Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Recomandare steadycam

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#145
alnick

alnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 06.06.2006
nimic? e urgent.

#146
alnick

alnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 06.06.2006
urgent a ramas! Se pare ca se comenteaza doar intre cativa useri.

#147
soryninpower

soryninpower

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 22.01.2013
Buna seara! de curand am achizitionat si eu un flycam 3000 ,il reglez,stabilizez,echilibrez pe directia verticala cu obiectivul in fata,ii reglez si caderea din orizontal ,la 90 grade in circa 2s! pana aici toate bune si frumoase totul merge perfect,pana sucesc ,camera din rulment cu obiectivul spre stanga,dreapta sau spate la 90 sau 180 grade dupa caz! ..in momentul in care am schimbat pozitia camerei se inclina in lateral fata sau spate dupa caz! nu inteleg unde ar putea fi problema! am reglat.o in toate felurile posibile si imposibile ,am pierdut ore in sir documentandu-ma pe net,si fara rezultat,am vizionat zeci de tutoriale ,fara folos! Mentionez ca gimbalul ramane in aceeasi pozitie doar camera din rulment se invarte atat,iar in momentul in care aduc,camera in pozitia in care a fost reglata si anume cu obiectivul in fata totul revine la normal! de ce nu isi mentine echilibrul cand ii schimb directia din rulment,este MAREA mea intrebare! daca cineva are un raspuns exact ,de unde ar putea proveni aceasta problema ,raman dator! VA MULTUMESC! astept raspuns.... toata stima!

Edited by soryninpower, 22 January 2013 - 21:27.


#148
soryninpower

soryninpower

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 22.01.2013
Un mic ajutor ar conta enorm! Multumesc

#149
PUIU

PUIU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 20.03.2003
da este o problema care apare cind bimbalul nu e bine echilibrat. Trebuie echilibrat din nou dar nu e asa usor si la indemana oricui da-mi un PM poate te pot ajuta

#150
soryninpower

soryninpower

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 22.01.2013
Am rezolvat problema,multumesc domnule PUIU pt sfatiluri mi.au fost de mare ajutor! Inyradevar problema era din gimbal, era gresit din fabrica,a trebuit sa refac ,cateva piese pe strung! Acum.totul s.a rezolvat!!! Multumesc inca odata domnului PUIU

#151
rovid

rovid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 08.12.2007
Va salut.Am un Sony MC 1500 care are aproximativ 4kg. si vreau sa cumpar un kit de stabilizare si oscilez intre FLYCAM 5500 / PROAIM 5500 + VEST + ARM Combo Pack si WONDLAN LEOPARD III Single Arm + Carbon Fiber Steadycam KIT LE 301.As dori pareri pro si contra despre aceste doua sisteme sau daca aveti alte sugestii,bugetul ar fi in jurul a 1000 euro.

Edited by rovid, 23 February 2013 - 21:35.


#152
maxsilviu

maxsilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 16.11.2009
am aceias intrebare ca si rovid,ne-ar putea raspunde cineva?

#153
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
"This new camera stabilizer could change cinematography forever"

#154
crysty1975

crysty1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.04.2006
pt rovid , folosesc o camera sony fx1 impreuna cu steadicam-ul merlin2 se echilibreaza foarte bine dar e destul de greu sa stai toata noaptea sa filmezi iti cam rupe mana bine in functie si de statura cameramanului eu sunt mai slabut si de aceia ma refer la mine  dar merlinul iti da posibilitatea sa filmezi foarte lejer asa ca de curand am vazut ca cei de la canon au scos un model nou canon hf g25 care este mult peste sony fx1 , fx1000 iar altii spun ca si peste ax2000 asa ca luna viitoare am sa vand fx1 si sa achizitionez camera canon , cei de la f64 spun ca o vor aduce la un pret de 4600 lei , parerea mea este ca merlin2 este tot ce ai nevoie la un eveniment !

#155
PUIU

PUIU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 20.03.2003
Nu pun la indoiala capacitalea de stabilizare a merlinului dar pt un rezultat bun tot o vesta cu 2 brate face treaba mult mai buna si mai usoara

#156
Ohim

Ohim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 14.04.2010

View Post_DelSte_, on 05 aprilie 2013 - 22:40, said:

bestial dar am inceput sa tusesc cand am vazut pretul

#157
crysty1975

crysty1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.04.2006
da isi treaba foarte bine atunci cand vesta si bratul se cheama varizom sau tiffen restul........................

#158
AdrianMihai5

AdrianMihai5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.08.2009
se poate un sfat ?
alegere steadycam intre flycam 5500 sau 6000 si WONDLAN LEOPARD IV

daca le-a testat cineva? defecte si beneficii.

multumesc anticipat !

#159
rovid

rovid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 08.12.2007
Va salut.Am un Sony MC 1500 care are aproximativ 4kg. si vreau sa cumpar un kit de stabilizare si doresc sa stiu daca acesta ar face fata WIELDY IRON TRIANGLE + REDSTAR 403 VEST + DOUBLE ARM ( 1 Kg - 5 Kg )  ,multumesc frumos.

http://www.westbuy.r...1-kg-5-kg-.html despre acesta ar fi vorba

Edited by rovid, 19 February 2014 - 11:17.


#160
jencik

jencik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.01.2008
Salutare tuturor pasionatilor de filmari! Am vazut stedicamul asta la un pret pe care mi-l permit. Intrebarea este daca forma suportului pentru greutati nu ar fi mai greu de echilibrat dacat cele care au o forma sa-i zicem clasica (tip talpa) sau poate sa aiba alte limite? Ce parere aveti? Multumesc.
[ http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1958030338_1/Free-shipping-by-DHL-1-3KG-A-68C-Carbon-Fiber-DSLR-Video-Camera-Stabilizer-A68C-for.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate