Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Logitec QuickCam Chat - MARE MARE PROBLEMA

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
squall_vlad

squall_vlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.12.2006
Deci tocmai mi-am luat un logitec quikcamchat de la dc-shop. Toate bune si frumoase ... pana cand incerc sa il bag pe yahoo. Instalez ... dau pe my webcam si se blocheaza yahoo-ul. nici nu pot sa ies din el, nici cu end task macar. Am cautat pe forumuri de mi-a venit rau. Astia de la logitec pe forumul lor de suport zic ca ar fi de la palca video. Ca am un 9200 si din cauza ca are iesire din aia aia sa vezi la tv. Iti recomanda sa :

The TV card conflicts with the camera...that's why YIM! can't find it.

To fix this, you will have to get someone knowledgeable about your PC to disable the TV part of the video card. Only then will the camera be recognized by the Yahoo! Messenger.

nu stiu sa fac asta ... si mi se pare cam absurd ... mi-au mai zis sa incerc cu vidcam32 ... am incercat si cu asta si tot freeze :). pls help

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Camera este Logitec sau Logitech ???
Exact aceeasi problema am patit-o si eu, dar cu o camera... no name...
Dupa aia am descoperit ca, de fapt, aia nu era webcam, era Video Processor unit (sau cam asa ceva, asa scris pe site-u producatorului). Era ciudata rau de tot faza !!!
Le-am scris si la astia de la Yahoo. Mi-au raspuns imediat (in 23 de ore) cu diverse sfaturi. Oricum, era too late, deja o schimbasem cu un Sweex (mare, mare marca !!) si acum merge perfect.
Poti sa incerci si faza aia cu drivere video/TV, dar la mine nu a avut nici un efect.
Click drepta pe My Computer > Properties > hardware > device manager > Sound, video and game controllers > click dreapta si disable la ATI WDM Rage Theather Video si ATI WDM Specialized MVD codec (la mine asa scrie, am un ATI Radeon 9200 nahpa... vezi cum zice la placa ta. Oricum tii dai seama repede, trebuie sa scrie ATI sau nVidia, depinde de care ai).

Edited by queensoft, 20 February 2008 - 18:08.


#3
squall_vlad

squall_vlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.12.2006

 queensoft, on 23rd December 2006, 18:23, said:

Camera este Logitec sau Logitech ???
Exact aceeasi problema am patit-o si eu, dar cu o camera... no name...
Dupa aia am descoperit ca, de fapt, aia nu era webcam, era Video Processor unit (sau cam asa ceva, asa scris pe site-u producatorului). Era ciudata rau de tot faza !!!
Le-am scris si la astia de la Yahoo. Mi-au raspuns imediat (in 23 de ore) cu diverse sfaturi. Oricum, era too late, deja o schimbasem cu un Sweex (mare, mare marca !!) si acum merge perfect.
Poti sa incerci si faza aia cu drivere video/TV, dar la mine nu a avut nici un efect.
Click drepta pe My Computer > Properties > hardware > device manager > Sound, video and game controllers > click dreapta si disable la ATI WDM Rage Theather Video si ATI WDM Specialized MVD codec (la mine asa scrie, am un ATI Radeon 9200 nahpa... vezi cum zice la placa ta. Oricum tii dai seama repede, trebuie sa scrie ATI sau nVidia, depinde de care ai).

scuze de rapsunsul intarziat. mi-am regasit contul acum.

a functionat. ms mult.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate