Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Monitor Miro sau Yakumo

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ciumurel

ciumurel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 14.10.2003
Stie cineva sau a avut experienta cu monitor Miro TD 592 sau Yakumo 19 XPT ?Sunt la oferta la eta2u in Timisoara si au cam tot ce m-ar interesa pe mine dar nu prea am gasit opinii utilizatori pe net .pretul 8.2 respectiv 8.5 mil. lei vechi.Va multumesc anticipat pentru orice parere .

#2
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
Ghici de ce nu are nimeni Miro si Yakumo ! I-ati si tu un Samsung sau LG nu te complica cu no-name !

Edited by MD, 08 December 2006 - 10:54.


#3
ciumurel

ciumurel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 14.10.2003
Samsung sau LG la 8.5 mil. nu au DVI . Miro si Yakumo nu sunt chiar no name .Miro faceau TV-uri bune acum cativa ani si am inteles ca Yakumo sunt facute sub licenta Yiama , care sunt cei mai tari.Nu exista doar Samsung si LG.Unii se plang si de astea.Yakumo am vazut in magazin si are o imagine superba si luminozitate mai buna ca Samsung dar evident nu stiu cum se comporta la jocuri.Si am inteles ca DVI-ul e destul de important.

#4
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Toate sunt facute in China. Ai grija cu pixelii morti cand te duci sa il cumperi. In rest ai 3 ani garantie asa ca poti sa alegi modelul care iti place si te satisface ca si pret. Am lucrat cu yakumo, mergea bine, nimic de reprosat.
Succes!

PS Nu cred ca exista vre-o legatura intre Iiyama si Yakumo. Acum 2 luni a fost promotie la metro, Yakumo de 19 inch cu dvi era 681 ron parca. Mai stai o saptamana, apar promotii de Craciun.

Edited by onlyone, 09 December 2006 - 12:44.


#5
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005
Am avut Yakumo si stateam ore intregi in fata computerului si niciodata nu am simtit sa ma doara ochii sau asa ceva. Din punctul asta  de vedere e ok. Acu 3 ani dadusem pe el 12 mil.

#6
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Nu mai o scaldati aiurea :

YACUMO este YACUMO
SAMSUNG , LG sunt SAMSUNG si LG

Tu alegi ce vrei !

Peste tot in orice segment a electronicelor si electrocasnicelor acelasi razboi.

Din experienta mea ALEGE ORIGINALUL , ALEGE BRAND !

NOICIODATA NU O SA_TI PARA RAU.

#7
ciumurel

ciumurel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 14.10.2003
Am vazut un Yakumo wide  la metro , era pe acelasi raft cu un Belinea (wide), Philips ,vreo 3 Samsung (incepand cu 920 N care ma tenta pe mine ,dar nu are dvi)  un Horizon si un LG .Cele mai faine culori le aveau Horizon si Yakumo , cel mai tare contrast LG .Samsungul 920 era penibil (poate era de mult timp pe raft si nu era ok),culori spalacite ,luminozitate destul de slaba (negru era mai mult spre albastru).Deci imaginea era superba la Yakumo , dar era wide si nu imi plac .Am sa mai caut dar din ce am vazut pana acum ,cele no name mergeau cel mai bine .Poate nu se pricepe ochiul meu , nu stiu ce sa zic.Multumesc de pareri pana acum.Ai zis Naga ca ai avut Yakumo , cum se comporta in jocuri?Ai avut ceva nemultumiri?Miro si Yakumo cred ca sunt firme germane , in nici un caz chinezesti.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate