Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

unde se poate inota in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#19
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
am aflat cum e la miramar

in fiecare zi pana la 21, nu stiu sigur dar parca deschideau la 9 am, sambata si duminica pana pe la 23

dar eu cred ca o sa merg la bazinul floreasca, au program doar seara (au si am de la 6-7 daca va vine sa credeti) dar oricum eu o sa merg doar sambata si duminica.

scorul este acceptabil, 500.000 / 12 intrari

#20
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001

Tarzy, on Feb 2 2004, 09:50, said:

mai intai am rugamintea de a ma scuti de replici "dhashtepte" gen: in Dambovita!!!, in Herastrau!!!, in cada!!!, in pasajul Marasesti pe timp ploios!!!, etc.
as vrea sa stiu mai multe informatii despre piscine accesibile si iarna, cam cat costa?, care este programul?, conditii?, etc.

<{POST_SNAPBACK}>


Hello

Ca sa nu mai deschid un nou topic, as dori sa readuc in atentie acest subiect, intru-cat as dori sa ma balacesc si eu un pic in timpul iernii si nu stiu unde...

As vrea sa stiu preturi, locatie, program, calitate si cate de aglomerat este.

Ma gandesc ca s-au mai schimbat lucrurile intr-un an de zile.

Thanx

Edited by Pac_Man, 26 January 2005 - 02:29.


#21
lex_arrow

lex_arrow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.03.2005
salut

As vrea sa stiu daca noi studentii avem ceva facilitati si daca da ce fel de si unde?

#22
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001

Pac_Man, on Jan 26 2005, 02:27, said:

Hello

Ca sa nu mai deschid un nou topic, as dori sa readuc in atentie acest subiect, intru-cat as dori sa ma balacesc si eu un pic in timpul iernii si nu stiu unde...

As vrea sa stiu preturi, locatie, program, calitate si cate de aglomerat este.

Ma gandesc ca s-au mai schimbat lucrurile intr-un an de zile.

Thanx

<{POST_SNAPBACK}>



intradevar, s-au mai schimbat

la Floreasca acum este 800.000 ptr 12 intrari

#23
tanaka

tanaka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.11.2005

View PostTarzy, on Mar 25 2005, 11:12, said:

intradevar, s-au mai schimbat

la Floreasca acum este 800.000 ptr 12 intrari


Stiu ca a trecut suuuuuuuper mult timp de la ultimul post, dar chiar ma intereseaza subiectul....
Stie cineva ce program au cei de la Floreasca, m-ar interesa in special seara?

#24
narcis_epm

narcis_epm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 28.04.2004

View Posttanaka, on Jan 10 2006, 10:37, said:

Stiu ca a trecut suuuuuuuper mult timp de la ultimul post, dar chiar ma intereseaza subiectul....
Stie cineva ce program au cei de la Floreasca, m-ar interesa in special seara?
Am fost asta-vara la Floreasca si aveau seara program pana pe la 9 (cateodata mai vroia tanti de la bagaje sa plece mai repede sau la 9 si venea dupa intarziati prin sala -> deci se poate si un pic dupa 9 ... cam 5, 10 minute asa). Si era 1 milion pe luna/12 intrari cand am fost eu. Adica intr-o luna poti sa intri de 12 ori, daca ai intrat doar de 10 ori e pierderea ta :(

#25
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
mai este si la Stad National (Lia Manoliu), 800,000 / 12 sedinte, cad mergeam eu. Destul de rigid (fie LMV, fie MJS), intre niste ore destul de tarzii, de la 20 sau 20:30, din cate tin minte.

#26
moshulik

moshulik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.02.2006
Salutare.
Am fost eu ieri seara la miramar. www.clubmiramar.ro. Costa 120.000 intrarea (o intrare) sau abonament pe o luna cu 10 intrari, 800.000 de lei (deci vine pe la 80.000). Eu am fost insa la ora 6 si am vorbit cu tanti de la bilete de acolo, mi-a zis ca e aglomerat, ca au si antrenamente cu pitaci si echipa de polo. Mai ramane fix un culoar (din 3) pentru "public". Bazinul are 25 de metri, deci dai de 3 ori, de intalnesti cu altu, te ocolesti, mai mergi un pic, ajungi la capat. Zicea femeia aia ca de curand au facut contract cu astia cu polo si de-asta e aglomerat dupa 6. Inainte era mai liber. Atmosfera e asa, un pic "comunista", inghesuiala, vestiar obscur, toata chestia are asa, un aspect obscur, dar asta nu ar fi o problema daca ar fi loc in piscina. Dar nu e.

Daca ajungeti prin Pitesti - nu ratati acolo piscina serioasa, bazin olimpic chiar. Am fost sambata trecuta, cu 50 de mii intri si te saturi de inotat, bazinul mare are 10 culoare de cate 50 de metri lungime (si 2.5 latime).

Intre timp, revenind la Bucuresti. Din cate am inteles, Floreasca ar fi un pic mai aerisita, prin separarea programului de sportivi de cel pentru public. Partea nasoala insa este ca e cu abonament only pe de o parte si programul pentru public incepe abia la ora 20:00, deci cam nasol sa legi serviciul direct.

Cum este la piscina Parc ? Am inteles ca ar fi 250.000 intrarea. Fac si abonamente ? Stie cineva tarifele precis si recent ?

A... si la stadionul national lia manoliu ? Cum e ? (dimensiuni piscina, tarife, orar etc...)

#27
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
la parc am fost eu recent si e super, bazin de 50m cu 10 culoare, apa curata, lumini in intrior,lume buna, am fost pe la 6 seara si erau decat vreo 15 persoane, insa nu toate inotau in sensul bun al cuvantului, mamicile stateau pe sezlonguri, vreo 4-5 persoane faceau lungimi de bazin, restu` se balaceau la margine

#28
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
pai ... ai uitat esentialui

cat costa? care-i programul? se poate abonament?

#29
moshulik

moshulik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.02.2006
Am vorbit cu cineva care a inotat recent la parc.
Bazinul nu are 50 de metri, are doar 25, pe lungime.
Tariful e de 250.000 - o intrare sau 950.000 - 5 intrari (un fel de abonament), ce trebuie consumate intr-o luna (dar nu sunt asa stricti cu regula asta). Zicea ca e incomparabil mai bine decat la miramar. Se pare ca parc asta e cam singura alternativa acceptabila si ca ore de functionare si conditii. Pretul insa e cam mare, asa, in valoare absoluta, dar comparat cu alternativele din bucuresti nu mai e asa mare.

#30
sawyer53

sawyer53

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2006
sal.la piscina de la hotel parc intarrea e 250 000 lei,,nu 180000 cum zicea tipul de dinainte.eu merg de vreo luna acolo.poti opta pt permis cu 10 intrari si e 1,9 mil lei,luni e inchis iar seara de la 8.30 la 9.30  au unele ora de kinetica in apa.iar in weekend de la 12 la 13.

mai e o piscina misto olimpica la lia manoliu.nu se poate intra pt agrement decat 1 ora pe zi de la 8.30 la 9.30 seara.ab e 1,3 mil lei cu 12 intrati pe luna
si trebuie sa-ti alegi la inceput xilele.luni,miercuri si vineri,sau marti,joi si sambata.

#31
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
pai ... ala cu 180.000 zicea treaba asta acum vre-o 2 ani

interesant pretul la abonament, ai idee in w/e dupa masa (intre 15-20) e aglomeratie mare? a ... stii daca pot intra 2 persoane pe acelasi abonament?

#32
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006
Hmmm okay so.. 1st of all let me just say "hi" to everybody !  :wave:
Acum sa trecem la subiect, ma intereseaza informatzii CONCRETE despre 3 bazine : cel de la Hotel Parc, cel de la Miramar shi cel de la Sala Floreasca !  :scratchchin:
Ideea e ca eu personal locuiesc la 3 statzii cu 101 fatza de Miramar, serviciu` il am la cateva sute de metri de Hotel Parc ( adica lucrez in Casa Presei Libere, fosta Casa Scanteii ) shi in Floreasca pot sa ajung destul de ushor, zic eu..  :OK:
Acum, pana sa ma duc YO degeaba pana la fiecare in parte, m`am gandit sa dau un search pe google shi am dat de locu` asta..  :lol:
De aceea ash dori sa shtiu nishte pretzuri ( o singura intrare / abonament lunar ) shi nishte intervale orare pentru fiecare dintre cele 3 bazine mai sus mentzionate.. -_-
Am citit tot ce s`a scris pana acum shi am intzeles cam asha : ca la Hotel Parc ar fi cel mai scump insa sunt shi cele mai bune conditzii, la Miramar este mai ieftin dar am vazut ca cineva a spus ca ar fi cam "obscur" p`acolo, bazinu` ar fi cam mic ca dimensiuni shi n`ai avea loc de catzi sunt mai zburda p`acolo shi alte chestii dubioase..  :unsure:
Oricum ashtept raspunsuri cu privire la pretzuri shi programe ( intervalele orare intre care este deschis shi nu dau peste o armata de boraci mici shi veseli care fac galagie ca la gradinitza ).  :rolleyes:

Edited by TzapInferno, 21 March 2006 - 08:21.


#33
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
ce pot sa spun este faptul ca Bazinul Floresca isi repara nustiuce pe la centrala; trebuia sa fie gata de la 1 martie, dar mi s-a spus sa mai incerc dupa 1 aprilie

#34
mihai2303

mihai2303

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.06.2004
Miramar e destul de mic bazinul pentru inotatori seriosi (si uneori apa cam calda, similar), vara in schimb e primul pe lista pentru ca are si loc de plaja. Bineinteles in weekend e plin.

Iarna pentru inotat, daca starea vestiarelor/dusurilor nu e o problema (sunt ok, functionale, doar ca arata prost), Floareasca e pe primul loc ca si calitate/pret, bazin mare, etc.  Pentru un pret dublu ar fi parc, cu vetiare etc. in conditii bune.

Si s-a uitat sa se spuna, la Floreasca pe abonamentul de 12 intrari pe luna pot merge 3 persoane, asta inseamna 1 persoana - 4 ori pe luna - 400.000 lei, si cum oricum n-am timp pt mai mult e perfect.

#35
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Piscine si Aici

#36
sadrian

sadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 07.02.2006
Hotel Bucuresti
World Class Health Academy super conditii !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate