Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 

MP3 Gain

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
30 răspunsuri în acest subiect

#19
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.085
  • Înscris: 28.11.2001
Nu pot decat sa-i multumesc lui herske pentru explicatiile aduse.
Care e problema?

#20
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Mesaje: 558
  • Înscris: 26.11.2001
Din pacate, nu am testat inca acest software, insa o sa-l testez in cursul zilei de astazi, cel tarziu maine (pentru ca am pierdut un HDD de 20 Gb :( ) si cat mai repede cu putinta o sa concluzionez daca si cine are dreptate, insa nu despre asta e vb in discutia voastra, se pare ca este incapatanare din partea unora de a intelege!
Din cate vad eu cele spuse de Monitox si de herske nu sunt chiar avioane, si din descrierea soft-ului se intelege destul de clar:
"There is no quality lost in the change because the program adjusts the mp3 file directly, without decoding and re-encoding"
Deci, in concluzie :
Rabbit: Odata ce nu-ti merge acest soft, de unde concluziile tale si intrebarile tale (sincer este risipa de energie si de timp).
herske: Felicitari pentru modul in care te-ai descurcat cu explicatiile exacte pe care le-ai furnizat (poate incheiem o colagorare la Audio)
Monitox: Mai Boss-ule, da-le mai tata si explicatii ca la clasa 1, ti-am mai spus, trebuie dat mura-n gura :).

In incheiere am sa spun doar atat:
Indiferent de opiniile voastre, totusi, viitorul poate suna si mai bine!

:cya:

#21
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Mesaje: 558
  • Înscris: 26.11.2001
Legat de problema asta:

Quote

Originally posted by Rabbit
Monitox, as fi incercat si eu programul, dar imi da eroarea de mai jos. Presupun ca acum o sa ma trimiti sa caut ocx-ul sau sa dau mail producatorului si sa-i cer socoteala :)

iata rezolvarea :
Click Aici!
:P

#22
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.085
  • Înscris: 28.11.2001
mersi :)

#23
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.085
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by -=CyberMix=-
In incheiere am sa spun doar atat:
Indiferent de opiniile voastre, totusi, viitorul poate suna si mai bine!
Eu raman la parerea mea ca viitorul nu mai suna bine ;)

#24
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Mesaje: 558
  • Înscris: 26.11.2001
Inca ceva!
Am testat acest software!
Impresia: E bun, insa fiind freeware, normal ca programatorii nu au investit prea mult!
Dupa cum spune si numele este un Compresor de sunet, care intr-adevar le aduce la aceasi tonalitate, dar chestia care este. Nu face normalizarea mp3-ului, ci ii face o compresie audio!
Nu-mi cereti explicatii ca nu stiu sa le dau tehnic, insa procesul il inteleg destul de bine h3h3h3h3!
:)
Numai bine!
Si chair asa dupa ce folosesti acest software ........
Viitorul nu mai suna bine!
:D

#25
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.258
  • Înscris: 10.12.2001
:thinking: So ... CONCLUZIA? E bun sau nu programul? Mareste volumul mp3-urilor sau le face varza? N-am timp acum ca trebuie sa plec la munca, ca-l testam si eu ...

#26
herske

herske

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 410
  • Înscris: 26.12.2001
Asa e , nu face doar normalizare, explica si in help de ce :D. Nu am  testat 100% intr-un editor, dar MP3 TRIM face doar o simpla normalizare. Tot fara recompresie.

#27
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.536
  • Înscris: 28.11.2001
Si daca e Compressor de dinamica, poate sa-mi spuna cineva daca are macar setari pentru compresie hard, medium si soft ? Eventual chestii gen 2:1, 3:1 ? Ca eu nu-l instalez.

#28
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.184
  • Înscris: 26.11.2001
Da de ce nu-l instalezi ? Crezi ca musca ?  :D  :nu:

#29
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.536
  • Înscris: 28.11.2001
Nu am timp. Era doar in intrebare in scop informativ. Oricum folosesc alte programe pentru compresia dinamicii :D

#30
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Mesaje: 558
  • Înscris: 26.11.2001
Mai oameni buni! Hai sa incheiem odata pentru totdeauna discutia despre acest software!
*Ce face el se numeste compresie!
*Este foarte bun daca ne uitam la pret (adica este free si este reusit pentru un sofware freeware).
*Nu va normaliza toate piesele sa se auda la fel, daca o piesa va avea un pic de distorsie, nu va suna la fel cu una la calitate mai buna!
*Testati-l si dupa aia sa discutam despre el, sa nu mai concluzionam atat dupa ce spune producatorul despre el si dupa simple presupuneri!

Asta a fost tot!
Va multumesc!

#31
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 8.563
  • Înscris: 09.12.2001
cybere, compresia e altceva, ce face programul asta face ajustarea de volume shi o face chiar bine...

compresia e altceva, daca vrei, itzi explic odata ce shi cum :)

am testat asha... am facut 3 fishiere cu sinus, a 1 khz, l'am pus in mp3, unul cu gainul la jumate fatza de celalat shi celalt cu dublu...

deci volnormal, vol 1/2 shi vol 2x ...

am aplicat pe ele actziunea programului shi apoi le'am deschis pe toate intr'un editor..

le aduce la acelashi gain.. deci functzioneaza iar sinusu ramane sinus... daca era compresie, aveam altceva acolo....

va stau la dispozitzie pt altele, eventual..

softul e bun shi arata ca shi un freeware face treaba...

un pic derutanta este setarea de target gain, dar vine cu experientza, facetzi nishte teste, aia implicita 89 imi pare ca e nitzel cam mica...

fireshte ca in cazul in care e muzica in locul sinusului, ai alte date...

dar merge coo', am sa' folosesc din greu ! de mult imi trebuia ceva de genul asta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate