Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Reziliere contract UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
albertooos

albertooos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 01.06.2009

View PostLopatar, on 28th July 2009, 21:10, said:

Poti Rezilia, zi-i Mamei tale sa scrie o Cerere de Reziliere 'ca lumea', ..acolo, in Strainatate, sa o dateze, semneze, -apoi sa ti-o trimita prin Posta, alaturi de o copie Xerox a Actului ei de Identitate...

In mod Normal, la un Departament Comercial, daca le explici, si au bun simt, -or sa accepte, --insa daca sunt fomisti si rai-intentionati, o sa te creada fraier si o sa-ti zica sa vina maica-ta din Strainatate, sau sa-ti faca Procura Notariala pt. toate actele necesare Rezilierii...

Depinde si de cat esti de descurcaret...  :rolleyes:   Dar.. vorba cuiva.., Intai.. lectii de gramatica!

nu trebuie nici o cerere scrisa...se poate suna la ei (la serviciul lor mizerabil cu clientii) la comercial si confirmand cnp`u si seria de buletin a titularului de contract iti desfac contractul in 30 de zile de la data cererii

#20
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Am fost azi sa reziliez contractul, am Small pack + hbo.

Intr-adevar in anexa e trecuta o clauza de reziliere in valoare de 200 RON si o perioada de un an, insa e anexa de promotie.

Dar ce nu inteleg e cum de contractul e facut pe o perioada nederminata, iar anexa contine aceasta clauza, si de ce trebuie sa platesc aceasta taxa, daca eu si pe vechiul abonament aveam HBO, iar pentru noua retea digitala trebuia sa fac un alt contract, neputand beneficia de HBO. Unde naiba e promotia?

#21
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
Rotnic, ..eternele lor confuzii, pe care le transmit clientului.

Iar, Daca e Promotie cu Reduceri, au dreptul la.. Perioada Determinata in Aditional, -daca nu, il Negociezi, si-i ameninti cu toate Institutiile Nationale si Straine. Daca stii cum sa vorbesti, tine.


Albertooos, cate exemple n-am auzit ori n-am patit, ..ca mai bine sa ai dovada Rezilierii in mana, -ca urmare a unei Cereri scrise? Eu zic ca.. destule. Mai bine.. o varianta cu sanse mai mici de probleme ulterioare.


Am fost, zilele astea, sa Denunt Unilateral un Contract Orange, si tipii de la un mic Shop de-al lor -spuneau ca nu au De Ce sa-mi dea dovada materiala a Cererii mele, ..pana le-am zis ca nu accept altfel si sa le spuna sefilor de la BUCURESTI ca incalca normele Legale. Dupa, mi-au zis sa-mi completez formularul, luat preventiv de la un Dealer -inainte !! , mi l-au stampilat si mi-au dat un numar de inregistrare...

Chiar si pe SoftPedia se plangea un tip serios ca.. a trebuit sa Inregistreze 3 Cereri, dar de Reziliere, pt. acelasi Abonament, fiindca pe primele 2 cica le pierdusera!


Ca atare, NU ma bazez pe angajatii nici unei firme de servicii, ..fara copii dupa Acte!  :rolleyes:

#22
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Azi ma duc la ANPC. Cand a venit agentul lor mi-a spus clar, nu am promotie, la acea casuta nu este scris nimic, doar produsul de care beneficiez. E vorba de anexa cu programele de care beneficiam.

#23
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View PostLopatar, on 29th July 2009, 23:27, said:

Ca atare, NU ma bazez pe angajatii nici unei firme de servicii, ..fara copii dupa Acte!  :rolleyes:

Foarte bine faci :)

#24
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
Am facut acum un an un abonament la UPC doar pentru televiziune pe timp de 2 ani.

Acum dupa un an deja au scos vreo 5 programe din cele ce le aveam cand am facut abonamentul (nu le-au scos toate odata si vad ca pe rand la diferenta de vreo luna).

M-ar interesa daca stie cineva cam cat m-ar costa sa reziliez contractul cu ei sau daca ma pot folosi de acest lucru cum ca au scos canale din program ca sa imi reziliez contractul fara sa mai platesc niciun ban. (Bineinteles niciun ban in afara de abonamentul pe luna aceasta si cred ca o sa imi ceara si pe luna viitoare)

Edited by robyzz, 04 August 2009 - 19:27.


#25
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

View Postrobyzz, on 4th August 2009, 20:27, said:

Am facut acum un an un abonament la UPC doar pentru televiziune pe timp de 2 ani.

Acum dupa un an deja au scos vreo 5 programe din cele ce le aveam cand am facut abonamentul (nu le-au scos toate odata si vad ca pe rand la diferenta de vreo luna).

M-ar interesa daca stie cineva cam cat m-ar costa sa reziliez contractul cu ei sau daca ma pot folosi de acest lucru cum ca au scos canale din program ca sa imi reziliez contractul fara sa mai platesc niciun ban. (Bineinteles niciun ban in afara de abonamentul pe luna aceasta si cred ca o sa imi ceara si pe luna viitoare)

cam 200 ron te-ar costa

#26
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View Postrobyzz, on 4th August 2009, 20:27, said:

Am facut acum un an un abonament la UPC doar pentru televiziune pe timp de 2 ani.

Acum dupa un an deja au scos vreo 5 programe din cele ce le aveam cand am facut abonamentul (nu le-au scos toate odata si vad ca pe rand la diferenta de vreo luna).

M-ar interesa daca stie cineva cam cat m-ar costa sa reziliez contractul cu ei sau daca ma pot folosi de acest lucru cum ca au scos canale din program ca sa imi reziliez contractul fara sa mai platesc niciun ban. (Bineinteles niciun ban in afara de abonamentul pe luna aceasta si cred ca o sa imi ceara si pe luna viitoare)

RTFC  ..:D  In mod normal, te poti lega de scoaterea canalelor din grila.

#27
da.ta

da.ta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.06.2006

View Postrobyzz, on 4th August 2009, 20:27, said:

Am facut acum un an un abonament la UPC doar pentru televiziune pe timp de 2 ani.

Acum dupa un an deja au scos vreo 5 programe din cele ce le aveam cand am facut abonamentul (nu le-au scos toate odata si vad ca pe rand la diferenta de vreo luna).

M-ar interesa daca stie cineva cam cat m-ar costa sa reziliez contractul cu ei sau daca ma pot folosi de acest lucru cum ca au scos canale din program ca sa imi reziliez contractul fara sa mai platesc niciun ban. (Bineinteles niciun ban in afara de abonamentul pe luna aceasta si cred ca o sa imi ceara si pe luna viitoare)

   Eu pe motivul acesta am reziliat fara sa platesc nimic. Nu stiu ce scrie in contractul tau, dar in al meu era mentionat ca pot rezilia unilateral daca modifica grila de programe (era si un termen acolo, in orice caz s-a putut). Aveam contract pe 2 ani, valabil inca aproape 1 an la data la care am solicitat rezilierea. Am cerut in primele zile ale lunii si nu am mai avut de platit decat pentru luna respectiva, din luna urmatoare mi-a venit factura cu minus. Nu stiu cand mi-au taiat cablul, pentru ca dupa 4 zile de la data cand am facut cererea de reziliere deja aveam alt provider.

#28
musicall

musicall

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 375
  • Înscris: 15.03.2004
Ce ai rezolvat cu UPC-ul?

Se mai poate rezilia contractul cu ei? Ce alte metode ... mai sunt pentru o rezilere pe cale "amiabila" de ambele parti ?

#29
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

View Postmusicall, on 30th August 2009, 12:12, said:

Ce ai rezolvat cu UPC-ul?

Se mai poate rezilia contractul cu ei? Ce alte metode ... mai sunt pentru o rezilere pe cale "amiabila" de ambele parti ?

nu exista reziliere pe cale amiabila la upc.....pe duci frumusel la institutiile statului si apoi te duci la ei la sediu si le faci scandal

#30
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

View Postsoreen20, on 2nd September 2009, 12:47, said:

nu exista reziliere pe cale amiabila la upc.....pe duci frumusel la institutiile statului si apoi te duci la ei la sediu si le faci scandal
asa sa faci tu :))

#31
albertooos

albertooos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 01.06.2009

View Postsoreen20, on 2nd September 2009, 12:47, said:

nu exista reziliere pe cale amiabila la upc.....pe duci frumusel la institutiile statului si apoi te duci la ei la sediu si le faci scandal

la o reziliere pe loc se procedeaza asa : trebuie trantit stb-ul de masa k-lumea...aratat amenintator pumnul catre "d-soara",si la iesire obligatoriu aratat degetul mijlociu..optional si cateva urari de bine cu multa carne la iesire..aaa si sa nu uitati sa pomeniti familia angajatiilor (mama,tata,familie)

#32
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

View Postalbertooos, on 2nd September 2009, 14:55, said:

la o reziliere pe loc se procedeaza asa : trebuie trantit stb-ul de masa k-lumea...aratat amenintator pumnul catre "d-soara",si la iesire obligatoriu aratat degetul mijlociu..optional si cateva urari de bine cu multa carne la iesire..aaa si sa nu uitati sa pomeniti familia angajatiilor (mama,tata,familie)
daca esti cioban poti proceda asa.

#33
Inq

Inq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 08.08.2005
Haideți să fim serioși, am cerut acum 1 lună rezilierea internetului, prin telefon. Toată conversația a decurs decent, m-au întrebat de ce vreau să renunț și au încercat să mă convingă să rămân. Într-un final a rămas stabilit să predau modemul ulterior datei de 20 sept. la casierie. Predarea modemului a durat 3 min și m-am ales cu un PV de predare-primire.
Nu este nevoie de mitocănisme, fetele de la ghișeu chiar nu au nici o vină.

#34
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

View PostInq, on 2nd September 2009, 16:19, said:

Haideți să fim serioși, am cerut acum 1 lună rezilierea internetului, prin telefon. Toată conversația a decurs decent, m-au întrebat de ce vreau să renunț și au încercat să mă convingă să rămân. Într-un final a rămas stabilit să predau modemul ulterior datei de 20 sept. la casierie. Predarea modemului a durat 3 min și m-am ales cu un PV de predare-primire.
Nu este nevoie de mitocănisme, fetele de la ghișeu chiar nu au nici o vină.

pai tu poate trecusei de perioada aia obligatorie de contract...noi vorbeam de cazul in care inca nu ai un an dar esti nemultumit de servicii sau constati ca ei nu isi mai respecta prevederile contractuale

florin64...esti reticient ca popa pe invers.....tu la toti ai cate un sfat sa le dai sau sa ii mustrii...da cine plm esti tu in final?..lasa-ne frate in plata domnului...nu te mai baga tu ca supozitorul in discutii de astea....esti fan upc...am inteles, gata...lasa-ne

#35
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

View Postsoreen20, on 3rd September 2009, 21:12, said:

florin64...esti reticient ca popa pe invers.....tu la toti ai cate un sfat sa le dai sau sa ii mustrii...da cine plm esti tu in final?..
eu sunt sefu tau

Edited by Florin64x, 03 September 2009 - 20:20.


#36
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

View PostFlorin64x, on 3rd September 2009, 21:19, said:

eu sunt sefu tau

Bravo...o sa tin minte....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate