Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Probleme Orange - semnal

- - - - -
  • Please log in to reply
813 replies to this topic

#1
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Astazi cel putin intre 10 si 14 (dupa ora 14 am plecat) semnal 0 in tot Rm Sarat. Urat!

#2
multimediacompany2005

multimediacompany2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 08.08.2005
fericitule... in constanta... nu am semnal la birou.. cam de 3 ani... decat cu supertelefon la o linie... (zona pod butelii) si pe strada puskin... umblu dupa semnal... ca sa nu se intrerupa convorbirea...

#3
alex

alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 18.02.2002
Azi n-am avut semnal mai mult de-o ora cred. (bucuresti, zona iancului) Acum am semnal dar nu pot sa dau telefon, "call failed" de fiecare data..  :cursing:
Presupun ca a fost picat ceva sau lucreaza astia la retea...

#4
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
ploiesti, azi, network busy :huh: ... si eu tot busy eram :(

#5
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Ce naiba se intampla in partea aia a tarii? :huh:

In judetul "defavorizat" Hunedoara (dinala cu 25 de minute nationale in loc de 20) mi'e greu sa pierd semnalul si nici nu mai tin minte cand am primit ultima data call failed.

#6
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

View Postmultimediacompany2005, on Jan 9 2007, 19:59, said:

fericitule... in constanta... nu am semnal la birou.. cam de 3 ani... decat cu supertelefon la o linie... (zona pod butelii) si pe strada puskin... umblu dupa semnal... ca sa nu se intrerupa convorbirea...

Off topic: nu ai murit? iti merge SPV-ul?

#7
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Ieri, in jurul orei 18.00, in Piata Unirii, am sunat de pe Orange pe Cosmote si am primit urmatorul mesaj: "Acest serviciu este indisponibil temporar. Te rugam sa incerci mai tarziu" (?!). A mers din a doua incercare. Reteaua Orange este cea mai greoaie si cea mai plina de mesaje de tot felul.

#8
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

View PostAllex, on Jan 10 2007, 01:42, said:

Ieri, in jurul orei 18.00, in Piata Unirii, am sunat de pe Orange pe Cosmote si am primit urmatorul mesaj: "Acest serviciu este indisponibil temporar. Te rugam sa incerci mai tarziu" (?!). A mers din a doua incercare. Reteaua Orange este cea mai greoaie si cea mai plina de mesaje de tot felul.

daca tie (ca moderator) ti se pare ok sa postezi o astfel de info ... intr-o capitala europeana .... ca buc ... te invit sa mergi in alte centre din EU ... si sa vezi din a cata oara prinzi ...

Daca ti se spune  "Acest serviciu este indisponibil temporar. Te rugam sa incerci mai tarziu" e posibil sa intelegi (asta daca deschizi ochii ... ) ca poate serviciul (voce) este indisponibil ... si poate incerci mai tarziu ... nu?

mai tarziu (la cel de al 2 lea apel) a mers, nu? te-a mintit cineva?

#9
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

View PostSpiritul, on Jan 10 2007, 01:55, said:

daca tie (ca moderator) ti se pare ok sa postezi o astfel de info ... intr-o capitala europeana .... ca buc ... te invit sa mergi in alte centre din EU ... si sa vezi din a cata oara prinzi ...

Daca ti se spune  "Acest serviciu este indisponibil temporar. Te rugam sa incerci mai tarziu" e posibil sa intelegi (asta daca deschizi ochii ... ) ca poate serviciul (voce) este indisponibil ... si poate incerci mai tarziu ... nu?

mai tarziu (la cel de al 2 lea apel) a mers, nu? te-a mintit cineva?

Folosesc sau am folosit serviciile tuturor operatorilor mobili, iar cele mai multe probleme le am in reteaua Orange. Daca unii se "basica" doar pentru ca Orange da rateuri mai des decat concurenta e problema lor. Mi se pare aberant sa primesti mesaje aiuristice cand apelezi in sau din reteaua Orange. Daca asta ar fi ceva normal aici sau in alta parte a continentului, acest fenomen l-am avea si la Vodafone, si la Cosmote, si la Zapp... Dar nu-l avem.

#10
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

View PostAllex, on Jan 10 2007, 02:03, said:

Folosesc sau am folosit serviciile tuturor operatorilor mobili, iar cele mai multe probleme le am in reteaua Orange. Daca unii se "basica" doar pentru ca Orange da rateuri mai des decat concurenta e problema lor. Mi se pare aberant sa primesti mesaje aiuristice cand apelezi in sau din reteaua Orange. Daca asta ar fi ceva normal aici sau in alta parte a continentului, acest fenomen l-am avea si la Vodafone, si la Cosmote, si la Zapp... Dar nu-l avem.

Orange, Vodafone, Cosmote ... sau chiar Zapp ... nu folosesc aceleasi echipamente ca in alte tari (sunt provideri diferiti de echipamente ... si mai importtant de atat ... sunt setari diferite ale acestor echipamente ... dar noi nu intelegem dec Network Busy - desi e in engleza)

#11
Galul

Galul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 27.12.2006

View PostSpiritul, on Jan 10 2007, 01:55, said:


Mai usor cu fanatismele . Colaborezi tu cu portocala dar nu cred ca esti platit chiar asa de bine ca sa merite ...

#12
multimediacompany2005

multimediacompany2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 08.08.2005
nu mai am spv... orange a a venit cu oferta de rascumparare (la vavoarea de pe factura de achizitie), pret redus cu 25% la orice model disponibil in shop si cu bonus, abonament 3g gratuit 1 an. asa ca am renuntat la proces cu ei... Sa-mi traiasca avocatul si... "serviciile de calitate" CETELEC srl
dar tu in calitate de "spirit"...vad ca te bagi in seama...mult...

p.s. pana de curent, nu apucasem sa scriu tot

#13
Van der Bilus

Van der Bilus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 22.03.2003

View PostAllex, on Jan 10 2007, 02:03, said:

Folosesc sau am folosit serviciile tuturor operatorilor mobili, iar cele mai multe probleme le am in reteaua Orange. Daca unii se "basica" doar pentru ca Orange da rateuri mai des decat concurenta e problema lor. Mi se pare aberant sa primesti mesaje aiuristice cand apelezi in sau din reteaua Orange. Daca asta ar fi ceva normal aici sau in alta parte a continentului, acest fenomen l-am avea si la Vodafone, si la Cosmote, si la Zapp... Dar nu-l avem.

Tu chiar utilizezi vreo retea intens sau nu..........
Iti pot face o lista cu erorile (si cit de des) din vodafone aici in bucuresti ca sa vezi un pic ce inseamna bussines la ei..........
Iti pot face o lista cu erorile din roaming in vodafone...........(asta chiar e lunga rau)
Iti pot face o lista cu serviciile care dau chix de cel putin o data pe zi.................(si iau bani pe ele)
Te rog sa faci cu vodafone un proiect bussines.......si vorbim dupa aia............

Aceleasi liste pot fi facute si la ceilalti operatori.............
Calitatea in RO este ultimul lucru ca obiectiv important in cadrul unei firme (chiar daca declarativ este altfel)
Sint curios citi din cei de pe forum la job-ul lor se  comporta profesionist si asigura servicii echivalente cu cele primite de la operatori mobili ?
Am vazut cazuri prea des cind atasamentul fata de o firma sau alta depaseste limitele reale iar realitatea este cu totul alta.(pentru teste am dat bani din buzunar si acum imi pare rau).Singurul netestat si la care inca nu am pe nimeni este cosmote,de aceea nici nu imi dau cu parerea de ei.

#14
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005

View PostAllex, on Jan 10 2007, 01:03, said:

Daca asta ar fi ceva normal aici sau in alta parte a continentului, acest fenomen l-am avea si la Vodafone, si la Cosmote, si la Zapp... Dar nu-l avem.
La Cosmote primesti mesaje aiuristice atunci cand activezi roamingul, deci ai reziliat si la astia :naughty:

#15
wsennin

wsennin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 09.11.2006

View PostVan der Bilus, on Jan 10 2007, 16:22, said:

Tu chiar utilizezi vreo retea intens sau nu..........
Iti pot face o lista cu erorile (si cit de des) din vodafone aici in bucuresti ca sa vezi un pic ce inseamna bussines la ei..........
Iti pot face o lista cu erorile din roaming in vodafone...........(asta chiar e lunga rau)
Iti pot face o lista cu serviciile care dau chix de cel putin o data pe zi.................(si iau bani pe ele)
Te rog sa faci cu vodafone un proiect bussines.......si vorbim dupa aia............

Aceleasi liste pot fi facute si la ceilalti operatori.............
Calitatea in RO este ultimul lucru ca obiectiv important in cadrul unei firme (chiar daca declarativ este altfel)
Sint curios citi din cei de pe forum la job-ul lor se  comporta profesionist si asigura servicii echivalente cu cele primite de la operatori mobili ?
Am vazut cazuri prea des cind atasamentul fata de o firma sau alta depaseste limitele reale iar realitatea este cu totul alta.(pentru teste am dat bani din buzunar si acum imi pare rau).Singurul netestat si la care inca nu am pe nimeni este cosmote,de aceea nici nu imi dau cu parerea de ei.

vorbesti prostii, stii ca daca un client isi zugraveste casa in rosu si apoi lui i se pare ca are semnal mai prost din cauza culorii si suna la serviciul cu publicul se deschide un ticket si se pun in miscare o gramada de ingineri sa verifice inclusiv deplasandu-se la casa respectivului si facand survey o saptamana doua... stii cati oameni lucreaza la optimizarea radio ? stiii ca pentru fiecare echipament cazut se pun trezesc cei de pe teren la orice ora si merg si repara in maxim doua ore nu conteaza unde este echipamentul

#16
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

View Postwsennin, on Jan 26 2007, 00:18, said:

vorbesti prostii, stii ca daca un client isi zugraveste casa in rosu si apoi lui i se pare ca are semnal mai prost din cauza culorii si suna la serviciul cu publicul se deschide un ticket si se pun in miscare o gramada de ingineri sa verifice inclusiv deplasandu-se la casa respectivului si facand survey o saptamana doua... stii cati oameni lucreaza la optimizarea radio ? stiii ca pentru fiecare echipament cazut se pun trezesc cei de pe teren la orice ora si merg si repara in maxim doua ore nu conteaza unde este echipamentul
stai linistit ca 90% habar nu au ... si pe restul nu ii intereseaza .. ca trebuie sa scuipe inamicul ...

#17
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Semnal Orange - "3G" - inexistent - indoor , adica in interiorul unei camere , cladirea e din caramida , peretele este de 25 de centimetri ! Este chiar foarte aproape de centrul Aradului ! :mellow:

#18
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 05.05.2005

View Postbogdanan, on Jan 9 2007, 22:27, said:

ploiesti, azi, network busy :huh: ... si eu tot busy eram :(
In Ploiesti nu este 3G, trebuia sa se decongestioneze reteaua de la 3G dar se pare ca cei de la Orange stau foarte prost atunci in Ploiesti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate