Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

CE NOTA ACORDATI MASINII LOGAN

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
322 replies to this topic

Poll: DACIA LOGAN (174 member(s) have cast votes)

ce nota ii acordati?

  1. nota 3 (21 votes [11.35%])

    Percentage of vote: 11.35%

  2. nota 4 (5 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  3. nota 5 (14 votes [7.57%])

    Percentage of vote: 7.57%

  4. nota 6 (25 votes [13.51%])

    Percentage of vote: 13.51%

  5. nota 7 (40 votes [21.62%])

    Percentage of vote: 21.62%

  6. nota 8 (43 votes [23.24%])

    Percentage of vote: 23.24%

  7. nota 9 (16 votes [8.65%])

    Percentage of vote: 8.65%

  8. nota 10 (21 votes [11.35%])

    Percentage of vote: 11.35%

Vote

#307
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005

View Postdegea, on Jan 16 2007, 11:02, said:

:cursing:  LOGAN ....Doamne, dar cine v-a pacalit ca aia este masina? :death:  :puke:
ce note mari, nu-mi vine sa cred
Pentru tine si cei asemenea ca tine.
Da ce e Loganul. E nava spatiala, e carucior cu roti si volan, ce e? Sau ai si tu vreun SH deosebit, si vrei sa dormi linistit ce masina tare ai!
Iesi un pic din NFS, deschide geamul, (eventual aruncate, poate mai creste media de inteligenta din tara), si observa ca in realitate masinile se iau cu bani, si nu se schimba la fel de usor ca din configuratorul jocului de NFS.

#308
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postdegea, on Jan 16 2007, 11:02, said:

:cursing:  LOGAN ....Doamne, dar cine v-a pacalit ca aia este masina? :death:  :puke:
ce note mari, nu-mi vine sa cred
mda, desi nu ma omor dupa Logan pot sa afirm despre ce ai scris tu acolo ca IQ-ullasa de dorit.E o masina ca oricare alta, care in banii ei iti ofera o anumita satisfactie(pt unii). Dar sa vii aici si sa vorbesti asa, denota 2 lucruri foarte importante: esti un elev care inca nu si-a luat permisul de conducere si se da mare pe forum ca vezi doamne ce petarda e si masina asta si 2. tu inca nu stii cum e sa lucrezi si sa iti permiti sa iti cumperi o masina.Daca ai ceva de spus la obiect posteaza, daca nu exista aria fun

#309
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
In loc sa va limitati la note, unii ati luat-o pe aratura...
Eu i-am dat 6.

Ce urasc eu la aceasta masina?
- portbagajul ! Macar MPV ul arata decent.
- forma per ansamblu, inaltimea.
- finisajele interioare (si aici sa nu ma luati cu pret...sau fatza de Dacia Berlina). Desi arata mai bine decat Cielo, zic eu.
- Ref. 1.6 16V, ma enerveaza cumplit ca vand practic un Megane 1, MULT mai ieftin dpv. costuri de productie la 9900EUR, adica o masina care acum mai mult de 5 ani se vinde cu 12000EUR, dar mult mai slaba, mai prost finisata, cu mai putine optiuni., etc.

Pe de alta parte, tind sa cred ca e o masina cat de cat fiabila... parere total subiectiva.
Cei care au dat note de 9 sunt subiectivi zic eu. Cine a dat 10, daca a dat, e paralel cu tot ce inseamna industria auto. Pentru 9 sau 10 ii trebuie mult mai multe.

S-aveti o zi buna !

#310
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Media 7, zice UKO, desii i-am dat o nota mai mare, sa oftic lumea pe aici, cred ca nu este de 7, dar este de o nota de trecere a examenului.
Oare un Seria 3, de ce nota o fi, sau un G 5, sau un Passat.... ?

#311
ThunderRa

ThunderRa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 02.05.2006
$eb, vorbeam de Logan si ajungi la note in facultati? Si ce ai tu cu psihologia si dreptul? La mine in an la psihologie am fost doar 8 oameni cu medie peste 9 in toti anii de studii si doar 2 cu 10 curat la licenta. Eu zic sa te relaxezi.
Apropo de note. Unii au dat note prin comparatie cu Bugati Veyon...si atunci merita un 3; altii au comparat cu .... (nu scriu cu ce ca sa nu sara Lucian la mine :D ) si atunci merita 10. Daca vrei un vot corect trebuie sa precizezi clar termenii de comparatie. Era fain ceva de genul: dati note de la 1 la 10 Daciei Logan, prin comparatie cu masinile din clasa sa (clasa mica), raportandu-va la pret, fiabilitate, dotari etc.
Sau se putea face ceva de genul: 1= Lastun,....... 10= Rolls Royce.....notati Loganul...Am scris Lastun chiar daca as fi vrut sa scriu altceva...dar iar se supara pe mine :D

Edited by ThunderRa, 16 January 2007 - 17:39.


#312
degea

degea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 07.12.2006
sunte-ti penibili, nu e frumos sa jigniti dar, sunte-ti romani si sunteti mandrii de asta, ce vi se pare asa ieftin la LOGAN? este 10.000 E, la 10.000 E iti iei masini ce sunt cu 20 de ani mai evoluate ca LOGAN-ul,
ROMANILOR, MI-AM SPUS PAREREA, CHIAR TREBUIA SA JIGNITI?  SPER CA ADMIN-UL SA IA MASURI
aiptek, chiar asa destept te crezi?

#313
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
exact , am mai zis-o ca sa putem da note trebuie sa stim cu ce o comparam si ce criterii se iau in comparatie :lol: pt proprietari oricum e degeaba acest poll, nu va face masina mai proasta sau mai buna, stiu ei mai bine ce conduc si ce au in grija. e mai mult o reflectie a publicului asupra acestei masini bazata pe chestii subiective,obiective etc (depinde de fiecare care a votat incepand celui care a dat nota 3 --caci clar masina nu e de 3 sau 4 si terminand cu cel ce a dat de nota 10 :P caci e clar deasemenea ca masnia nu e de nota 10 ,chiar si raportat la clasa sa)

#314
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
nota 5 si nu compar nici cu veyron nici cu altceva, pur si simplu gustul/feelingu lasat dupa.

#315
ThunderRa

ThunderRa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 02.05.2006

View Postdegea, on Jan 16 2007, 17:38, said:

sunte-ti penibili, nu e frumos sa jigniti dar, sunte-ti romani si sunteti mandrii de asta, ce vi se pare asa ieftin la LOGAN? este 10.000 E, la 10.000 E iti iei masini ce sunt cu 20 de ani mai evoluate ca LOGAN-ul,
ROMANILOR, MI-AM SPUS PAREREA, CHIAR TREBUIA SA JIGNITI?  SPER CA ADMIN-UL SA IA MASURI
aiptek, chiar asa destept te crezi?
:) bine ca nu esti tu penibil. Ce masina iti cumperi tu in 10.000 euro cu 20 de ani mai evoluata decat Logan-ul? Noua daca se poate. Si eu sper ca un admin sa ia masuri....ne "certam" si noi in pace si vii tu mai cu mot.... Cine te-a jignit? Aiptek nici nu apara Loganul...cand te bagi intr-un topic incearca macar sa citesti posturile de pana atunci....din respect pentru cei cu care te vei conversa. Eu te-as sanctiona pentru L.A.C. daca esti domn si L.A.P. daca esti doamna.

Hei, astia penibili care aveti Loganuri...cine c-a pacalit ca Dacia e masina? Vrea degea sa stie.

Mai era unul care imi spunea ca suntem frustrati ca n-am avut bani de ceva mai bun.....acelasi sfat: citeste mai mult inainte sa-ti scrii parerile. Pentru unii Loganul e doar masina de "hamaleala".

#316
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postdegea, on Jan 16 2007, 17:38, said:

sunte-ti penibili, nu e frumos sa jigniti dar, sunte-ti romani si sunteti mandrii de asta, ce vi se pare asa ieftin la LOGAN? este 10.000 E, la 10.000 E iti iei masini ce sunt cu 20 de ani mai evoluate ca LOGAN-ul,
ROMANILOR, MI-AM SPUS PAREREA, CHIAR TREBUIA SA JIGNITI?  SPER CA ADMIN-UL SA IA MASURI
aiptek, chiar asa destept te crezi?


cand ceri respect ofera respect. retine asta ca iti va folosi in viata . si vorba colegului thunderra.. exemple de masini noi , la 10.000 de euro care sunt cu 20 de ani inaintea loganului, daca se poate :lol: cu ce sunt? consuma motorul la aceeasi cilindree mai putin cu 40%? au 10 airbaguri sau 5 stele euroncap? sunt de doua ori mai mari in interior? argumente te rog nu apa de ploaie  :nonobad:

#317
Liquidd

Liquidd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.12.2004
Ma gandesc...3 un prieten a cumparat un alfa 156 sport(2003) pentru 9000 euro in 60.000 km.Printre masini avem si noi la firma un Logan, dar bordul matizului este mai bine finisat decat al loganului

#318
degea

degea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 07.12.2006
deci sa inteleg ca daca imi iau un golf4 2004, pasat 2003, Opel astra 2004, etc lista este foarte mare, sunt prost, am IQ-ul mic, si daca imi iau Dacia Logan sunt geniu, daca voi asa crede-ti o sa-mi placa si mie logan-ul ca sa imi creasca si mie IQ-ul sa fiu baiat destept ca aiptek, ThunderRA si $eb, si apropo nu am stat sa caut dar sunt masini NOI la 10.000 un mic exemplu SKODA Fabia, dar cred ca pt inteligentii enumerati mai sus este mai proasta ca logan-ul.....sa ma impuste cineva ca ma prostesc pe forumurile astea...promit ca este ultimul post aici ca deja imi scade nivelul de inteligenta si o sa ajung sa-mi placa loganul....
aiptek apropo am carnet de 10 ani, si am 18 ani de scoala (nu de soferi) :)

Edited by degea, 16 January 2007 - 18:05.


#319
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postdegea, on Jan 16 2007, 17:58, said:

deci sa inteleg ca daca imi iau un golf4 2004, pasat 2003, Opel astra 2004, etc lista este foarte mare, sunt prost, am IQ-ul mic, si daca imi iau Dacia Logan sunt geniu, daca voi asa crede-ti o sa-mi placa si mie logan-ul ca sa imi creasca si mie IQ-ul sa fiu baiat destept ca aiptek, ThunderRA si $eb, si apropo nu am stat sa caut dar sunt masini NOI la 10.000 un mic exemplu SKODA Fabia, dar cred ca pt inteligentii enumerati mai sus este mai proasta ca logan-ul.....sa ma impuste cineva ca ma prostesc pe forumurile astea...promit ca este ultimul post aici ca deja imi scade nivelul de inteligenta si o sa ajung sa-mi placa loganul....

nene..  :cursing: las-o dracului si nu mai jigni lumea pe aici. tu stii ce motor si ce dotari are o fabie noua in banii astia? :cursing: ce-mi plac mie oamenii ce vb doar din ce au auzit la o samanta pe strada. Cat despre masini sh, nu vb de masini sh ci de masini noi, pentru ca la orice masina noua (chiar si la un rolls royce) gasesti o alternativa sh mai atragatoare

#320
ThunderRa

ThunderRa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 02.05.2006

View PostLiquidd, on Jan 16 2007, 17:56, said:

Ma gandesc...3 un prieten a cumparat un alfa 156 sport(2003) pentru 9000 euro in 60.000 km.Printre masini avem si noi la firma un Logan, dar bordul matizului este mai bine finisat decat al loganului
Hilar. Alfa 156 din 2003 cu 20 de ani mai avansata.....:D bine. Iar chestia cu matizul nici nu merita replica. Si ma gandesc sa vand sotiei mele o masina pentru o moneda de 1000 lei vechi (si asa e scoasa din circulatie moneda). Apoi va putea scrie pe forum ca a facut cea mai tare afacere....pai cine mai cumpara 320d la pretul asta?

#321
ThunderRa

ThunderRa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 02.05.2006

View Postdegea, on Jan 16 2007, 17:58, said:

deci sa inteleg ca daca imi iau un golf4 2004, pasat 2003, Opel astra 2004, etc lista este foarte mare, sunt prost, am IQ-ul mic, si daca imi iau Dacia Logan sunt geniu, daca voi asa crede-ti o sa-mi placa si mie logan-ul ca sa imi creasca si mie IQ-ul sa fiu baiat destept ca aiptek, ThunderRA si $eb, si apropo nu am stat sa caut dar sunt masini NOI la 10.000 un mic exemplu SKODA Fabia, dar cred ca pt inteligentii enumerati mai sus este mai proasta ca logan-ul.....sa ma impuste cineva ca ma prostesc pe forumurile astea...promit ca este ultimul post aici ca deja imi scade nivelul de inteligenta si o sa ajung sa-mi placa loganul....
Mai mai ce te aprinzi...si chestia cu "inteligentii de mai sus" folosita peiorativ e o mare greseala. Iti dai cu stangu-n dreptul. Cand te-am jignit eu pe tine? Tu nu vezi ca tu jignesti toti posesorii de Logan?

#322
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postdegea, on Jan 16 2007, 17:58, said:

deci sa inteleg ca daca imi iau un golf4 2004, pasat 2003, Opel astra 2004, etc lista este foarte mare, sunt prost, am IQ-ul mic, si daca imi iau Dacia Logan sunt geniu, daca voi asa crede-ti o sa-mi placa si mie logan-ul ca sa imi creasca si mie IQ-ul sa fiu baiat destept ca aiptek, ThunderRA si $eb, si apropo nu am stat sa caut dar sunt masini NOI la 10.000 un mic exemplu SKODA Fabia, dar cred ca pt inteligentii enumerati mai sus este mai proasta ca logan-ul.....sa ma impuste cineva ca ma prostesc pe forumurile astea...promit ca este ultimul post aici ca deja imi scade nivelul de inteligenta si o sa ajung sa-mi placa loganul....
aiptek apropo am carnet de 10 ani, si am 18 ani de scoala (nu de soferi) :)
vad ca esti putin mai batran ca mine in ale condusului, dar la faza cu scoala si cati ani de scoala ai mai lasat rece.Nu dai dovada sincer.Faza cu IQ am dedus-o din ce ai postat, ai niste replici de copil de 17 ani, fara suparare. Eu nici nu apar loganul nici nu il laud. Dar lipsa ta de respect ma deranjeaza, sincer. Daca ai ceva de scris on topic, scrie din partea mea tot ce ai pe suflet, dar macar sa ne respectam intre noi, nu sa ne facem . Din partea mea poti sa jignesti in continuare ca pe mine unu nu ma deranjeaza, fiecare cu cat stie.ON TOPIC: cred ca topicul asta e inutil, mai bine ar fi inchis.Il compatimesc pe Wildchild si pe alti moderatori dinm aceasta zona a forumului, ca mult ne mai pot suporta :notangel:

#323
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006
Bre, hai ca v-ati distrat destul cu topicul asta, era si de asteptat sa o ia pe aratura. Partea proasta e ca in ultima vreme nu prea am mai avut timp sa urmaresc fiecare topic mai "disputat", sper sa recuperez in curand (sunt si alte thread-uri in vizor, BTW).

So, topic-ul se inchide pentru ca s-a tranformat iar intr-un versus (intre IQ-uri, masini, ani de facultate, etc.).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate