Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

DVD to AVI sau MPEG to AVI cu un singur click!

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#127
remier

remier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 02.02.2007

View Postviceroy56, on 04 iulie 2013 - 21:39, said:

incearca FairUse Wizzard. Cred ca este ce iti doresti!

@ viceroy56
A mers softul acela, scoate insa in loc de 2 fisiere (avi+srt) cum as fi dorit, vreo 10, toate impreuna trebuie puse in acelasi folder ca sa se vada si subtitrarea in romana, oricum acest folder are in total cam 730 de Mb, in loc de 4.5 Gb cat ocupa DVD-ul original sau imaginea ISO. Dureaza conversia cam 4 ore la fiecare film, dar merita, puse pe stick la DVD player-ul meu Westwood sis-102 se pot vedea bine cu subtitrarea in romana. Am ales format XviD, size 700 Mb, si bifa la Use Tv display-4.3, subtitles in romana, si bifa la extract subtitles in penultima ferestra. Amanuntele astea pentru cine o dori sa mai faca astfel de conversii.  Multumesc pentru recomandarea facuta ! Sanatate si numai bine ! Posted Image

Edited by remier, 09 July 2013 - 13:40.


#128
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010
Salut ! Stiu ca nu prea sunt pe subiect dar nu mai vreau sa deschid alt topic . Am un SmartTV Sony Bravia 32W650 la care am conectat un HDD pentru a inregistra . Cu ce pot reda fisierul .m2ts , am incercat cu WMP 11 , VLC si PowerDVD 13 ?

#129
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
In 99% din cazuri fisierele inregistrate pe TV se pot vedea NUMAI pe acel TV. Din motive de copyright!
Prea putin probabil ca Sony sa faca exceptie!

#130
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010
Multumesc ! O sa mai astept si alte pareri dar 90% sunt de acord cu tine.

#131
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Incearca ASTA. Este unul din cele mai bune playere pentru mine.
Daca nu merge, bafta ta!

#132
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010
Nu, are dreptate viceroy56 .Multumesc !

#133
stefani

stefani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2003
Buna ziua,
M-ar interesa mai multe tipuri de conversie... daca ma puteti ajuta... Mai precis DVD, Avi cu subtitrare, DivX cu subtitrare, fisiere vob separate (am gasit si asa ceva pe niste surse) toate aceste formate as vrea sa le fac conversie in ceva ce se accepta on-line pe retele de socializare... adica conversia formatelor mai sus mentionate in AVI sau MP4, etc, cu subtitrare inclusa (peste film)... Si daca cunoasteti un produs software care sa "stie" sa le faca pe toate... am un VirtualDubMod cu multe pluginuri incluse inclusiv pt. VOB dar nu stiu daca ma descurc cu el... Ma puteti ajuta, va rog?

#134
stefani

stefani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2003
Buna ziua,
M-ar interesa mai multe tipuri de conversie... daca ma puteti ajuta... Mai precis DVD, Avi cu subtitrare, DivX cu subtitrare, fisiere vob separate (am gasit si asa ceva pe niste surse) toate aceste formate as vrea sa le fac conversie in ceva ce se accepta on-line pe retele de socializare... adica conversia formatelor mai sus mentionate in AVI sau MP4, etc, cu subtitrare inclusa (peste film)... Si daca cunoasteti un produs software care sa "stie" sa le faca pe toate... am un VirtualDubMod cu multe pluginuri incluse inclusiv pt. VOB dar nu stiu daca ma descurc cu el... Ma puteti ajuta, va rog?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate