Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Am o mare nelemurire !

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Ioana (engleza-franceza )

Ioana (engleza-franceza )

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.01.2007
Buna,

Sunt anul I , I.D. la Spiru Haret (specializare :engleza - franceza) in Bucuresti.

:angry:Am o nelamurire.
Conform sintezelor pentru anul I (semestrul I), la LIMBA FRANCEZA CONTEMPORANA am de studiat SUBSTANTIVUL SI GRUPUL NOMINAL. ok si .....atunci.............

DE CE,  la Subiectele (intrebarile) afisate pe site pentru examenul la LIMBA FRANCEZA CONTEMPORANA apar numai intrebari despre PHONETICA???????????????????




Numai inteleg nimic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Are cineva aceleasi probleme ca si mine??????


astept un raspuns, cat mai repede posibil,


multumesc!

#2
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Draga Ioana-engleza-franceza,

  Sfatul meu e sa nu te agiti prea tare. Fiind la Spiru Haret, si la I.D. , eu zic sa stai linistita. Voi dati examenele on-line, la PC. Fereastra aia cu raspunsurile la intrebari se poate inchide/deschide de mai multe ori. Astfel, ca sa treci examenul, nu trebuie sa stii nici engleza nici franceza. Doar un pic de combinatorica. II dai sa verifice ce ai facut si, daca rezultatul nu releva corect cunostintele tale in domeniu, inchizi si redeschizi fereastra si bifezi iar pana te multumeste rezultatul.

  Si, nu uita, esti la taxa. Doar sa fie aia prea prosti sa te dea afara din facultate doar pentru ca nu stii materia. Grija mare la plata taxei ca restul nu prea conteaza.


Multa bafta!

#3
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Imi place coerenta ta. Foarte necesara, de altfel, la specializarea de care vorbesti.

In Anul 1 se face fonetica si fonologie! Si... o idee traznita: intreaba-ti profesorul! (just to be safe) :w00t:

Edited by maxy, 30 January 2007 - 17:52.
edit: Anul I, semestrul I


#4
loredanaboerescu

loredanaboerescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2007
buna,

eu sunt la engleza-italiana, anul I, ID,Spiru Haret.

si eu dau de tot felul de tampenii la tot ce ins contemporana,atat engleza cat si italiana.

p.s.: are cineva ceva rasp pt ex de maine de la Literatura Comparata??????  am nevoie URGENT de ele.....in max 1 ora....pana plec de la serv pt ca acasa n-am net.

eu am incercat sa rezolv cate ceva  dar.....pauza.


Multumesc anticipat.

#5
loredanaboerescu

loredanaboerescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.03.2007

View PostIoana (engleza-franceza ), on Jan 30 2007, 16:26, said:

Buna,

Sunt anul I , I.D. la Spiru Haret (specializare :engleza - franceza) in Bucuresti.

:angry:Am o nelamurire.
Conform sintezelor pentru anul I (semestrul I), la LIMBA FRANCEZA CONTEMPORANA am de studiat SUBSTANTIVUL SI GRUPUL NOMINAL. ok si .....atunci.............

DE CE,  la Subiectele (intrebarile) afisate pe site pentru examenul la LIMBA FRANCEZA CONTEMPORANA apar numai intrebari despre PHONETICA???????????????????
Numai inteleg nimic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Are cineva aceleasi probleme ca si mine??????
astept un raspuns, cat mai repede posibil,
multumesc!







Buna.ins ca si tu ai maine ex la Literatura Comparata,nu? ai rasp la grile???????

help,pls....

sarut mana.....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate