Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

copil ars gradul II-III , help

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#37
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
atunci este vorba de art. 180 alin.4 codul penal si trebuie sa estepti urmarirea penala sa se incheie, daca are loc asa ceva daca nupoti sa faci plangere la parchet sa se intocmeasca o urmarire penala
dupa ce vezi ce se mai intampla cu urmarirea penala ne mai anunti

#38
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Ok.

Sarbatori fericite!

#39
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003

Sper ca o sa va uitati si o sa ma sustineti la emisiunea "Cine plateste"  National TV din data 13.01.2004 ora ~22
S-a realizat emisiunea in legatura cu cazul meu.


#40
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
la ce ora?

#41
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
ora ~22

#42
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Emisiunea nu s-a dat pe 13.01.2004
Revin cu amanunte

#43
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Emisiunea este pe data de 20.01.2004 ora 22 la NATIONAL TV (foarte sigur).
Astazi am primit confirmarea telefonic.

#44
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Ce parere a-ti avut despre emisiune?

#45
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
cred ca e cam mult tam tam pt o poveste care n'are oricum nici un rost...

sorin... exagerezi deja. inteleg ca arsurile sunt foarte usoare.. ma rog.. au fost, cred ca la momentul de fata copila nu mai are nimic...

daca situatia este asa, atuni iti sugerez sa'tz vezi de treaba, pana nu incepei sa enervezi pe cineva si apoi sa incepi sa ai necazuri reale.

#46
mf

mf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 11.08.2003
arty, NU exista exagerare in asemenea cazuri. Incompetenta trebuie pedepsita. Chiar daca a fost o greseala, vinovatul trebuie sa se bucure ca nu a avut urmari mai grave si sa-si asume raspunderea pentru cele comise. Daca Sorin nu ia atitudine, atunci fapta se poate repeta oricand si putem considera ca este chiar incurajata. Intr-adevar, pe Sorin nu-l va "incalzi" prea mult, insa are datoria morala de a-si face dreptate si de a veghea ca nu se va mai intampla, nici lui si nici altora.
In ziua de astazi inca nu exista mecanismele/parghiile juridice/sociale la care sa putem apela atunci cand suntem nedreptatiti. In lipsa unor actiuni individuale ale unora patiti, acestea nici nu se vor crea. Vorbesc din perspectiva unuia care a trecut printr-o trauma similara si cu urmari mai grave.

Incearca sa-ti imaginezi situatia (ipotetica, nu o doresc nimanui) in care copilul tau ar ramane cu urmari vizibile (nu conteaza neaparata gravitatea) din cauza uneia care nici macar nu-si asuma fapta (Lucrez de 20 de ani aici, la nou-nascuti si, credeti-ma, e pentru prima oara cind mi se intimpla una ca asta - de parca numarul victimelor ar conta) , iar pe la varsta de 7-8 ani, cand incepe sa-si constientizeze personalitatea prin comparatia cu cei din jur, vine copilul si te intreaba: Tata, eu de ce sunt ALTFEL  decat ceilalti? NU MAI VREAU   sa fiu altfel pentru ca ceilalti copii rad de mine!

Cum te-ai simti? Ai putea face ceva ca sa-l ajuti in problema lui? S-ar putea descrie durerea copilului si a parintelui? Si toate astea ar fi din cauza cui?

Din acest motiv cred ca Sorin nu numai ca are tot dreptul de a se manifesta asa, ci chiar trebuie sa-l sustinem. Sa ne bucuram daca in cazul lui urmarile nu sunt grave si sa ne gandim ca daca nu luam atitudine, atunci maine ni se poate intampla noua si/sau copiilor nostri.

#47
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
bine ca este din pitesti
nu a-ti vazut ce s-a intamplat la ploiesti incredibil
oricum mi se pare ca a mai fost un caz asemanator de curand

#48
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
buna seara.am citit si eu acu threadu asta.din curiozitate.am vazut k a ramas o perioada indelungata de vreme threadu cu multe reply-uri. e f nasol.sorin,nu stiu ce sa zic, imi pare rau.eu nu cred k ai vreo sansa sa  rezolvi problema pe cale juridica.in schimb,dak iti da catusi de putina satisfactie, du-te si ia-o p`aia de par!ce nenorocita!imi pare f rau k am pierdut emisiunile.iti urez bafta!

#49
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
ARTY - pana piciorul drept nu va arata ca cel stang, eu nu o sa am liniste indiferent daca supar pe cineva. Pentru mine copii sunt pe primul plan.

MF- multumesc mult mult pentru sustinere, ai redus din nervi pe care mi-a provocat Arty.

De asemenea multumesc lui Madman2711 si TzZzepi.

#50
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
sorinrr30: de abia acum am citit si eu povestea ta. Niciodata nu am cunoscut asa de aproape o victima a sistemului putred de sanatate si a mizerabilului trafic de influenta care intoarce justitia in tara asta in talharie la drum mare.

Sunt sincer solidar cu tine si familia ta. In ce stare se mai afla acum?

#51
hedonism

hedonism

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.03.2004
acum am citit si eu post-ul de mai sus...si ma intrebam daca i-ai actionat in judecata si pe cale civila, nu doar pe cale penala..bineinteles ca ar fi fost conditionat de solutionarea cazului penal, dar in cazul in care rezultatul ar fi fost favorabil ai fi putut sa obtii o suma de bani.
oricum mi se pare groaznic ca in Romania, din cate stiu eu jurisprudenta e saraca in cazuri de mal praxis..ceea ce injumatateste sansele celor care au suferit un prejudiciu printr-o eroare a unor cadre medicale.
sper ca fetita ta se va face bine de tot si ca va creste mare frumoasa si sanatoasa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate