Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Sony [topic general playere - portabile Sony]

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
CORALYA77

CORALYA77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.11.2009
MI-AM ACHIZITIONAT UN MP3 SONY WALKMAN NWZ-B135F SI CAND IL CONECTEZ LA LAPTOP PE CARE AM WINDOWS XP PROFESIONAL NU MI-L VEDE PROGRAMUL, DOAR SE INCARCA SI ATAT, CE POT FACE? DIN PACATE NU ERA IN CUTIA PRODUSULUI SOFTUL LUI, DAR NORMAL TREBUIA SA IMI VADA MP3 PT CA AM WINDOWS XP PROFESIONAL, ESTE NOU NOUT PM-3 SI NU INTELEG DE CE NU M-IL VEDE PE LEPTOP PT CA AM AVUT SI ALTE MP-3 SI NU AM AVUT PROBLEME:(

#20
domnfane

domnfane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 09.09.2008
am un mp3 sony NW-E002F si nu se conect la calc.imi apare pe desktop mesajul Usb device Not recognized  Nu am drivere ptr el am incercat pe 3 calc .l-am resetat l-am formatat,aceleasi simptome,radio merge

#21
sara30

sara30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.12.2009
am un mp3 sony network Walkman Mpeg4 PLAY , are 2GB si il am de vreo saptamana , l-am incarcat de 2 ori prin cablu usb si a treia oara cand mi sa descarcat bateria si am incercat sa il incarc nu se mai conecta la calulator , nu stiu de ce , am bagat cablul usb de mai multe ori si tot nu imi apare nimic !!! pana la urma l-am incarcat cu un incarcator de digi mobil , dar el tot nu vrea sa se conecteze la calulator atunci cand bag cablu usb , va rog ajutati-ma nu stiu ce sa mai fac , vreau sa pun muzica pe el si daca nu se conecteaza nu pot !!!!:(:(:(

#22
athra

athra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.06.2009
am si eu o problema cu un mp3 modelul NWD-B105...... cand il deschid in apare boot error....... vreau sa ii fac un update de firmware dar cand il bag la calculator nu sta aprins...se inchide apoi iar de deschide.....si nu se incarca....... stiti cumva ce sa ii fac?

#23
silviandsi

silviandsi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 19.02.2007
sal
Am primit acum 2 zile cadou un Sony video walkman NWZ-A815 , la prima vedere totul e ok dar am incercat sa il folosesc si nu pot , il pun la incarcat la imtrarea USB al laptopului se incarca aproximativ 15 min dupa care se blocheaza si nu mai merge nici un buton , ramane pe un fond albastru si nu se stange pana nu se consuma bateria, poate ma poate ajuta cineva  , i-am dat reset , bateria nu se poate scoate ,nu stiu ce sa mai fac cu el , e castigat la un concurs , probabil ca au vrut sa scape de ele , nu am certificat de garantie.

#24
addicte_to_music

addicte_to_music

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.07.2009
Nu imi mai citeste walkman-ul Sony NWZ-E444. Oricum functioneaza. Pot asculta muzica, dar cand il conectez la pc aparare fereastra tipica "found new hardware" next, next, Si pe urma eroare: Cannot install this hardware: The specified service does not exist as an instlalled drive". In device manager apare cu semnul exclamarii. Deci e o problema du driver-ul. Dar cum o rezolv?

#25
djandrey08

djandrey08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 04.03.2008
Ai incercat sa descarci alt driver de pe net ?

#26
addicte_to_music

addicte_to_music

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.07.2009
Astia de la Sony au o aplicatie numita "Content Transfer". Am instalato. Dar degeaba

#27
catalinux2001

catalinux2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 19.01.2007
Stie cineva de unde se poate cumpara Sony A845?  Pe price.ro e trecut dar nu e disponibil la magazine. Oare inca nu a ajuns la noi, ca de obicei? :death:

#28
adaada

adaada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2010
[Sony S545 de 16gb]

Buna seara, vreau sa fac un cadou, un mp4 Sony seria S, am inteles ca sunt cele mai bune....Eu nu am ascultat la Sony, treaba e ca vreau sa fac cadou unei persoane audiofila, deci ma intereseaza un sunet bun, am citit ca sunt bune aceste playere, ce puteti sa-mi spuneti? Multumesc.

Edited by antinari, 07 December 2010 - 18:25.
adaugare model player la alipirea topicului


#29
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Eu chiar Vineri am cumparat unul de pe okazii.ro cu 3 mil. si astept maine sau poimaine sa vina la posta impreuna cu o pereche de casti Sennheizer cu love noise PXC250 tot de pe okazii cu un mil.(pomana).Ai dreptate playerul S545 de 16gb este de departe cel mai bun player mp3/mp4 in acest moment, datorita multiplelor formate cat si calitatii audio si video cu care a reusit sa surclaseze net toti concurentii (I-Pod,Archos,Philips) anul trecut (oct.2009) in revista Audio Video Foto Bild care testeaza aceste playere la sange cu aparatura de laborator care costa sute de mii de euro,pentru performantele audio si video spre comparatie ale tuturor playerelor din clasa premium de moment. Acum venind din Italia am cumparat ca de obicei revista Bild pe luna Decembrie 2010 si iarasi in topul de playere, primul loc este ocupat de un alt player japonez si anume Sony  NWZ-E453 4GB ,locul doi Transcend MP860 8GB,locul 3 Archos 3Cam Vision 8 GB,locul 4 Philips Gogear Vibe 16 GB. Sony NWZ-E453 4GB este de fapt fratiorul mai mic a lui S545 ,au practic aceleasi caracteristici audio si video, diferenta o face doar capacitatea de stocare si carcasele in diferite culori atragatoare pentru cei mai pretentiosi. :thumbup:

Edited by Viorelsolar, 06 December 2010 - 22:12.


#30
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
Sau Cowon S9 daca nu e prea mare diferenta de pret. Cowonul e mult mai puternic decat acest Sony. Pe casti cu pretentii diferenta acustica va fi sesizabila de cineva cu experienta.

Altfel nu cred ca e rau nici Sony.

#31
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
daca se crede audiofil nu va fi incantat nici de brandul sony, nici de un mp3 player. asta asa, in principiu.
s-a aratat vreodata interesatmp3 playerul respectiv?

#32
adaada

adaada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2010

View Postundercoverbrother, on 7th December 2010, 18:03, said:

daca se crede audiofil nu va fi incantat nici de brandul sony, nici de un mp3 player. asta asa, in principiu.
s-a aratat vreodata interesatmp3 playerul respectiv?

Are 17 ani, asculta mereu muzica la casti, stiu ca a mai avut un sony ceva mic de 2gb, care s-a stricat repede ....nu-i place ipodul, asta stiu sigur.

Vrea ceva sa se auda bine si sa arate bine gen Creative Zen X-fi, e ceva cu multe butoane...

Cowon Iaudio7...de la 8gb in sus.


am cautat pe net sincer nici eu nu ma pricep din ce am citit am vazut ca astea sunt recomandate- Iriver, Cowon Iaudio, Creative, Sansa si Sony seria S.

Am gasit Sony pe okazii, nu am bani de modelele de mai sus:(
Mi-ar fi de folos orice sfat bun. Multumesc.

View PostViorelsolar, on 6th December 2010, 22:10, said:

Eu chiar Vineri am cumparat unul de pe okazii.ro cu 3 mil. si astept maine sau poimaine sa vina la posta impreuna cu o pereche de casti Sennheizer cu love noise PXC250 tot de pe okazii cu un mil.(pomana).Ai dreptate playerul S545 de 16gb este de departe cel mai bun player mp3/mp4 in acest moment, datorita multiplelor formate cat si calitatii audio si video cu care a reusit sa surclaseze net toti concurentii (I-Pod,Archos,Philips) anul trecut (oct.2009) in revista Audio Video Foto Bild care testeaza aceste playere la sange cu aparatura de laborator care costa sute de mii de euro,pentru performantele audio si video spre comparatie ale tuturor playerelor din clasa premium de moment. Acum venind din Italia am cumparat ca de obicei revista Bild pe luna Decembrie 2010 si iarasi in topul de playere, primul loc este ocupat de un alt player japonez si anume Sony  NWZ-E453 4GB ,locul doi Transcend MP860 8GB,locul 3 Archos 3Cam Vision 8 GB,locul 4 Philips Gogear Vibe 16 GB. Sony NWZ-E453 4GB este de fapt fratiorul mai mic a lui S545 ,au practic aceleasi caracteristici audio si video, diferenta o face doar capacitatea de stocare si carcasele in diferite culori atragatoare pentru cei mai pretentiosi. :thumbup:
Vroiam sa stiu daca l-ai primit? Cum se aude? esti multumit?

#33
adaada

adaada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2010

View PostViorelsolar, on 6th December 2010, 22:10, said:

Eu chiar Vineri am cumparat unul de pe okazii.ro cu 3 mil. si astept maine sau poimaine sa vina la posta impreuna cu o pereche de casti Sennheizer cu love noise PXC250 tot de pe okazii cu un mil.(pomana).Ai dreptate playerul S545 de 16gb este de departe cel mai bun player mp3/mp4 in acest moment, datorita multiplelor formate cat si calitatii audio si video cu care a reusit sa surclaseze net toti concurentii (I-Pod,Archos,Philips) anul trecut (oct.2009) in revista Audio Video Foto Bild care testeaza aceste playere la sange cu aparatura de laborator care costa sute de mii de euro,pentru performantele audio si video spre comparatie ale tuturor playerelor din clasa premium de moment. Acum venind din Italia am cumparat ca de obicei revista Bild pe luna Decembrie 2010 si iarasi in topul de playere, primul loc este ocupat de un alt player japonez si anume Sony  NWZ-E453 4GB ,locul doi Transcend MP860 8GB,locul 3 Archos 3Cam Vision 8 GB,locul 4 Philips Gogear Vibe 16 GB. Sony NWZ-E453 4GB este de fapt fratiorul mai mic a lui S545 ,au practic aceleasi caracteristici audio si video, diferenta o face doar capacitatea de stocare si carcasele in diferite culori atragatoare pentru cei mai pretentiosi. :thumbup:
L-ai primit? Cum se aude? Esti multumit?

#34
catalin131

catalin131

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 24.06.2010
Salut!Vreau să-mi cumpăr playerul MP3 Sony NWZ-B153F și aș vreau să știu mai multe despre el.Aș vreau să știu cât de tare se aude (în căști),căt de clar,cât de mult bass are,ce facilități etc.Așa că dacă l-ați avut în posesie,încă îl mai aveți sau l-ați încercat să-mi spuneți mai multe detalii.
Mulțumesc anticipat!

#35
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
http://lmgtfy.com/?q=Sony+NWZ-B153F+review

#36
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
nu stiu daca te mai ajuta cu ceva ce`ti spun, da fie :)
am tot de la sony b142f si colegii mi`au spus ca se aude destul de incet, chiar si la vol maxim
calitatea sunetului mi se pare foarte buna, in sensul ca am mai ascultat muzica si la alte playere/telefoane "express music" da mi se pare ca se aud prea tare inaltele, mai mult tiuie decat canta.
seriile astea 2 sunt destul de apropiate, so cred ca s`ar comporta destul de bine.
daca il gasesti in magazin poti face o proba, si vezi ce si cum.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate