroot+comodo
(incearca comodo...)
Stiu...mi-a fost greu si mie sa renunt la spy swepeer si la nod... <_< mai mult pt. firewall , ca sa nu umblu cu 7 programe

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate