Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Metro / RUSE

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#37
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostHADE 61, on Aug 7 2007, 13:39, said:

ai mai platit taxa lor de drum daca ai fost doar la metro ?
nu am mai platit pt ca mi-a dat cineva care fusese cu cateva zile inainte cartonasul ala.
in mod normal cred ca se plateste....
probil ca daca te duci la ruse nu o mai fi nevoie...ca e aproape.....dar pana la varna sunt 120 km de la granita

#38
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007
multumesc ,pare destul de departe .

#39
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostHADE 61, on Aug 8 2007, 17:54, said:

multumesc ,pare destul de departe .
da...e departe...dar daca esti din bucuresti....te poti duce la ruse...e mult mai aproape...
in plus nu s emerita sa te duci sa faci aprovizionarea in mod normal...decat daca cumperi f mult sau daca ai masina de firma si nu platesti gazul....
altfel....

#40
tavalonec

tavalonec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.08.2007
http://technomarket.bg/ruse.htm stie cineva unde este magazinul asta in ruse ... sau billa .... si daca pot sa platesc in euro la bg

#41
Scdum

Scdum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.12.2006

View Posttavalonec, on Aug 12 2007, 13:50, said:

http://technomarket.bg/ruse.htm stie cineva unde este magazinul asta in ruse ... sau billa .... si daca pot sa platesc in euro la bg

Este pe bulevardul Lipnik pe aceeasi platforma / parcare cu magazinul Billa. Se ajunge relativ usor: dupa trecerea de punctul de control de la frontiera bulgara, intri imediat intr-un sens giratoriu si tii drumul inainte pe soseaua de centura (bd. Balgaria). dupa cca. 2-3 km drumul vireaza larg spre dreapta. Imediat ce se termina virajul, parasesti centura pe o iesire in panta spre dreapta, conform unui indicator "Ruse - center" care te introduce intr-un alt sens giratoriu. Din acesta trebuie sa iesi spre stanga catre centru. Acesta este bd. Lipnik. Dupa vreo 2-3 intersectii semaforizate (cca. 2 km.) vei observa pe dreapta magazinul Billa. Exista si indicatoare "spre Billa", e greu sa-l ratezi. In spatele sau este Technomarket.  De platit in euro, oficial nu se poate. Dar se pot schimba in leva la banci in cursul zilelor lucratoare sau la case de schimb, unele deschise si in weekend. In plus, e mai comoda plata cu carduri valabile in strainatate. Acestea sunt acceptate in mai toate magazinele mari, dar si in multe dintre cele mici. Spor la cumparaturi!

#42
mj_robin

mj_robin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.06.2007
Atentie!
La Metro BG se poate plati cu carduri doar VISA ELECTRON sau MAESTRO cu utilizare internationala. Alte carduri nu merg. Oricum, au si banca si bancomat in incinta.

#43
XXXLBOYINBED

XXXLBOYINBED

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.08.2007

View Postoztan, on Feb 1 2007, 14:28, said:

Pentru Ruse /  Metro trebie legitimatie special sau pot sa fac si cumparator normal . am fost duminica pana la Ruse am plimbat dar nu am intrat la METRO . Aveti idea ? Trebie ceva ?

Ps: Am legitimatie metro din Bucuresti . Valabil si in RUSE ?
NU E NICI O SFARAIALA CU METRO RUSE ASA CA LASATI O BALTA ;)

#44
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
cred ca fac si eu o vizita in weekend pana la ruse. a fost un coleg si mi-a spus ca au preturi ceva mai mici la electronice. merg macar de curiozitate :)

#45
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
Asa de curiozitate merge..... da in rest... am fost si eu si am facut niste cumparaturi dar per total nu stiu daca merita.Inca un amanunt : am platit cu cardul Maestro de la Bancpost si e OK. Comisionul de tranzactionare este mic.

#46
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
poti trece vama doar cu buletinul?

#47
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
Poti sa treci fara probleme doar cu buletinul....

#48
catastef

catastef

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.07.2006
Cea mai tare chestie care am vazut-i duminica trecuta cand am fost la Ruse, este ca au scos un ghid numit "Ghid pentru turism si cumparaturi" in limba romana si jos scrie mare RUSE si "pentru turistul roman". Acest ghid este la prima editiei chiar acum pentru luna septembrie 2007.

Sunt prezentate in el hartile zonei, oferte de la magazine (dar nu Metro si de acest gen), si magazine din centru. Sunt prezentate regiunile Basarabov si Ivanovo cu poze si indrumari cum sa ajungi acolo. E un ghid complet pentru cei care merg pentru 1 zi acolo. Ghidul se distribuie in magazine in oras.

Sa nu zici ca nu sunt destepti si nu au simtit oportunitatea. Colectivul ghidului am vazut ca este bulgar, romana din ghid e corecta, doar intr-o pagina am vazut o schimbare de litere intre ele la un cuvant mai lung.

Spor la cumparaturi si turism in Ruse!

#49
mardum

mardum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 14.05.2007

View Postcatastef, on Sep 13 2007, 20:16, said:

Cea mai tare chestie care am vazut-i duminica trecuta cand am fost la Ruse, este ca au scos un ghid numit "Ghid pentru turism si cumparaturi" in limba romana si jos scrie mare RUSE si "pentru turistul roman". Acest ghid este la prima editiei chiar acum pentru luna septembrie 2007.

Sunt prezentate in el hartile zonei, oferte de la magazine (dar nu Metro si de acest gen), si magazine din centru. Sunt prezentate regiunile Basarabov si Ivanovo cu poze si indrumari cum sa ajungi acolo. E un ghid complet pentru cei care merg pentru 1 zi acolo. Ghidul se distribuie in magazine in oras.

Sa nu zici ca nu sunt destepti si nu au simtit oportunitatea. Colectivul ghidului am vazut ca este bulgar, romana din ghid e corecta, doar intr-o pagina am vazut o schimbare de litere intre ele la un cuvant mai lung.

Spor la cumparaturi si turism in Ruse!

poti sa pui un link catre ghidul acela?
sa il scanezi si sa il uploadezi undeva?
merci.

Are cineva o harta mai detaliata cu Ruse?
Vreau weekendul viitor sa ma duc si eu pana la ei si mar ajuta.
Am mai fost asta vara pentru cateva ore.
Am fost duminica si toate magazinele erau inchise.
Am intrat intrun Kaufland, dar nu stiam paritatea si nu pot sa va spun preturile.
In schimb am mancat undeva in centru si a fost sooper bine si pretul foarte mic.

#50
danutz1979

danutz1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.07.2007

View Postoztan, on Feb 1 2007, 14:28, said:

Pentru Ruse /  Metro trebie legitimatie special sau pot sa fac si cumparator normal . am fost duminica pana la Ruse am plimbat dar nu am intrat la METRO . Aveti idea ? Trebie ceva ?

Ps: Am legitimatie metro din Bucuresti . Valabil si in RUSE ?
E adevarat ca iti cer si un act de identitate atunci cand iti fac legitimatie de o zi? Pentru ca vreau sa "imprumut" legitimatia cuiva si sa nu am surprize daca nu e pe numele meu...

#51
danutz1979

danutz1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.07.2007
da, nu am avut probleme cu legitimatia, in schimb aveti grija, ca acolo chiar nu va lasa cu copii sub 7 ani (nu merge ca la noi, cu declaratii etc.)

#52
oopsminded

oopsminded

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,160
  • Înscris: 28.08.2004
Oh man, sper ca si astia gresesc preturile pe care le afiseaza pe site. Altfel plec la Plovdiv sa cumpar Phillipsul asta. Philips 200P4SS are panel S-IPS, 20.1'' si costa in general in jur de 800 euro. La ei e cam 850 RON. Cica.

Edited by oopsminded, 25 October 2007 - 18:03.


#53
silvy

silvy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.09.2007
ieri am fost la metro si sunt multumita de cumparaturile facute intradevar sunt produse mai ieftine fata de ce e la noi

#54
Andrei Andrei

Andrei Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.11.2005
Sunt interesat sa merg la METRO - Ruse cu cineva cu masina pentru cumparaturi de alimente. Locuiesc in Bucuresti Dr Taberei si pun 50% - 50% la benzina/motorina + taxe.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate