Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Totul despre TURCIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9608 replies to this topic

#361
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postticris68, on Mar 9 2007, 09:08, said:

De la Kusadasi la Bucuresti 17 ore... plus incalcarea restrictiilor de viteza

@ TICRIS68    ;   @ Desteptul meu  :)

Vezi cum este programul , eu merg pana la KUSADASI 1 data pe 2 luni / si 1 data pe luna pana la istanbul cu masina .
noapte 12 am plecare de la Buc . 60 km pana la Giurgu vama ai facut max 1 ora ai intrat Bulgaria , Pana la iesire la bulgaria 315 KM , ai facut 4 ora , total 5
In Vama turcia ai ajuns , nu este deloc a glumarat ora aceasta , maximum 0.5 ora ai stat ! ! ! DAR MAX . ai intrat la Edirne Si Canakkale 217 KM ,inca 3 ora,
Canakkale - Izmir 325 Km. inca 4 ora , Izmir Kusadasi 70 km. inca 1 ora , Ce a facut total :
1 + 4 + 0.5 + 3 + 4 + 1 = 16 ORA MAXIMUM CONDUS , daca ai si oprit si ai mancat la canakkale , ai ajuns de la buc - pana la kusadasi total 13.5 ora .
este Clar ? ? Toate Calcul sa facut 80 / km ora daca vrei sa merg mai tare ajung mai repede....
Eu Pana la IZMIR 12 ora ajung foarte  lejer ..... inca 1 ora max pana kusadasi ......

adica mod normal 13 ora pot sa ajung linistit .....

Acum 2 saptamana am fost din noua la Kusadasi ......  Parinti este Acolo  :)

#362
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postsintcelmaidestept, on Mar 8 2007, 19:43, said:

mai oztane, din bukres la kusadasi 12 ore cu masina ??? in ce film ?am un prieten care a stat 8 ore in vama la kapikule...iar eu mai putin de 16 ore nu am facut in veci, si atunci eram 2 in masina iar ca BAGAJE DOAR HAINELE DE PE NOI CA MERGEAM LA UIKEND...numai bate cimpii ca poate te mai cred unii...nu poti face 12 ore decit daca se indeplinesc mai multe conditii iar una dintrele este incalcarea tuturor restrictiilor de viteza iar la bulgari mai merge cu bacsis dar la voi...bascis problem si aveti niste amenzi.....wow

Desteptul meu  :)  
Partial ai dreaptate  ..... Dar Vama La KAPIKULE unele luna este f a glumarat  din cauza persoanele care traieste in GERMANIA  ,  OLANDA , si tot pe zona acolo ,
Cand este agulamarat ;  Sfirstul luna 06 si inceputul Luna 07 intrare turcia , dupa cea invers adica sfirstul luna 07 si inceputul luna 08 iesire din turcia este F F aglumarat ....  

Poate  ai prins asa o perioda, sau inainte de ve dupa sarbatorul ( BAYRAM ) ul noastru ....

Cu Respect .....

#363
ticris68

ticris68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 19.09.2006

View Postoztan, on Mar 9 2007, 09:31, said:

@ TICRIS68    ;   @ Desteptul meu  :)

Vezi cum este programul , eu merg pana la KUSADASI 1 data pe 2 luni / si 1 data pe luna pana la istanbul cu masina .
noapte 12 am plecare de la Buc . 60 km pana la Giurgu vama ai facut max 1 ora ai intrat Bulgaria , Pana la iesire la bulgaria 315 KM , ai facut 4 ora , total 5
In Vama turcia ai ajuns , nu este deloc a glumarat ora aceasta , maximum 0.5 ora ai stat ! ! ! DAR MAX . ai intrat la Edirne Si Canakkale 217 KM ,inca 3 ora,
Canakkale - Izmir 325 Km. inca 4 ora , Izmir Kusadasi 70 km. inca 1 ora , Ce a facut total :
1 + 4 + 0.5 + 3 + 4 + 1 = 16 ORA MAXIMUM CONDUS , daca ai si oprit si ai mancat la canakkale , ai ajuns de la buc - pana la kusadasi total 13.5 ora .
este Clar ? ? Toate Calcul sa facut 80 / km ora daca vrei sa merg mai tare ajung mai repede....
Eu Pana la IZMIR 12 ora ajung foarte  lejer ..... inca 1 ora max pana kusadasi ......

adica mod normal 13 ora pot sa ajung linistit .....

Acum 2 saptamana am fost din noua la Kusadasi ......  Parinti este Acolo  :)

oztan esti mai tare si decat autoroute-ul

traseul este calculat la viteze legale maxime, fara pauze si fara stat in vami - priveste!

#364
ticris68

ticris68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 19.09.2006

View Postoztan, on Mar 9 2007, 09:31, said:

@ TICRIS68    ;   @ Desteptul meu  :)

Vezi cum este programul , eu merg pana la KUSADASI 1 data pe 2 luni / si 1 data pe luna pana la istanbul cu masina .
noapte 12 am plecare de la Buc . 60 km pana la Giurgu vama ai facut max 1 ora ai intrat Bulgaria , Pana la iesire la bulgaria 315 KM , ai facut 4 ora , total 5
In Vama turcia ai ajuns , nu este deloc a glumarat ora aceasta , maximum 0.5 ora ai stat ! ! ! DAR MAX . ai intrat la Edirne Si Canakkale 217 KM ,inca 3 ora,
Canakkale - Izmir 325 Km. inca 4 ora , Izmir Kusadasi 70 km. inca 1 ora , Ce a facut total :
1 + 4 + 0.5 + 3 + 4 + 1 = 16 ORA MAXIMUM CONDUS , daca ai si oprit si ai mancat la canakkale , ai ajuns de la buc - pana la kusadasi total 13.5 ora .
este Clar ? ? Toate Calcul sa facut 80 / km ora daca vrei sa merg mai tare ajung mai repede....
Eu Pana la IZMIR 12 ora ajung foarte  lejer ..... inca 1 ora max pana kusadasi ......

adica mod normal 13 ora pot sa ajung linistit .....

Acum 2 saptamana am fost din noua la Kusadasi ......  Parinti este Acolo  :)

si ai uitat poate cea mai importanta chestie - cand cineva pleaca in vacanta nu pleaca sa faca liniute

Attached Files



#365
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postticris68, on Mar 9 2007, 10:19, said:

oztan esti mai tare si decat autoroute-ul

traseul este calculat la viteze legale maxime, fara pauze si fara stat in vami - priveste!

Cu viteza Legal 13 ora 42 min.  Este OK. Dar  in locul de 60 km/ora daca permita 80 km/ora ...... atunc pot sa ajung  cu 12 ora .

Dar sunt de acord cu tine   % 100

STOP ACCIDENTELOR  RUTIERE !

VIATA ARE PRIORITATE  ! ! ! ! !

Attached Files

  • Attached File  stop.jpg   17.27K   19 downloads

Edited by oztan, 09 March 2007 - 11:31.


#366
magnum44

magnum44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.03.2007
XAXA, multumesc pentru informatii
Cred ca o sa avem foarte mult de vazut in Turcia. Am ales sa merg cu masina pana acolo (la 35euro/zi poti inchiria de aici o masina si astefel ai mai multa libertate acolo) 35X8 zile=280 euro ceea ce mi se pare foarte avantajos. Asta spun acum, poate la targul din buc de anul acesta o sa gasesc mai multe...pana atunci...SANATATE la toata lumea

#367
xaxa

xaxa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 13.03.2006

View Postoztan, on Mar 9 2007, 09:31, said:

Acum 2 saptamana am fost din noua la Kusadasi ......  Parinti este Acolo  :)
norocosule!!!

@magnum44
distractie placuta! sa ne povestesti ce si cum ai vazut.

#368
cristin2106

cristin2106

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 25.01.2007

View Postoztan, on Mar 7 2007, 20:58, said:

Buna Seara
Locul este destul de central , pot sa ajung unde vrei cu transport comun, Cu metro cu tranway . Despre hotel nu pot sa spun , nu am stat dar arata bine ..

Succes ....



Merci pentru raspuns. Cred ca nu am fost prea explicit. Este distanta mare (aproximativ) de mers pe jos pana la obiectivele enumerate (Moscheea albastra, Sf. Sofia)?

#369
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postcristin2106, on Mar 9 2007, 16:25, said:

Merci pentru raspuns. Cred ca nu am fost prea explicit. Este distanta mare (aproximativ) de mers pe jos pana la obiectivele enumerate (Moscheea albastra, Sf. Sofia)?

eu am inteleg grasit  ... sory . Pot sa verific pe Pozele , ca distansa nu asa aproabe , Cam 20 min pe jos pana la Sf sofia  / topkapi  si cel altele , Dar nu cred ca plictisest la drum ....

vezi link : http://www.tripadvis...e-Istanbul.html
http://reservations....amp;NumNights=3


Success ....

Attached Files



#370
sintcelmaidestept

sintcelmaidestept

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.08.2006

View Postoztan, on Mar 9 2007, 11:29, said:

Cu viteza Legal 13 ora 42 min.  Este OK. Dar  in locul de 60 km/ora daca permita 80 km/ora ...... atunc pot sa ajung  cu 12 ora .

Dar sunt de acord cu tine   % 100

STOP ACCIDENTELOR  RUTIERE !

VIATA ARE PRIORITATE  ! ! ! ! !
oztan bey, merhaba, nbr ? tu zici aciulea ca pleci la miezul noptii din bucuresti....ok....citi forumisti de pe aici crezi tu ca ar pleca cu familiile lor la miezul noptii sa traverseze bulgaria ??? iti spun io : niciunul
pt forumistul obisnuit dau un sfat :
- daca vreti sa ajungeti la kusadasi "dintr-o bucata" incercati sa faceti in asa fel incit sa intrati in bulgaria dimineatza odata cu rasaritul soarelui, fiti atenti, f atenti, la flashurile masinilor care vin sens opus, drumul este giurgiu - ruse - NOVA ZAGORA - svilengrad - capitan andreevo - kapikule....apoi autostrada de istanbul pina la bifurcatia spre havsa...havsa - eceabat - ferry - canakkale iar odata ajunsi la canakkale tineti indicator izmir...in timpul traversarii orasului izmir tineti indicator AYDIN iar odata intrati pe autostrada tineti indicator torbali iar apoi selciuk unde iesiti de pe autostrada....kusadasi va va aparea pe indicator maron....insa nu recomand drumul direct bucuresti - kusadasi ...nu va luatzi dupa oztan mai putin de 17 ore nu va ginditi ca veti face...sfatul meu este sa plecati dim la 8 din bucuresti, sa mergeti "la pas", sa luatzi noapte intermediara la canakkale la hotel buyuk truva, a 2-a zi vizitati troia iar la ora 14 sinteti in piscina hotelului din kusadasi cu bericioaica in mina

#371
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postsintcelmaidestept, on Mar 10 2007, 08:50, said:

oztan bey, merhaba, nbr ? tu zici aciulea ca pleci la miezul noptii din bucuresti....ok....citi forumisti de pe aici crezi tu ca ar pleca cu familiile lor la miezul noptii sa traverseze bulgaria ??? iti spun io : niciunul
pt forumistul obisnuit dau un sfat :
- daca vreti sa ajungeti la kusadasi "dintr-o bucata" incercati sa faceti in asa fel incit sa intrati in bulgaria dimineatza odata cu rasaritul soarelui, fiti atenti, f atenti, la flashurile masinilor care vin sens opus, drumul este giurgiu - ruse - NOVA ZAGORA - svilengrad - capitan andreevo - kapikule....apoi autostrada de istanbul pina la bifurcatia spre havsa...havsa - eceabat - ferry - canakkale iar odata ajunsi la canakkale tineti indicator izmir...in timpul traversarii orasului izmir tineti indicator AYDIN iar odata intrati pe autostrada tineti indicator torbali iar apoi selciuk unde iesiti de pe autostrada....kusadasi va va aparea pe indicator maron....insa nu recomand drumul direct bucuresti - kusadasi ...nu va luatzi dupa oztan mai putin de 17 ore nu va ginditi ca veti face...sfatul meu este sa plecati dim la 8 din bucuresti, sa mergeti "la pas", sa luatzi noapte intermediara la canakkale la hotel buyuk truva, a 2-a zi vizitati troia iar la ora 14 sinteti in piscina hotelului din kusadasi cu bericioaica in mina

Desteptul meu:) Tesekkurler . Nasilsin ?

Eu  nu am spus pe nimen ca merge 12 noapte , Am dat examplu ca  " eu plec 12 noapte " Fac acelas drumu 8 ani de zile , adica stiu drumul f bine. normal ca cine merge prima data merge ziua cum ai spus tu placare de la buc . 05.00  Toate lume este liber ce ora vrea sa placa.  Si aveti grija dupa Ce intrati Kapikule autostrada dupa 20 km este aprox. iesire la HAVSA  ! ! .  Cine rezista poate sa merge pana la Kusadasi  fara pauza. Dar daca gandim ca merge tot cu familea normal ca oprit la CANAKKALE  , si vizitati 1 zi  macar. dupa cea tot continuati.  

Aveti un drum cat mai curat ....

#372
sintcelmaidestept

sintcelmaidestept

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.08.2006

View Postoztan, on Mar 10 2007, 09:43, said:

Desteptul meu:) Tesekkurler . Nasilsin ?

Eu  nu am spus pe nimen ca merge 12 noapte , Am dat examplu ca  " eu plec 12 noapte " Fac acelas drumu 8 ani de zile , adica stiu drumul f bine. normal ca cine merge prima data merge ziua cum ai spus tu placare de la buc . 05.00  Toate lume este liber ce ora vrea sa placa.  Si aveti grija dupa Ce intrati Kapikule autostrada dupa 20 km este aprox. iesire la HAVSA  ! ! .  Cine rezista poate sa merge pana la Kusadasi  fara pauza. Dar daca gandim ca merge tot cu familea normal ca oprit la CANAKKALE  , si vizitati 1 zi  macar. dupa cea tot continuati.  

Aveti un drum cat mai curat ....
pt ce imi multumesti aztan bey ?? iyim...mai oztane, tu faci putin pina la kusadasi, vb cuiva p-aci, esti mai tare ca "auto-rutu", pt ca pleci la miezul noptii si traversezi bulg pe drum gol cind poti sa bagi goneta fara frica...dar citi crezi tu ca cunosc bulg incit sa o traverseze in puterea noptii ? eu am plecat si la 2 noaptea in 2004 dar nu ma ratacesc nici un metru in bulgaria....aici pe forum cei mai multi sint incepatori intr-ale drumului spre kusadasi, aici nu tre sa le spui ca or sa faca 12 ore pina la kusadasi ca te ia vreunul in serios si dupa aia te injura....s-ar putea insa acum cu intrarea romaniei in UE sa se mai reduca putin timpul...nu stiu cit se mai sta acum in vamile rom - bulg si bulg - turca....

#373
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Despre Turcia : tara cu relief nasol (pe mine nu m-a atras deloc), oameni primitori dar si foarte smecheri, ai ce vizita cand te duci in orase, muzee, bazaruri, moschei, etc. Ah, si nu cumva sa gustati din inghetata aia a lor din toate culoriel, e dezgustatoare

#374
ticris68

ticris68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 19.09.2006

View Postsintcelmaidestept, on Mar 10 2007, 08:50, said:

oztan bey, merhaba, nbr ? tu zici aciulea ca pleci la miezul noptii din bucuresti....ok....citi forumisti de pe aici crezi tu ca ar pleca cu familiile lor la miezul noptii sa traverseze bulgaria ??? iti spun io : niciunul
pt forumistul obisnuit dau un sfat :
- daca vreti sa ajungeti la kusadasi "dintr-o bucata" incercati sa faceti in asa fel incit sa intrati in bulgaria dimineatza odata cu rasaritul soarelui, fiti atenti, f atenti, la flashurile masinilor care vin sens opus, drumul este giurgiu - ruse - NOVA ZAGORA - svilengrad - capitan andreevo - kapikule....apoi autostrada de istanbul pina la bifurcatia spre havsa...havsa - eceabat - ferry - canakkale iar odata ajunsi la canakkale tineti indicator izmir...in timpul traversarii orasului izmir tineti indicator AYDIN iar odata intrati pe autostrada tineti indicator torbali iar apoi selciuk unde iesiti de pe autostrada....kusadasi va va aparea pe indicator maron....insa nu recomand drumul direct bucuresti - kusadasi ...nu va luatzi dupa oztan mai putin de 17 ore nu va ginditi ca veti face...sfatul meu este sa plecati dim la 8 din bucuresti, sa mergeti "la pas", sa luatzi noapte intermediara la canakkale la hotel buyuk truva, a 2-a zi vizitati troia iar la ora 14 sinteti in piscina hotelului din kusadasi cu bericioaica in mina

Daca vreti sa ajungeti la Kusadasi dintr-o bucata incercati asta...
-plecare la 5 dimineata
-viteze legale pentru diverse sectoare de drum
-pauza de 15 minute la 4 ore
-costurile sunt setate pentru un consum de motorina de 5.25 l/100km si un pret al motorinei de 3.05 lei/l (in turcia motorina este mai scumpa , dar compensati costurile daca reumpleti rezervorul intre vama bulgara si cea turca)
-"programul" nu stie de stat in vama decat cateva minute
-aveti grija -in turcia nu puteti negocia cu politia si amenzile sunt mari(minim 50 euro pentru depasirea de viteza) -vezi mai sus amenda-platit 50 usd cu multa bunavointa din partea politiei  si cu o reducere de 25%
-traseul este real si este incercat de mine dar la intoarcere

Attached Files



#375
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postticris68, on Mar 10 2007, 11:32, said:

Daca vreti sa ajungeti la Kusadasi dintr-o bucata incercati asta...
-plecare la 5 dimineata
-viteze legale pentru diverse sectoare de drum
-pauza de 15 minute la 4 ore
-costurile sunt setate pentru un consum de motorina de 5.25 l/100km si un pret al motorinei de 3.05 lei/l (in turcia motorina este mai scumpa , dar compensati costurile daca reumpleti rezervorul intre vama bulgara si cea turca)
-"programul" nu stie de stat in vama decat cateva minute
-aveti grija -in turcia nu puteti negocia cu politia si amenzile sunt mari(minim 50 euro pentru depasirea de viteza) -vezi mai sus amenda-platit 50 usd cu multa bunavointa din partea politiei  si cu o reducere de 25%
-traseul este real si este incercat de mine dar la intoarcere

Sunt De acord cu tine ,  si multumesc pentru harta si pentru cel alta detail ...

#376
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postsintcelmaidestept, on Mar 10 2007, 11:12, said:

pt ce imi multumesti aztan bey ?? iyim...mai oztane, tu faci putin pina la kusadasi, vb cuiva p-aci, esti mai tare ca "auto-rutu", pt ca pleci la miezul noptii si traversezi bulg pe drum gol cind poti sa bagi goneta fara frica...dar citi crezi tu ca cunosc bulg incit sa o traverseze in puterea noptii ? eu am plecat si la 2 noaptea in 2004 dar nu ma ratacesc nici un metru in bulgaria....aici pe forum cei mai multi sint incepatori intr-ale drumului spre kusadasi, aici nu tre sa le spui ca or sa faca 12 ore pina la kusadasi ca te ia vreunul in serios si dupa aia te injura....s-ar putea insa acum cu intrarea romaniei in UE sa se mai reduca putin timpul...nu stiu cit se mai sta acum in vamile rom - bulg si bulg - turca....

Desteptul meu :)  

De ce deranjat ca am scris pe aica am facut 12- 13 ora pana la kusadasi.... Eu nu am scris nicaier si MERGETI SI VOI 12- 13 ora .  Contra , am scris ca mergeti cu viteza legale  . Este normal ca merg noapte pentru ca cunosc drumu , cine nu Cunoste merge diminata 05. rezolva problema, si eu nu opresc la Canakkale , voi Oprit . Este F bine ca opriti , Plimbati , vizitati  in Canakkale .  
Eu in drum nu implace sa opresc .  Dar voi opriti  ... faceti si gratar  ....  

Eu nu forsezi pe nimen ca  trebie sa face 12 ora.  Cineva a intrebat , si am respuns ... atat . Am am nici o obligatie sa dovadesc .   Numai pentru informatie ce scriu  aica ...  

Vama intre Rom / Bul  nu mai  trebie sa cobor din masina  , arati buletinul si gata , treci , Bulg / Tr poate oprit pentru viza turcia  atat si intrare Turcia 15 min.  


O zi buna  .....

#377
narcat

narcat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 02.01.2007

View Postsintcelmaidestept, on Mar 6 2007, 18:14, said:

ferry istanbul - kusadasi nu exista, dar exista ferry istanbul - izmir sau ferry istanbul - bandirma....amindoua destul de scumpe primul kiar ff scump...
IN LEGATURA CU FERY BOAT-UL DE LA ISTANBUL LA BADIRMA STII CUMVA CARE ESTE ORARUL SI CAM CARE AR FI PRETUL?EU PLEC DIN CONSTANTA MERG LA ISTANBUL 2 ZILE SI APOI LA KUSADASI UNDE AS FI VRUT SA TREC CU BACUL IN PARTEA CEALALTA FARA SA OCOLESC PREA MULT.MERCI SI ASTEPT RASPUNS!

#378
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postnarcat, on Mar 10 2007, 17:18, said:

IN LEGATURA CU FERY BOAT-UL DE LA ISTANBUL LA BADIRMA STII CUMVA CARE ESTE ORARUL SI CAM CARE AR FI PRETUL?EU PLEC DIN CONSTANTA MERG LA ISTANBUL 2 ZILE SI APOI LA KUSADASI UNDE AS FI VRUT SA TREC CU BACUL IN PARTEA CEALALTA FARA SA OCOLESC PREA MULT.MERCI SI ASTEPT RASPUNS!

Pot sa gasesti toate detail  aica :  http://www.ido.com.tr/index.cfm?ln=en

2 April - 17 inunie program
yenikapi - bandirma  
Fiacare zi 07.00  si  18.30  placare din yenikapi


Intoarcere 2 april - 17 inunie  
Bandirma Yenikapi  
Fiacere zi  15.30 si 21.30 placare din Bandirma

Drumul duraza 2 ora ,

Preturile :
Masina 100 YTL
pentru pasager 14 YTL / persoane  

1 Euro = 1.84 YTL

Da ca sinteti 4 persoane , pentru un drum  platit :  100 + 56  = 156 YTL (Adica = 85 Euro )  Dar Garanntezi ca MERITA , Fara stresi fara drum  ....  MERITA MERITA MERITA ....

Edited by oztan, 10 March 2007 - 18:38.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate