Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

Totul despre TURCIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9608 replies to this topic

#325
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 kywy, on Feb 25 2007, 21:05, said:

salut,
interesante opiniile celor ce au postat aici impresii dar va rog spuneti-mi shi mie un loc in Antalia, unde sa merg cu familia in concediu in august.
As dori un loc mai spre familisti, un hotel sau bungalow de 4* al in.

Hotel Club Sera ......

#326
kywy

kywy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 29.12.2006

 oztan, on Feb 26 2007, 18:29, said:

Hotel Club Sera ......
gata sunt aproape hotarat ... spune-mi te rog cum este statiunea SIDE ... din cate am cautat eu parca prezinta interes mai mare ... ai ce vizita, plaja cu nisip fin ...vreau sa plec pe 01.AUGUST
Ma gandesc la :
1.hotel STAR PARK all
2.PAPILLON MUNA all
3.SILENCE BEACH all
Merg cu masina si daca tot te-am deranjat ( fac cinste ) te rog sune-mi si mie:
1. cum este statiunea?
2.cum ti se par hotelurile la care m-am gandit?
3.am inteles ca benzina este foarte scumpa ( cca 58 lei/litru ), pretul este unic adica daca ies de pe autostrada 10-15 km o gasesc mai ieftina la o benzinarie locala?
Pentru conformitate te rog sa-mi spui unde sa trimit sticla de vin/rece de la gheata!

#327
kywy

kywy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 29.12.2006
RECTIFICARE - am inteles ca benzina este foarte scumpa ( cca 5,8 lei/litru :D ), pretul este unic adica daca ies de pe autostrada 10-15 km o gasesc mai ieftina la o benzinarie locala?

#328
vivapcr

vivapcr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 16.01.2007

 kywy, on Feb 27 2007, 14:07, said:

gata sunt aproape hotarat ... spune-mi te rog cum este statiunea SIDE ... din cate am cautat eu parca prezinta interes mai mare ... ai ce vizita, plaja cu nisip fin ...vreau sa plec pe 01.AUGUST
Ma gandesc la :
1.hotel STAR PARK all
2.PAPILLON MUNA all
3.SILENCE BEACH all
Merg cu masina si daca tot te-am deranjat ( fac cinste ) te rog sune-mi si mie:
1. cum este statiunea?
2.cum ti se par hotelurile la care m-am gandit?
3.am inteles ca benzina este foarte scumpa ( cca 58 lei/litru ), pretul este unic adica daca ies de pe autostrada 10-15 km o gasesc mai ieftina la o benzinarie locala?
Pentru conformitate te rog sa-mi spui unde sa trimit sticla de vin/rece de la gheata!
vrei sa mergi intr-o statiune care sa nu fie ca la tzara ? MARMARIS

#329
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 kywy, on Feb 27 2007, 14:10, said:

RECTIFICARE - am inteles ca benzina este foarte scumpa ( cca 5,8 lei/litru :D ), pretul este unic adica daca ies de pe autostrada 10-15 km o gasesc mai ieftina la o benzinarie locala?
Nu cred ca preturi schimba f mult in oras sau afara din oras .  Cei mai ieftin benzina  inainte de intra la turcia , intre bulgaria si turcia FREE ZONE ,  este o benzinerie micut pe parta drapta.... ne aparat  faceti plin acolo ....

#330
amar20

amar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.09.2005

 kywy, on Feb 27 2007, 14:10, said:

RECTIFICARE - am inteles ca benzina este foarte scumpa ( cca 5,8 lei/litru :D ), pretul este unic adica daca ies de pe autostrada 10-15 km o gasesc mai ieftina la o benzinarie locala?


1.25-1.3 euro motorina.
1.5-1.7 benzina fara plumb.
imediat cum intri in vama bulgara gasesti o benzinarie duty free.0.69 motorina,0.75 benzina fara plumb.cel putin astea erau preturile la jumatatea lui septembrie anul trecut.

#331
sintcelmaidestept

sintcelmaidestept

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.08.2006
cea mai frumoasa statiune a turciei este marmaris, asta daca vrei o vacantza activa; daca vrei sa stai cu **** in sus la soare e bine sa alegi antalya ( Lara, belek, kemer ); daca vrei si plajica si distractie in cluburi mergi la kusadasi.....daca alegi side alanya....e cam nashpa....m-am intzepat io in 2005, deci nu recomand....daca ai timp mai mult pt vacantza si nu esti un tip lenes mergi dintr-una in alta....kusadasi, marmaris, oludeniz, antalya...

#332
sintcelmaidestept

sintcelmaidestept

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.08.2006
iar cu combustibilul, amar20 are dreptate, alimentezi la iesirea din vama bulgara si inainte sa intri in vama turca, este ffff ieftin, uneori e coada, alteori nu este, depinde ce noroc ai, io am prins si super coada dar si pustiu....zile si zile...pleci d-acasa cu combustibil cit sa iti ajunga fix sa traversezi bulgaria ca sa ai loc in rezervor sa faci plinul....din turcia iti recomand sa alimentzi de la petrol offisi...(parerea mea)...tucia e fff frumoasa, e bine sa o vezi ...io in fiecare an descopar lucruri noi...de exemplu am fost la pamukkale de vreo 2 ori si nu am facut baie in nu stiu ce piscina nu stiu cum nici nu stiu exact cum se numeste, dar cica e super....

#333
kywy

kywy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 29.12.2006
ok ... multzumesc tuturor ... referitor la statziunea SIDE la ce te refereai ca te-ai intzepat?

#334
kywy

kywy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 29.12.2006
in Tr vreau sa fac baie, sa stau la plaja, sa fie curat ...liniste, iar seara plimbari shi eventual un mic shoping ... da mic ... daca ar fi dupa mine dar sunt convins ca o sa aiba grija nevasta mea sa imi schimb parerea despre cumparaturi :cursing:

#335
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 amar20, on Feb 27 2007, 18:05, said:

1.25-1.3 euro motorina.
1.5-1.7 benzina fara plumb.
imediat cum intri in vama bulgara gasesti o benzinarie duty free.0.69 motorina,0.75 benzina fara plumb.cel putin astea erau preturile la jumatatea lui septembrie anul trecut.

Am fost acum  5 zile , preturile este valabil ....

#336
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 sintcelmaidestept, on Feb 27 2007, 19:02, said:

cea mai frumoasa statiune a turciei este marmaris, asta daca vrei o vacantza activa; daca vrei sa stai cu **** in sus la soare e bine sa alegi antalya ( Lara, belek, kemer ); daca vrei si plajica si distractie in cluburi mergi la kusadasi.....daca alegi side alanya....e cam nashpa....m-am intzepat io in 2005, deci nu recomand....daca ai timp mai mult pt vacantza si nu esti un tip lenes mergi dintr-una in alta....kusadasi, marmaris, oludeniz, antalya...

unde ai fost atat de zile , am facut grija . bine ai venit din nou  ....  Fara tine aica nasol  :)

#337
kywy

kywy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 29.12.2006

 oztan, on Feb 28 2007, 15:47, said:

Am fost acum  5 zile , preturile este valabil ....
merci OZTAN ... vezi sa nu modifice astia preturile pana plec eu!!!!

#338
narcat

narcat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 02.01.2007

 oztan, on Feb 20 2007, 11:11, said:

Primul rand , unde nu am fost eu nu pot sa scriu informatie de la capul meu .... pot sa comentezi atat si pot sa ajut cu linkuri.   afara da tine  nimen nu a plans din cauza linkurile mele ...
Si ;
Serios  vrei sa merg la KACKAR ? stii unde este ?   da ca esti sincer caut si sicriu , Dar nu cred ca esti serios .....  darrrrr  tot caut . astepta un pic. am venit de la drum si sunt obosit ... si am multe  munca la JOB ...
AS DORI SA AFLU DACA DIN ISTANBUL POT SA IAU BACUL CATRE KUSADASI?CAM CATFACE CA BANI SI TIMP?MERCI

#339
magnum44

magnum44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.03.2007
Pentru OTZAN (am observat ca este cel mai bun cand vine vorba de TURCIA) anul acesta pe 2 septembrie ma casatoresc si as vrea sa merg in luna de miere in Kusadasi. Imi poti recomanda un hotel bun? Spune-mi mai multe desprea aceasta statiune: sunt multe locuri de vizitat, multe magazine,si foarte important: cum e vreamea la inceputul lunii septembrie? Multumesc anticipat

#340
magnum44

magnum44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.03.2007
Ar fi cineva cu masina interesat sa mearga cu mine si sotia mea in Kusadasi anul acesta, la inceputul lunii septembrie? Am plati jumatate jumatate costurile de transport si cred ca am putea sa ne distram de minune. BY

#341
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006

 magnum44, on Mar 5 2007, 18:12, said:

Ar fi cineva cu masina interesat sa mearga cu mine si sotia mea in Kusadasi anul acesta, la inceputul lunii septembrie? Am plati jumatate jumatate costurile de transport si cred ca am putea sa ne distram de minune. BY


Mai bine mergi cu avionu'
Ne strangem mai multzi , mergem la Targul de Turism , gasim cea mai buna oferta, beneficiem de reducere de grup, stam min. 10 zile  samd

PS:
  Casa de piatra (si eu tot in perioada 3 Septembrie am facut nunta)

#342
magnum44

magnum44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.03.2007

 touche, on Mar 6 2007, 09:53, said:

Mai bine mergi cu avionu'
Ne strangem mai multzi , mergem la Targul de Turism , gasim cea mai buna oferta, beneficiem de reducere de grup, stam min. 10 zile  samd

PS:
  Casa de piatra (si eu tot in perioada 3 Septembrie am facut nunta)

Pai as fi de acord asa. Dar cam la cat ne-ar ajunge transportul cu avionul pana acolo? Ca am inteles ca merge pana la aproximativ 50 km de kusadasi. Nu ar fi mai bine sa mergem cu masina?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate