Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

DVD to AVI sau MPEG to AVI cu un singur click!

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#73
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006
vreau sa fac rip la un DVD cu mai multe capitole,cate un .avi pt fiecare capitol
se poate face asta din AutoGK?(n-am reusit sa vad solutia in topic,se poate sa fi sarit cu privirea)

#74
johnney

johnney

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.04.2005
salut, si eu folosesc de curind DVD Decrypter si AutoGk, au mers bine pentru a copia 2 filme "protejate", insa la al 3-lea a aparut o problema: la sfirsitul operatiunii, rezultatul final are tot, si sunet, insa imaginea ramine in urma sunetului, practic imaginea se misca cu idee mai incet decit ar fi normal, in asa fel incit ramine cu mult in urma sunetului spre final. Banuiesc ca ar fi vorba de codecuri, insa mi-ar prinde bine si opinia voastra. Daca se poate detalial, cu pasii care trebuie urmati, si / sau link-uri. Multumesc.

#75
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Incearca sa faci rip-ul de pe DVD cu RipIt4Me (wizard > movie only) executand toti pasii de acolo.

enjoy,
Mtz

#76
cahoots

cahoots

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 31.08.2006
Am si eu o intrebare . Programelele astea 2 pot fi folosite cu mare succes si daca vreau sa transform un minidvd ( 1.4 gb ) filmat de mine cu camera personala in format avi ? nu ? Nu am dvd rw si as vrea sa le scriu pe cd , si banuiesc ca , cam asta ar trebui sa fac , sa le transform in avi si sa le pun pe 1 cd ? Nu ?

#77
johnney

johnney

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.04.2005
Salutare...stie cineva va rog un program (free) care sa puna o banda neagra pe ochi intr-un fisier video, pentru a ascunde identitatea celor din film, asa cum se face pe la tv? Am filmat ceva compromitator despre autoritati si vreau sa protejez identitatea celor care apar intimplator acolo. Va multumesc.

#78
cristialex

cristialex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.05.2007
eu am stat 6 ore 25 min si 5 sec sa fac un dvd intrun rip de 700mb intrebarea mea e ca daca il fac de 1400mb imi ia mai putin timp??????

#79
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 11.10.2006
@ cahoots - poti sa folosesti AutoGK sa faci filmul de 1 CD.
@ cristialex - nu cred ca dureaza mai putin timp daca il faci de 1400Mb. Poate il face cu jumatate de ora mai repede, poate ... Daca vrei mai rapid, seteaza Target Quality dar nu mai poti stabili exact dimensiunea fisierului.
@ Luiza Ioana - compresia dureaza ....
@ b.zaharia - e normal, depinde ce sistem ai. Exemplu: PIII - 1G, 512 RIMM, hdd 7.200 rot - compresie 1 CD = aproximativ 12 ore !, compresie Target Quality 75% = aproximativ 7 ore, depinde si cat setezi Target Quality. Cu cat mai mare Target Quality cu atat mai mare si viteza si dimensiunea filmului final. Peste 75-80% nu are rost, scrie si autorul:

Quote

I don't think there's much point in going above about 80%
http://www.autogk.me...name=TutorialEN

#80
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 11.10.2006
A aparut o noua versiune de AutoGK - 2.45 - 22 September 2007. De abia astept sa vad cum e.  :coolspeak:

Quote

Change log:

- XviD build updated to CVS 25/07/07
- DGMpgDec updated to version 1.4.9
- avisynth updated to version 2.5.7
- filters updated to latest versions
- colormatrix uses multiple threads on multiple CPUs
- added hidden option to hide DGIndex


#81
agireada

agireada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.11.2006
am un dvd facut imagine cu nero. am remontat imaginea si am incercat sa transform dvd-ul in format avi. problema e ca fisierul video e in format .dat si cand incerc sa il selectez pentru input imi da eroarea "No streams were found". am crezut ca trebuie decodat mai intai, dar cand am incercat cu dvd decoder mi-a zis ca "Not a DVD". stie careva care ar fi problema? am mai folosit programele astea 2 cu succes, insa nu am patit niciodata kestia asta.

#82
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Eu cred ca ai VCD sau SVCD, nicidecum DVD. Va trebui sa-l convertesti din .dat in .mpg (foloseste google). Cred ca doar copierea dat-ului pe hard si schimbarea extensiei in .mpg nu te ajuta, dar incearca.

enjoy,
Mtz

#83
agireada

agireada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.11.2006
mersi. se pare ca cele mai simple solutii sunt si cele mai eficiente. am copiat pe hard fisierul si i-am schimbat extensia, iar acum merge fara nicio problema.

Edited by Mtz, 10 October 2007 - 18:49.


#84
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004
salut ..... Am un dvd (nunta ficei) , care are menu ,,, si 9 fisiere *.vob de cate 1 Gb. ce incarc in AGK , (toate vob-urile  ? ) ca sa obtin 1 cd cu intregul Dvd . Am incercat si a inceput sa faca din fiecare .vob cate un cd cu fisiere .avi .Asa trebuie?.   Luminati-ma va rog !
scuze am gasit in pagina 2 , incerc si daca nu mere revin.

Edited by titi33, 28 October 2007 - 09:45.


#85
danyelsan

danyelsan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 24.02.2006
am lucrat destul de mult cu AG, dar acum nu stiu ce sa ii fac! am un dvd (iso) in pun pe hard cu dvd decr( mod ifo) cand il bag in AG imi apare ca ifo are mai multe parti(4) de 25 de minute, selectez una, selectez sa apara subtitrarea pe imagine DAR NU APARE! ce sa ii fac?
am atasat si cateva poze! ms!

Attached Files



#86
cosmin_ardelean

cosmin_ardelean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 16.11.2007
Buna ziua, oameni buni. Am si eu o problema. Pana acum faceam avi din dvd-uri cu DVDx, dar am constatat ca oricum as face setarile, tot nu reusesc sa ajung la o calitate buna, si o dimensiune a fisierului decenta. Filmele ce le copiez de pe net, au o calitate foarte buna, la dimensiuni de multe ori de 700 Mb. Mie mi-e indiferenta dimensiunea, ca pun mai multe filme avi pe dvd pe urma. De o bicei le codam la 900 Mb. Am citit pe-aici ca voi folositi AutoGK sau GK. Nu gasesc pe nicaieri de downloadat softul. E free, sau shareware? E mai bun decat vechiul DVDx pe care-l foloseam eu?
Va multumesc pentru intlegere, si imi cer iertare daca n-am post-at unde trebuia.

#87
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Uhh... Te-ai uitat in primul post al threadului?

enjoy,
Mtz

#88
danyelsan

danyelsan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 24.02.2006

View PostMtz, on Nov 30 2007, 07:46, said:

Uhh... Te-ai uitat in primul post al threadului?

enjoy,
Mtz

te refereai la mine ???
daca nu, ai idee ce sa fac si eu, am facut de 3 ori si tot nu a iesit!

#89
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Nu ma refeream la tine. Nu stiu de ce nu iti apare subtitrarea pe imagine.

enjoy,
Mtz

#90
cosmin_ardelean

cosmin_ardelean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 16.11.2007
Dupa instalarea Auto GK, daca vreau sa ma uit la vreun film de pe hard, imi da eroarea xvidcore.dll not found. Nu mai pot sa ma uit la niciun film. :confuzzled:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate