Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Noul site PSD

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
minerul vesel

minerul vesel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.02.2007
Hai mah, atata gasii tu nasol la pagina aia? Oi fi frate cu ala de zicea ca pagina e nasoala ca are butonul de cautare sus  <_<  .S-a scris de n'shpe ori pe subiectul asta: pagina e in dezvoltare. Scrie si aici, scrie si pe site. Si butoanele nu sunt active, deci nu inteleg cine pe cine incearca sa pacaleasca. Deja e plictisitoare toata atitudinea asta gen hai sa-i dam la cap ca nu ne place partidul. Parca vorbeam de pagina aici, nu de partid.

Ce mi-ar place mie sa gasesc pe pagina aia ar fi niste jocuri marfa. Gen: Ajuta-l pe Marinar sa gaseasca Flota; Sim City - Ia-ti casa ta in Mihaileanu; Mortal combat - Pinochio vs European - pana la moarte, ca nu-s locuri in inchisori pentru 2, etc  :coolspeak:

Edited by minerul vesel, 26 February 2007 - 17:28.


#38
digitalnature

digitalnature

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 25.02.2007
urat site. arata de parca ar fi facut in frontpage, ala din 98, chiar daca l-a facut in dw :)
cred ca sunt vreo 10 nuante de rosu pe el.

nici nu mai zic de tabele, spacer.gif-uri, scrolluri si alte elemente din epoca de piatra

Edited by digitalnature, 27 February 2007 - 03:54.


#39
zmeutz

zmeutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 25.07.2006

View Postsoul4blade, on Feb 7 2007, 18:10, said:

Ca sa fiu sincer, cel mai curat dpdv grafic (din ce-ai pus tu acolo) e cel al PNG-ului

a platit Becali mai mult  :lol: ... o firma adevarata de webdesign :D

#40
animaniacs

animaniacs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.01.2004

View PostVlad Obrin, on Feb 26 2007, 14:46, said:

Ce sa spun, o parere foarte constructiva si foarte utila, Animaniacs. Cumva ai si vreun argument ori vreo sugestie, sau pur si simplu vroiai sa monosilabezi si tu ca sa te afli in treaba?
Despre ce nivel si ce pretentii vorbesti matale? Uite-te la celelalte site-uri de partid din Romania, si mai uite-te si la cele Europene, si detaliaza in ce fel ar fi www.psd.ro sub aceast nivel...hai, curaj, am incredere ca poti vorbi si altfel decat etichetand fara a spune nimic.
Sa incercam sa dezbatem constructuv, nu doar de dragul de a ne auzi...


Bai Vlad , mi se pare mie sau tu ai facut site-ul ala ? Nu de alta dar iei apararea la un site care nu merita. Dupa cum am zis, nu e un site personal al vreunui manelist. E un site cu pretentii . Se vede clar ca nu e lucrat . M-am luat de butonul ala de acolo de sus ca mi s-a parut foarte amuzant facut ( are >> catre dreapta si search-ul apare in stanga, chiar nu inteleg de ce trebuie alta pagina ca sa dai search  - ca doar nu o fi cine stie ce de vazut pe site). Deci nu din cauza butonului e site-ul prost. Chiar daca era facut de cineva care nu avea experienta , eu cred ca avea datoria ca pana acum sa-l termine . Ca nu a aparut ieri, e asa de luni bune.
Sa zicem ca sunt unul dintre cei care voteaza cu psd, (mai de la tara) si vreau sa scriu ceva pe forum. Chiar trebuie sa caut sectiunea de forum ? Ce naiba cauta acolo? Nu putea sa fie undeva sus. Sau mai la vedere. Ca doar nu au 1000 de sectiuni pe site.

Alta dovada de prostie : daca intri la inscrie-te in psd o sa vedeti cea mai tare metoda de protectie bazata pe inteligenta artificiala . Cod de verificare plain text  :coolspeak: .
Intrebare : Cati inscrisi are PSD ? :))
P.S. Daca asa pui tu problema : "Uite-te la celelalte site-uri de partid din Romania" . Poti sa stai linistit si sa nu mai faci nimic pt ca intotdeauna o sa gasesti ceva mai prost . Din pacate vorbim de PSD , care nu cred ca ne-au condus altcumva decat : "Uita-te la vecini ce prosti sunt , hai sa nu o ducem noi mai bine. Sa nu ii jignim". Comunisti !!!

REPET : Vorbim de un site al unui partid care vrea sa ne conduca . Pai ce dreaq sa caute la putere daca nici un site nu sunt in stare sa isi faca.
Cred ca ma opresc aici , ca nu eu am luat bani sa fac site-ul psd.

#41
gupi

gupi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 15.04.2005
Citez din sursa primei pagini:
<pre id="line1"><<span class="start-tag">style</span><span class="attribute-name"> type</span>=<span class="attribute-value">"text/css"</span>>
		 
		 #dropinboxv2cover{
		 width: 450px; /*change width to desired */
		 height: 3000px;  /*change height to desired. REMOVE if you wish box to be content's natural height */
		 position:absolute; /*Don't change below 4 rules*/
		 z-index: 100;
		 overflow:hidden;
		 visibility: hidden;
		 }
		 
		 #dropinboxv2{
		 width: 400px; /*change width to above width-20. */
		 height: 260px; /*change height to above height-20. REMOVE if you wish box to be content's natural height*/
		 border: 2px solid black; /*Customize box appearance*/
		 background-color: lightyellow;
		 padding: 4px;
		 position:absolute; /*Don't change below 3 rules */
		 left: 0;
		 top: 0;
		 }
		 
		 </<span class="end-tag">style</span>>
		 
		 <<span class="start-tag">script</span><span class="attribute-name"> type</span>=<span class="attribute-value">"text/javascript"</span>>
		 
		 /***********************************************
		 * Amazon style Drop-in content box-  Dynamic Drive DHTML code library (www.dynamicdrive.com)
		 * Visit DynamicDrive.com for hundreds of DHTML scripts
		 * This notice must stay intact for legal use
		 * Go to http://www.dynamicdrive.com/ for full source code
		 ***********************************************/
		 
		 var dropboxleft=200 //set left position of box (in px)
		 var dropboxtop=180 //set top position of box (in px)
		 var dropspeed=15 //set speed of drop animation (larger=faster)
		 
		 //Specify display mode. 3 possible values are:
		 //1) "always"- This makes the fade-in box load each time the page is displayed
		 //2) "oncepersession"- This uses cookies to display the fade-in box only once per browser session
		 //3) integer (ie: 5)- Finally, you can specify an integer to display the box randomly via a frequency of 1/integer...
		 // For example, 2 would display the box about (1/2) 50% of the time the page loads.
		 
		 var displaymode="always"</pre>
Nu e nimic rau in a folosi template-uri, dar parca ma asteptam la mai mult.



Alta nasuleala: in dreapta, in rubrica aia de scroll-anunturi, textul e lipit de margini si arata foarte prost (nah, ca i-am taiat gâtu lu`Geoană).
  Attached File  psd.GIF   16.55K   40 downloads


Alta nasuleala: ce e cu trandafirii aia ca o salata la intrarea in site si din cand in cand peste pagini ?

#42
FITZE

FITZE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 11.06.2005
Puteau sa faca o treaba mai buna cu el...dar acuma asta e...

#43
nks14

nks14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.04.2005

View PostVlad Obrin, on Feb 25 2007, 03:20, said:

Cu siguranta mai sunt artificii grafice si modificari structurale care ar imbunatati calitatea paginii, si in ideea asta il rog pe nks14 sa dezvolte observatia lui - "organizarea site-ului este foarte proasta", pentru ca asa e doar o generalitate subiectiva, insa, daca chiar are niste argumente la baza, ar putea sa ajute, caci asta e rolul acestui subiect, nu?
Ati scris ca mai este de lucrat la linia grafica, la un aspect mai curat si ordonat, etc. , hai sa trecem de monosilabism si sa spunem ce poate fi facut.

ce nu-mi place mie:
1.site-ul zici ca pluteste in browser. fa-i si tu niste magini ceva .. orice sa nu mai pluteasca.
2.butoanele zici ca sunt de la site-uri cu surprize. nu se potrivesc pentru un partid serios care salveaza romania :D (hai ca sunt rau, dar serios chiar nu se potrivesc).
3.pozele alea de la header, cel putin aia cu casa poporului, sa stii ca-i luata fara aprobare, nu? aveti copyright? eu am vazut poza aia si pe la o companie romaneasca de design.
4.butonul ala cautare .. e de tot rasul .. omul vrea sa ajunga la informatie cat mai repede, nu sa dea 10000 de click-uri ca sa caute ceva
5.rubrica aia de anunturi ar putea avea totusi niste margini pentru text
6.nu-mi place design-ul per total .. mi se pare prea aglomerat

View PostVlad Obrin, on Feb 25 2007, 03:20, said:

Uite, eu, de exemplu, propun webdesignerilor sa faca serviciul rss sa functioneze din nou, ca parca imi amintesc ca la inceput mergea, si sa faca, pe langa feed-ul de stiri, un altul pentru noua sectiune de stiri internationale. Sectiunea aia mi se pare o gura de aer proaspat in vartejul scandalurilor politicii romanesti, si o oportunitate de a intelege si noi mai bine ce inseamna politica si actualitatea europeana, asa ca o mai facila distributie a stirilor acestei rubrici ar ajuta siteul PSD.
Si alta idee buna cred ca ar fi sa puna un background paginii, eventual albastru deschis sau un pattern alb-albastru - ar face mai comoda citirea textelor, mai ales pentru cei care nu suporta site-urile cu luminozitate mare.
si cine-i plateste pe webdesigneri daca fac rss-ul sa functioneze ? :D

#44
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004
Parerea mea ca site-ul PSD este acceptabil per total. La capitolul aspect e un pic cam slabut, nu imi place fontul si nici restul nu mi se pare foarte reusit dar merge cat de cat. Din punct de vedere al continutului mi se pare destul de bine organizat si ceea ce este cel mai important este actualizat destul de des adica este un site cat de cat viu. Deci eu zic ca e mai bine sa incerce sa il actualizeze in contiuare cat mai des decat sa ii faca cine stie ce aspect.  Sunt de parere ca la un site e mai important continutul si organizarea informatiilor decat aspectul.

#45
frlorx

frlorx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.04.2007
parerea mea ca siteul www.psd.ro este jalnic + ii vulnerabil la XSS

#46
Connected

Connected

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.04.2007

View Postgupi, on Feb 25 2007, 04:53, said:

http://validator.w3....tp://www.psd.ro
inainte de toate, mai este de lucru la gramatica html.

PS: Cine e Cojocaru Ionut, ala de apare la keywords ?
Failed validation, 226 errors ... Prima data cand vad atatea greseli  :lol: am mai vazut si eu mai fac si eu,am si eu la siterile mele
intre 5-12 greseli maxim,dar nu detin host si domeniu propriu asa ca nu m am sinchisit sa le corectez. dar aici sunt prea multe 226:console:

#47
Connected

Connected

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.04.2007

View Postfrlorx, on Apr 10 2007, 12:23, said:

parerea mea ca siteul www.psd.ro este jalnic + ii vulnerabil la XSS
developed by OPUS DESIGN @ site ul psd vechi !

#48
orixweb

orixweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.12.2006
Jumate' de site este in constructie ! Forumul arata urat, nici macar nu ii centrat.

#49
Vlad Obrin

Vlad Obrin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.01.2007

View PostVlad Obrin, on Jan 31 2007, 23:19, said:

Ok, recunosc ca nu inteleg chestiile alea si imi par atat de tehnice incat trebuie sa intreb:

Ce relevanta au asupra experientei mele ca utilizator al siteului? Ma afecteaza in vreun fel?

... daca incercati sa aplicati acelasi test cellorlalte siteuri politice veti observa ca pe langa cele 2 rubrici rosii (adica in care a picat testul) ale www.psd.ro, avem:
3 rubrici rosii la siteul PD
4 rubrici rosii la siteul PNL
4 rubrici rosii la siteul PNG
si doar o rubrica rosie la siteul PC...deci doar un site are mai putine? ce dovedeste asta?  :deadtongue:

Se pare ca cineva se tot repeta... oare nu va e deja clar ca este fie vorba de interpretari eronate ale validatorului, fie de chestii cu totul normale, fie de orice numai de ceva anormal nu...o sa fac iar o camparatie...ca la grupa mica...dar deja devine plictisitor:

http://www.pnl.ro/ - Failed validation, 170 errors (http://validator.w3....&doctype=Inline)
http://www.mae.ro/ - Failed validation, 318 errors (http://validator.w3....&doctype=Inline)
http://www.presidency.ro/ - Failed validation, 130 errors  (http://validator.w3....&doctype=Inline)
http://forum.softpedia.com/ - Failed validation, 166 errors  (http://validator.w3....e=Inline#result)
http://www.opusdesign.ro/ - Failed validation, 152 errors (http://validator.w3....&doctype=Inline)

#50
scandalos

scandalos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.12.2005
siteul unei filiale judetene arata mai bine de cat siteul mama     (indiferent de partid)



Attached File  pc.JPG   139.86K   42 downloads

#51
mariusnastai

mariusnastai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.03.2008
astia s loonatici rau de tot . servesc bull shit pe tava . toti de la palat ar putea sa se autoexileze intro alta dimensiune cu ajutorul unui pistolas...ar face un mare serviciu Romaniei

#52
brindus27

brindus27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 21.01.2010
Bai nene, nu stiu daca exista politician mai prost in psd decat fanfaronul asta de gioana mircica. Trebuia sa fie OUT din momentul in care a pierdut alegerile. Este un prostanac in adevaratul sens; uitativa la el si minunativa! Cum iar fi stat lu' asta presedinte? Vai mama voastra de psdisti!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate