Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

Zakynthos/Zante

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5206 replies to this topic

#55
baxter777

baxter777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 08.08.2006
Eu ma refeream daca se poate pleca din Romania cu autocarul si se poate ajunge acolo ? Pe net am vazut numai oferte cu avionul...Exista posibilitatea sa faca cineva plecari si cu autocarul ?

#56
esperando

esperando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 27.06.2006

View Postbaxter777, on Jul 12 2007, 10:06, said:

Eu ma refeream daca se poate pleca din Romania cu autocarul si se poate ajunge acolo ? Pe net am vazut numai oferte cu avionul...Exista posibilitatea sa faca cineva plecari si cu autocarul ?

Este o agentie care face charter penteru Zakynthos cu autocarul dar depinde in ce perioada vrei sa pleci, pentru ca pentru iulie, august si inceput de septembrie e plin din ce am intrebat eu saptamana trecuta la ei!

#57
MARIANA22

MARIANA22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.09.2006
Si nu numai ca este plin, dar am auzit pe cineva ca i se ceruse 250 euro de cursa dus-intors, pt o persoana. Persoana respectiva dorea doar charterul, nu si cazarea, poate si de asta pretul exorbitant. Tot masina este de baza, dca nu aveti, incercati sa gasiti pe cineva care merge spre aceeasi destinatie. Am vazut un reportaj la Pro tv, se practica asa ceva cu succes.

Bafta!

#58
mkn

mkn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.04.2004
Mi-am  facut niste calcule care ar suna cam asa :

-Bucuresti- Atena cu trenul 25 de ore
- Atena- Killyni cu autobuzul 4.5 ore
- Kyllini- Zante ferryboar  1 ora ?

preturi ar fi cam asa :

- Pentru tren Balkan Flexi Pass de 5 zile   ..... 82 euro
   = Supliment vagon dormit ....24 euro
- Autobuz 16,70 €
- Ferry 4,70 €
============================

Total distractie= 82+24x2+16.7x2+4.7x2= 168 euro

Exista variante mai bune/ieftine de ajuns in Zakynthos? Exista acolo vile bungalow-uri la preturi decente pentru luna august 50eur/noapte/dubla ?
linkuri?

Multumesc

#59
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006

View Postmkn, on Jul 14 2007, 23:21, said:

Mi-am  facut niste calcule care ar suna cam asa :

-Bucuresti- Atena cu trenul 25 de ore
- Atena- Killyni cu autobuzul 4.5 ore
- Kyllini- Zante ferryboar  1 ora ?

preturi ar fi cam asa :

- Pentru tren Balkan Flexi Pass de 5 zile   ..... 82 euro
   = Supliment vagon dormit ....24 euro
- Autobuz 16,70 €
- Ferry 4,70 €
============================

Total distractie= 82+24x2+16.7x2+4.7x2= 168 euro

Exista variante mai bune/ieftine de ajuns in Zakynthos? Exista acolo vile bungalow-uri la preturi decente pentru luna august 50eur/noapte/dubla ?
linkuri?

Multumesc


uite un autobuz care pleaca din atena si ajunge direct in zakynthos, cu 22,5 euro tot drumu, si ar face 6 ore.

aici e linku si vezi oraru de plecare din atena/zahynthos (ultimul rand in pagina)

#60
Alecs33

Alecs33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.07.2007
Buna Mariana! Ce-mi poti spune despre Tsilvi? Intre Kalamaki si Tsilvi ce sa aleg?

#61
KRYSSZTH

KRYSSZTH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.07.2007
Buna Tuturor!

Si eu vreau in Zakynthos! Am gasit o agentie in Bucuresti care are charter direct si preturi fff bune! Mi-am facut rezervare in 25.08.

Abai astept sa merg!

#62
MARIANA22

MARIANA22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.09.2006

View PostAlecs33, on Jul 16 2007, 09:44, said:

Buna Mariana! Ce-mi poti spune despre Tsilvi? Intre Kalamaki si Tsilvi ce sa aleg?


Am fost si eu in Tsilivi, si am stat pe plaja doar 2 ore, ca ne enerva multimea de oameni, si am vazut pt prima data si persoane dubioase. Este plaja plina ochi, mi se pare ca sunt si ceva pietre la intrarea in apa, ceea ce in Kalamaki nu gasesti.
Ideea este urmatoarea, daca vrei ceva mai linistit alege kalamaki, plus ca plaja de aici si apa mi s-au parut net superioare, si esti si mai aproape de Zante Town si de Laganas (in cazul in care vrei sa le vizitezi< Laganas merita pt viata de noapte).
Daca vrei sa stai sa cauti loc pt ati pune prosopul, iti place aglomeratia si galagia alege Tsilivi.
Eu m-am enervat atat de tare ca am facut 15 km pe 47 de grade celsius si stateam stresati cand intram in apa sa nu ne ia cineva camera, ca nici macar nu ne-am mai plimbat prin statiune sa vedem ce e este de capul ei, deci alte detalii nu iti pot oferi.

#63
MARIANA22

MARIANA22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.09.2006
Exista variante mai bune/ieftine de ajuns in Zakynthos? Exista acolo vile bungalow-uri la preturi decente pentru luna august 50eur/noapte/dubla ?
linkuri?

Multumesc
[/quote]

Sincer, daca dai 170 de euro de persona, mai bine mai pui 30/40 cat mai este diferenta pt avion (cam pe acolo bat preturile, detalii exacte nu pot oferi) si ajungi in 3-4 ore pe insula cu tot cu imbarcarea, si scutesti si timp si nervi acumulati pe tren si oboseala de la atate schimburi.
Sau faci rate la o masina si chiar te-ai facut om! :D E mai ieftin si mai comod cu masina!

#64
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
Alta varianta ar fi cu avionul Buc-Atena cu Aegean Airlines, costa 111 euro de persoana, dus-intors, taxe incluse. Si de acolo autobuz sau ce e.

#65
bacu

bacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.02.2007

View PostPhx, on Jul 16 2007, 17:05, said:

Alta varianta ar fi cu avionul Buc-Atena cu Aegean Airlines, costa 111 euro de persoana, dus-intors, taxe incluse. Si de acolo autobuz sau ce e.

cand ? in ianuarie? sub 250 euro de persoana nu gasesti bilet dus intors bucuresti-atena, vara.

#66
MARIANA22

MARIANA22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.09.2006

View Postbacu, on Jul 17 2007, 09:22, said:

cand ? in ianuarie? sub 250 euro de persoana nu gasesti bilet dus intors bucuresti-atena, vara.

Daca e sa mergi pe varianta Atena, si nu direct Zakynthos agentiile low-cost au sigur preturi sub 200, de ex: Wizz, Blue Air, si mai sunt si oferte. Mama a prins pt Italia-Roma cu 150 euro dus- intors. Poate aveti noroc!
Iar de la Atena estimez ca mai mult de 3-4 ore nu faci pana la Kilini.

#67
esperando

esperando

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 27.06.2006

View PostMARIANA22, on Jul 17 2007, 20:06, said:

Daca e sa mergi pe varianta Atena, si nu direct Zakynthos agentiile low-cost au sigur preturi sub 200, de ex: Wizz, Blue Air, si mai sunt si oferte. Mama a prins pt Italia-Roma cu 150 euro dus- intors. Poate aveti noroc!
Iar de la Atena estimez ca mai mult de 3-4 ore nu faci pana la Kilini.
Eu am vazut preturile pentru Atena la low cost si tin sa va anunt ca mai ieftin de 175 euro dus-intors pentru urmatoarea perioada( insemnind pina la sf. lui august) nu prea am vazut , asa ca....!

#68
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
eu plec sambata spre Zakynthos :) aaah...doua saptamani de relaxare, soare, apa albastra, testoase Caretta Caretta, cocktail-uri, distractii, plimbari cu vaporasul, tur de insula, poze, cumparaturi....

va aduc poze, o sa aveti ce vedea. sper sa am vreme buna.

la revedere :)

#69
MARIANA22

MARIANA22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.09.2006

View Postangel, on Jul 19 2007, 18:11, said:

eu plec sambata spre Zakynthos :) aaah...doua saptamani de relaxare, soare, apa albastra, testoase Caretta Caretta, cocktail-uri, distractii, plimbari cu vaporasul, tur de insula, poze, cumparaturi....

va aduc poze, o sa aveti ce vedea. sper sa am vreme buna.

la revedere :)

Vreme buna? :lol:  Eu am prins de la 40 de grade in sus, chiar si 47. Nici un nor nu a traversat cerul in 7 zile, nici nu vreau sa ma gandesc ce canicula o sa prinzi. Noi cand am iesit din Grecia in Bulgaria la cateva zeci de km, s-a resimtit o scadere a temperaturii.
Si hai, distractie placuta si lasa-ne nu ne mai enerva :angry: , ca noi ramanem aici.

Edited by MARIANA22, 20 July 2007 - 13:59.


#70
adelaide

adelaide

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.04.2007

View PostKRYSSZTH, on Jul 16 2007, 12:51, said:

Buna Tuturor!

Si eu vreau in Zakynthos! Am gasit o agentie in Bucuresti care are charter direct si preturi fff bune! Mi-am facut rezervare in 25.08.

Abai astept sa merg!


KRYSSZTH, poți să-mi spui te rog care este agenția respectivă? M-ar interesa și pe mine un sejur prin septembrie, dar nu am mașină personală, așa că singura variantă ar fi un charter.
Și încă o întrebare pentru cei care au fost: cum e vremea pe la sfârșitul lui septembrie? Se poate face plajă, baie?

#71
monimoni

monimoni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.06.2007
am fost 2 ani la rand in Zakynthos si sunt convinsa ca o sa mai merg. am fost in multe locuri in lume dar insula asta ramane preferata mea!  :wub:
ambele dati am fost cu masina (prima data am luat chiar si cainele  :D ). noi am facut drumul din 2 bucati pentru ca e mai putin obositor: la dus ne oprim in Paralia Katerini unde gasesti cazare ok la pret decent (aprox. 25 eur/noapte camera) iar la intoarcere stam 2-3 zile in Salonic (mai ales pt terase si shopping).
cazarea am rezolvat-o direct, pe internet ambele dati (in primul an nici nu existau oferte in Romania) si a fost super ok.
plaja noastra preferata este Relax in Vasilikos ... si le-am cam vazut pe toate. ;)
intreba cineva de Kalamaki, mie mi s-a parut destul de zgomotos pentru ca aeroportul este foarte aproape.  -_-

Edited by monimoni, 24 July 2007 - 13:00.


#72
jeblond

jeblond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 13.12.2003
mi-am facut si eu rezervare pt 12 septembrie :)

Mariana fery pleaca doar la 8 dimineata sau  mai sunt si mai tarziu ? ( sa stiu la ce ora sa fiu in port )

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate