Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Adobe Photoshop CS5, CS6, CC

- - - - -
  • Please log in to reply
601 replies to this topic

#19
elibo17

elibo17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 27.01.2007

View Postredcrimson, on Mar 4 2008, 10:35, said:



MS MS mult de tutoriale...fff tari !! Photoshop e amazing...

#20
kostel21

kostel21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.03.2008
am si eu adobe photoshop cs3. dar nu lam cumparat sau download-at tril version. eu il am de la un windows, last xp v 17 si mere de rupe. dar vreau sa stiu unde pot gasi niste tutoriale ca is incepator.
pls dak stiti zicetimi si mie pls!!!!!
:P

Attached Files



#21
scorpio3

scorpio3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 11.10.2007
http://www.photoshop...otoshop-10.html
Daca dai cautare pe Google sigur gasesti.
Fain' pictura. Tot timpul m-am intrebat oare cum se fac desenele astea... I-ti ia mult timp?

#22
MicPitic

MicPitic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 18.07.2007
Salut
Am o "problema" cu PS-ul,anume,pozele deschise in el se vad mai desaturate,culorile sunt aiurea fata de ceea ce vad cu windwos picture and fax viewer,pe lcd-ul aparatului si cum ar trebui sa fie luand in calcul setarile aparatului (daca nu suna a limba romana,scuze,inca dorm).
Eu nu sunt fan PS (adica nu prea stiu sa-l folosesc) dar toata lumea spune "vai cat e de bun" si acu incerc si eu.
Multumesc anticipat

#23
alexis4tm

alexis4tm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 21.02.2007
Salut,

Stiu ca theard-ul este deschis ptr Adobe Photoshop CS3, dar poate stie cineva de ce nu CS2-ul imi recunoaste raw-urile facute cu Nikon D80? Ii dau open with Adobe CS2 si cand sa-mi deschida imi zice ca nu poate deschide.

Mersi!!!

#24
andrei_0

andrei_0

    fishy

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 15.02.2006

View PostMicPitic, on Jun 18 2008, 06:33, said:

Salut
Am o "problema" cu PS-ul,anume,pozele deschise in el se vad mai desaturate,culorile sunt aiurea fata de ceea ce vad cu windwos picture and fax viewer,pe lcd-ul aparatului si cum ar trebui sa fie luand in calcul setarile aparatului (daca nu suna a limba romana,scuze,inca dorm).
Eu nu sunt fan PS (adica nu prea stiu sa-l folosesc) dar toata lumea spune "vai cat e de bun" si acu incerc si eu.
Multumesc anticipat
Seteaza spatiul de culoare pe sRGB.

#25
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007

View Postalexis4tm, on Jun 19 2008, 16:40, said:

Salut,

Stiu ca theard-ul este deschis ptr Adobe Photoshop CS3, dar poate stie cineva de ce nu CS2-ul imi recunoaste raw-urile facute cu Nikon D80? Ii dau open with Adobe CS2 si cand sa-mi deschida imi zice ca nu poate deschide.

Mersi!!!


Fa-i update. N-are ultimul camera raw probabil.

#26
alexis4tm

alexis4tm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 21.02.2007

View Postmrdobanda, on Jun 19 2008, 18:56, said:

Fa-i update. N-are ultimul camera raw probabil.

Salut,
O sa vad ce pot face, poate fac un upgreat spre CS3, ca nu stiu ce  si unde tre sa caut ca sa fac rost de camera aia raw  :(
Macar m-am lamurit ca trebuie facut un upgreat oricum.

Mersi!!!

#27
MicPitic

MicPitic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 18.07.2007
daca te referi la:  edit/color settings/working spaces/RGB....
Nu am gasit sRGB nicaieri,mereu este alaturat altor cuvinte.
Acum la mine scrie sRGB IEC61966-2.1 .
PT mine asta este limba Japoneza,daca nu mai rau ca din aia mai stiu si eu vreo 10-15 cuvinte :))
Sunt sigur ca PS3 e ok si e vinovat utilizatorul.

#28
sorinvs

sorinvs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 09.01.2007

View PostMicPitic, on Jun 19 2008, 22:04, said:

daca te referi la:  edit/color settings/working spaces/RGB....
Nu am gasit sRGB nicaieri,mereu este alaturat altor cuvinte.
Acum la mine scrie sRGB IEC61966-2.1 .
PT mine asta este limba Japoneza,daca nu mai rau ca din aia mai stiu si eu vreo 10-15 cuvinte :))
Sunt sigur ca PS3 e ok si e vinovat utilizatorul.
e bun asta

#29
MicPitic

MicPitic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 18.07.2007
poate este bun,dar pe asta il am si se vad culorile ca naiba. Nu pot sa am incredere in ce fac in el. :(

#30
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005

View Postalexis4tm, on Jun 19 2008, 16:40, said:

Salut,

Stiu ca theard-ul este deschis ptr Adobe Photoshop CS3, dar poate stie cineva de ce nu CS2-ul imi recunoaste raw-urile facute cu Nikon D80? Ii dau open with Adobe CS2 si cand sa-mi deschida imi zice ca nu poate deschide.

Mersi!!!
Trebuie sa instalezi Adobe Camera Raw ca sa-ti deschida raw-uri.

#31
andrei_0

andrei_0

    fishy

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 15.02.2006

View PostMicPitic, on Jun 20 2008, 06:20, said:

poate este bun,dar pe asta il am si se vad culorile ca naiba. Nu pot sa am incredere in ce fac in el. :(
Vezi sa n-ai alt profil de culoare (ICC) setat pentru el (adica diferit de profilul folosit de windows)

#32
kerhac

kerhac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 14.07.2004
nu ma intrebati "in ce sens?",
dar eu ma impac mult mai bine cu cs3-ul, asta poate si din cauza ca n ultimul timp mai mult cu el am lucrat.
am pus mana pe un "Adobe Master Collection CS3" si cum eu mai folosesc si programe gen , premiere, encore, after effects, le isntalez si activez pe toate odata... :D

#33
Chryss14

Chryss14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.07.2008
hello. am o intrebare. cu adobe photoshop cs3 poti sa truchezi o poza astfel incat corpul sa aibe o alta fatza? :rolleyes:  si cum pot sa-l instalez? <_<

#34
sorinvs

sorinvs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 09.01.2007

View PostChryss14, on Jul 10 2008, 13:46, said:

hello. am o intrebare. cu adobe photoshop cs3 poti sa truchezi o poza astfel incat corpul sa aibe o alta fatza? :rolleyes:  si cum pot sa-l instalez? <_<
Da, poti sa "truchezi" opoza.
Poti sa-l instalezi descarcandu-l de pe site-ul adobe in versiune trial (30 de zile). cand expira trial-ul, cumperi o licenta. :rolleyes:

#35
Chryss14

Chryss14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.07.2008

View Postsorinvs, on Jul 10 2008, 18:18, said:

Da, poti sa "truchezi" opoza.
Poti sa-l instalezi descarcandu-l de pe site-ul adobe in versiune trial (30 de zile). cand expira trial-ul, cumperi o licenta. :rolleyes:
mersi pentru raspuns. am incercat si eu  dar imi da de fiecare data cate o eroare  :deadtongue: cred ca devina e pc-ul meu  :cursing: si totusi vreau neaparat programul  -_-

#36
alex1962

alex1962

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 31.12.2007
Am downloadat de pe site-ul oficial PS CS3 in varianta "trial". Am incercat sa-l instalez pe un laptop cu 1 GB ram, hdd 80GB, procesor AMD Turion 64 Mobile 1,8 GHz. Resursele sunt indestulatoare, dupa cum cere aplicatia. Sistemul de operare este un XP Home Edition  (cu licenta). La momentul incercarii de a instala CS3 pe laptop erau instalate foarte putine aplicatii, toate cu licenta.
La momentul instalarii a aparut urmatoarea eroare :
Critical error were found in setup. Sesion has dependencies that cannot be satisfied. Please see the setup log file for details. Acest setup.log nu exista.  Am cautat in Help Center pe site-ul oficial, dar nu am gasit nimic in legatura cu acest tip de eroare.
Stie cineva ce se intampla ?
O seara placuta,
Alex

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate