Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Etanșare intre cada perete b...

Backu-up box Fronius

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 

Sagem MyX6 sau Nokia 7650

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
My mistake :(
Intradevar are 1.2.1.Nu stiu de ce traiam cu impresia ca are wap 2.0.Sorry.
@dsf:Browser de html exista,facut in java,dar nu stiu daca mai merge figura sa stai pe net prin apn wap.
Oricum:dintre aceste telefoane as alege 7650,asta in cazul in care n-ar exista Sony Ericsson :drac:
So,go for it mate :OK:

#20
DSF

DSF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 28.11.2001
oke bogdan numai sa gasesc unul intre 125-140 Euro (max 150). Am sanse?

#21
James

James

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 04.06.2003
Daca cauti bine pe la baieti ai sanse mari sa gasesti pana in 150 un 7650 in stare buna.

#22
DSF

DSF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 28.11.2001
Mi-am luat 7650. Displayul pare aburit si carcasa scartie un pic ... oare daca schimb carcasa voi scapa de problemele astea?

Un serial pentru System Tools 1.30 aveti? Ca vreau sa dau un Format ca nu prea am memorie...

Recomandati-mi pls ceva programe tari

#23
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002

Quote

Originally posted by DSF
Mi-am luat 7650. Displayul pare aburit si carcasa scartie un pic ... oare daca schimb carcasa voi scapa de problemele astea?

Un serial pentru System Tools 1.30 aveti? Ca vreau sa dau un Format ca nu prea am memorie...

Recomandati-mi pls ceva programe tari


sti cat e o caracasa originala....?heh...la cetelec este 800 de mii numai fata si vreo 700 de mii capacul de la baterie si spatele

si imi mai trebuie si o chestie mai speciala ca sa desfaci carcasa...asta daca vrei sa iti gliseze tastatura si nu sa iti joace...

aah....no warez here!!!

#24
garrincha

garrincha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 01.07.2003
DSF, n-ai nevoie de System Tools pt. format, ajunge sa tastezi *#7370#... nu uita sa conectezi telefonul la incarcator inainte de formatare!

#25
DSF

DSF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 28.11.2001
OK, thanx ppl

Pacat ca bateria tine destul de putin si sunetele WAV/AMR nu se aud asa clar. Am comparat cu un Sagem MyX5 si se aude mai clar si mai tare pe Sagem...

#26
suki

suki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 27.04.2004
Am cumparat pina acum mai mult de 10 telefoane mobile si am folosit destule peste astea, asa ca cred ca stiu ce spun. Sagem MyX-6 e un telefon foarte bun, mult mai bun si mai conveniabil decit Nokia. Are ecran mare, face poze OK pentru definitia VGA, are o baterie excelenta si sunet clar. Sigur, ca orice Sagem are ciudateniile lui, in special meniul. Dar pe ansamblu, la pretul lui, MyX-6 aproape ca nu are concurent. Cit despre Nokia, ei trebuie sa mai invete cum se face un telefon. Am cumparat azi un 6230 si miine il trimit deja inapoi, ramin cu telefonul meu actual (Philips Fisio 530). Cred ca am spus totul, nu?

#27
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Aici nu este Nokia Vs Sagem ci Myx6 Vs 7650.

And it's no way, 7650 bate de la o posta low price-ul Myx6.

Prejudecati evidente. Mai ai de invatat in ceea ce priveste testarea, caracterizarea si valorificarea terminalelor gsm. Sorry...

#28
suki

suki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 27.04.2004
Zvastrici, nu stiu cum e cu "valorificarea" terminalelor GSM, dar am avut ambele telefoane pe mina. E drept ca am folosit efectiv o vreme doar Sagem-ul, Nokia 7650 doar l-am testat. Nu neg ca ca Nokia 7650 e "mai bun", privit strict tehnic. Problema e ca e mai mult decit dublu, la pret. Asa ca intrebarea e putin fortata. Sigur ca daca ai bani mai multi si doresti sa scapi de ei, iti iei ce e mai bun. Specificatiile sint mai bune la Nokia 7650.

Necazul e insa ca Nokia 7650 e foarte mare. Are 154 de grame (contra 110 Sagem MyX-6) si este imens. Stiu ca tu ai o Nokia mare, fiecare cu preferintele lui, dar multi utilizatori, ca si mine, vor vrea un telefon mic, usor de transportat. In cazul asta, e un "no-contest". Vrei un aparat mai bun si ai bani, ia Nokia 7650. Vrei un telefon mai bun, ia Sagem-ul MyX-6. Nokia 7650 e de de fapt un smartphone, mai aproape de un PDA decit de un telefon. Sint sigur ca unora le place asta, dar pentru ceilalti, care prin "telefon" inteleg ceva mic, care se pune in buzunar la camasa sau se poarta cu o sfoara de git, si a carui baterie nu trebuie incarcata in fiecare zi, un smartphone "just doesn't fit the bill". Scuzati anglicismele.

#29
Americann

Americann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.12.2003
Hmm....cand aud de Sagem ma gandesc la telefoanele antice...Am o amintire neplacuta cu sagemurile.Sa fiu mai direct...ce inseamna NIP? :) sau mai bine spus...au introdus astia ceva in meniu ca sa scrie pe dos?Arata mai bine? :) Am patit asta pe un myX 1 si myX 5.Cred ca asta e bafta mea la sagemuri :) As prefera oricand un alcatel sau un telit decat un sagem.
Imi cer scuze posesorilor de sagem`uri...dar asta e parerea mea despre aceste "telefoane".
P.s: sunt fan Nokia...asa ca luati`va de mine :)

#30
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
Io mas baga clar pe sagem ... 7650 e cat o telecomanda de mare

#31
someone_romania

someone_romania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 11.02.2003
In plus, timpul de stand by la sagem este 310 h pe cand la nokia 90 - 230. Bateria de la sagem e de 1050 mAh Li-Ion, iar cea de Nokia 750 mAh Li-Ion
Pe mine ma intereseaza doar cum sunt pozele (pt un telefon) comparativ. Pana acum sunt chitit pe sagem.

#32
shuunu

shuunu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.11.2004
:rolleyes: Sunt patron la o firma din Baia Mare unde se vand telefoane mobile iar eu am ocazia sa vad tot felu de telefoane si sa le testez capacitatile fiecaruia...pot sa spun ca nokiile sunt prea usturatoare la pret pentru cate stiu ele sa faca cu exceptia unora care chiar isi merita gramada de bani...spun ca sagemul este mult superior nokiei 7650 .myX6 le isi merita banii deoarece este un telefon de clasa medie la un pret accesibil cu o performanta destul de buna camera VGA care am testat-o si face poze de 640X480 pixeli truecolor 47,2 k ca marime ...un ecran destul de mare si tastele despartite intre ele sa poata omu scrie nu taste de alea ca trebe sa scrii cu degetu mic de la picior ...mai are si o autonomie foarte buna fata de paleta de ping pong nokia unde furnizorul nu a putut incadra atatea optiuni intr-un spatiu mai mic si s-a a uitat sa puna intrebarea daca chiar conteaza marimea,daca nu ar conta de ce am renuntat la telefon fix cumparand un telefon portabil ...in curand va aparea pe piata sagem myX 8 cu camera de 1.3 mega pixeli si player de filme avand 262.536 de culori ...asa ca nu toata ziua i joi ...Nokia va fii mereu in top dar sagemul numa acuma incepe sa creeze telefoane bune la preturi accesibile
:huh:

Edited by Zvastrici, 27 November 2004 - 01:59.


#33
bogdan226

bogdan226

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.12.2004
am si eu o intrebare.  :cursing: vrea cineva un nokia 7650 cu 2 acumulatoare, incarcator, cd si cutie originale. arata impecabil.e cumparat de nou. il vand la un pret cuprins intre 125 si 150 de euro.astept raspunsurile voastre pe forum sau pe e0mailul meu [email protected]. oferta este fffff urgenta.am nevoie de bani acum de sarbatori. multumesc pentru timpul acordat.

Attached Files



#34
evi

evi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.12.2004
salut la totata lumea ....hai sa dau si eu cateva explicatzii ..vb din punct de vedere al unui posesor de MyX6 ...si aici as puncta precizia si sinceritatea lui shuunu ...mai fie vb intre noi ..telefonu asta da clasa multora ...fie ca va convine fie ca nu ..celor care se dau pe spate cu nokia ..si aici ma refer in special la cele 2 modele in "test" ...eu am telefonu asta de un an de zile si tzin sa zic ca pe unde am fost si ce am facut cu el impresioneaza ...ca look cuntcionabilitate design si performantza: display TFT 65000 culori, ecran imens - 12 linii, camera foto rezolutie 640/480 !!!,
zoom 4X, design superb, sunete polifonice, speaker, Organiser, To do list cu reminder vocal !!! Foto Agenda Telefonica, reportofon, MMS, WAP, vibratii, port infrarosu,
GPRS, modem, etc, screen-savere animate foarte misto, backgrounduri. formate suportate:
BMP, JPEG, PNG, GIF, animated GIF, Midi, iMelody, Wave, AMR

parerea mea ca merita sa cumperi fara sa te uitzi la nokia ...parerea mea ..nu te uita la cei care vb doar de FIRMA ci si la ceea ce stie sa faca ....daca vrei pot sa-ti si vand unu poti lua legatura cu mine la YM don_X5m5 sau pe mail [email protected] nuami bine

#35
DSF

DSF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 28.11.2001
OK .. mi-am luat Nokia 7650 inca din inceputul anulului 2004 :) .. si oricum m-am bucurat ca am ales 7650 in locul lui MyX6. Numai prin simplul motiv ca e smarthpone. Si de aici rezulta toate celelalte: multitasking, programe & jocuri de calitate, etc... Pacat ca n-are memorie externa si designu e cum e..

Acum as vrea sa incerc Orange SPV c500

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate