Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Cui ii place sa riste?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

Poll: Citeste mai intai topic-ul, apoi voteaza. (34 member(s) have cast votes)

Cum va place sa riscati?

  1. La maxim, indiferent de consecinte ... dupa aceea judec ce am facut (8 votes [23.53%])

    Percentage of vote: 23.53%

  2. Moderat, dupa mii de ore de analiza (26 votes [76.47%])

    Percentage of vote: 76.47%

  3. Slab, prefer o viata fara palpitatii (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Nu risc nimic in viata. Totul la mine e sigur! (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1
Profit zilnic

Profit zilnic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.12.2006
Cred ca exista in gena umana anumite tipare peste care fiecare individ trece foarte greu; sau mai bine spus, niciodata. Unul din aceste tipare este riscul, alimentat de adrenalina si domolit de rezultat. Ca sa fiu mai concis, vrea sa pun o intrebare celor ce viziteaza acest topic: va place sa riscati in viata?

Si aici ma refer strict la partea financiara. Daca cineva va ofera un salar dublu, si conditii mai bune, dar intr-un domeniu cu perspective sumbre in viitorul indepartat, veti risca? Daca aveti sansa ca cumparati un imobil, la un pret de chilipir, dar fara sa stati prea mult pe ganduri, sa analizati problema, l-ati cumpara? Daca cineva v-ar spune ca sunt 99% sanse ca un eveniment sportiv sa aibe un rezultat precis, a-ti paria pe el sume considerabile de bani?

Cine a riscat pana acum decizii extrem de importante, si a castigat? Sau poate a pierdut? Vreau sa stiu daca exiata astfel de persoane si care este povestea lor. dar va rog, sa fiti voi acele persoane, nu prietenul si cumnatul vostru.

#2
Profit zilnic

Profit zilnic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.12.2006
Observ ca desi lumea citeste acest topic, iar unii chiar au indraznit sa voteze, nimeni nu se aventureaza sa ne povesteasca experiente placute sau mai putin placute in care au riscat. Asa ca voi incepe chiar eu. Cel mai mare risc l-am asumat cand am pariat 1.000 Euro pe un meci de fotbal. Simteam cum inima imi iese din piept afara, la fiecare secventa de joc care imi era impotriva. Pana la urma am castigat, asa ca in acest domeniu emotiile nu isi mai au rostul.

#3
Profit zilnic

Profit zilnic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.12.2006
Ok. Ori lumea de aici e cam timida, ori voi chiar aveti o viata plicticoasa. Ce spuneti, cine vrea ceva parte de actiune? Ceva care sa va trezeasca putin?! Fiindca tot e aria "Money and Business" am ceva pentru voi, care poate ridica nivelul de adrenalina.

Intentionez sa organizez un concurs cu premii zilnice de 5, 10 si 20 de Euro. Daca sunteti atenti, va puteti numara printre castigatori.

#4
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003
Eu va inmultesc banii de 8 ori. Aveti incredere in mine...

#5
Crysper

Crysper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.09.2006
bha fra tu ce vrei sa faci concret...incepi cu poll "cat de tare ne place sa riscam" (am vrea  sa castigam tot fara riscuri) si ajungi la concurs cu "premii zilnice", profit zilnic...

vrei sa ajungi la o publicitate mascata?
:death:

Edited by Crysper, 24 December 2006 - 14:43.


#6
Profit zilnic

Profit zilnic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.12.2006
Daca vroiam publicitate mascata spune-am din primul post: vizitati www.xxxxxxxxx.com si gata, nu?

Eu altceva intentionez sa fac, insa vad ca aici e tare mare plictiseala. Asteptam cateva reply-uri, ca sa vad cu cine discut, si cui ii pot propune ceva. Insa vad ca multora le place doar sa voteze, fara sa "comenteze".


@radup: bravo nenea stoica (poate esti prea mic sa intelegi, insa te iert)

Edited by Profit zilnic, 24 December 2006 - 16:08.


#7
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003
26 si vecinii .

#8
Crysper

Crysper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.09.2006

Quote

Eu altceva intentionez sa fac, insa vad ca aici e tare mare plictiseala. Asteptam cateva reply-uri, ca sa vad cu cine discut, si cui ii pot propune ceva. Insa vad ca multora le place doar sa voteze, fara sa "comenteze".

tu vrei sa propui adica sa cauti 'clienti'-> publicitatea sau nu se cheama asa?

cred ca tu esti cel plictisit nu noi  <_<

Edited by Crysper, 24 December 2006 - 17:46.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate