Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit eth vs Adap...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

copil ars gradul II-III , help

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#19
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Multumesc pentru sustinere.
Am fost contactat de Evenimentul Zilei.
Acum ramane sa astept daca aproba publicarea.

Radu Sorin

#20
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Mult succes si nu te lasa.

#21
AndreiTk

AndreiTk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 23.10.2003
fut-o in gura pe aia de nenorocita :degetele:

ar merita sa ii dai foc.

Am vazut ca Si ziarul Libertatea avea un nr de telefon, relatii cu cititori poate merge acolo!

Bafta
Si nu Te Lasa!!

#22
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@AndreiTk

Libertatea? Hartia de budah a Romaniei? Ce vrei? Sa faca omu show din nenorocirea lui? Ca numa' asta ar iesi din Libertatea

:cya:

#23
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by sorinrr30
Multumesc pentru sustinere.
Am fost contactat de Evenimentul Zilei.
Acum ramane sa astept daca aproba publicarea.

Radu Sorin


a aparut articolul in Evenimentul Zilei
http://www.expres.ro...?news_id=140150

#24
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
<<  Evenimentul Zilei - Sambata, 13 Decembrie 2003

Copilul nu mai era in chiuveta

Infirmiera Nina Nicolae ne-a declarat ca este nevinovata: ?Lucrez de 20 de ani aici, la nou-nascuti si, credeti-ma, e pentru prima oara cind mi se intimpla una ca asta. N-a fost insa asa cum sustin sotii Radu. Eu scosesem fetita din chiuveta, in momentul in care un jet puternic de apa fierbinte mi-a rabufnit pe mina. Doar citiva stropi s-au prelins pe piciorusul fetitei. Daca jetul se revarsa direct pe ea, ar fi fost arsura de gradul IV. Imi pare foarte rau de ceea ce s-a intimplat, insa aici lucram mai mult empiric. Boilerul e foarte vechi, chiuveta mica, astea-s conditiile. Stiu ca suferinta copilului n-o voi putea plati nici cu viata mea insa, va rog sa ma credeti, nu sint vinovata!? - ne-a declarat Nina Nicolae.   >>

Eu nu inteleg cum "Doar citiva stropi s-au prelins pe piciorusul fetitei." pot produce o arsura de la genunchi in jos (termenul medical "cvasitotalitate") de gradul II-III.
"nu sint vinovata!?, deci copilul meu s-a dat jos din patut si s-a dus la chiuveta singur.
Este de vina boilarul .... nu ...????

Nu gasesc "Conventia Europeana a Drepturilor Omului" ca sa o citesc.
Imi puteti da trimiteri?


#25
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
sorinrr30

Bah, nu stiu ce ai facut, dar parca nu ai avea 30 de ani. Articolul ala a fost facut ca sa fie...sa umple o pagina...sa iti faca pe plac....Nu tea scos pe tine cu problema ta....s-or spalat pe maini.....articolu sa terminat cu declaratia femei ca e nevinovata.....in "capu meu" de cititor atat a ramas.....

Nu mai tin minte exact...da' ceva citat de la tine exista? Aia te-or condus pe tine, nu tu pe ei

Moale....Moale... :(


:cya:

#26
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Oameni buni vreau si eu:
Codul Penal si Conventia Europeana a Drepturilor Omului" ca sa o citesc.

Imi puteti da trimiteri?


#27
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Nou
1.Am fost contactat de NATIONATV emisiunea CINE PLATESTE o sa apar pe data de 06.01.2004.
Stiti ce a declarat inculpata la NATIONALTV:
"copilul meu traieste datorita ei si eu fac abuz de presa si TV numai pentru a ma imbogati"
Cum poate declara un om astfel de lucruri.
2.Am primit scrisoare de la Ministerul de Interne in care declara "...vatamarea ficei dvs. s-a produs ca urmare a unui incident neprevazut refularea boilarului cu apa calda fapt care nu l-a prevazut si nici nu putea prevede infirmierea Nicolae Niculina"
Deci eu trebuie sa ma judec cu boilarul?

C.V.
In 1996 am terminat facultatea de inginerie sectia TCM.
In 2003 am terminat facultatea de informatica.
Sotia este cadru didactic specializarea matematica,  in anul 2003 s-a inscris la continuare de studii -facultatea de matematica informarica-.

Oare credeti oameni buni ca pot profita de pe urma suferintei copilei.

Radu Sorin.

#28
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
eu am terminat dreptul si iti spun clar ca ai sanse minime sa catigi si chiar si asa nu cred ca va raspunde cineva
Conventia europeana a drepturilor omului degeaba o citesti ca nu o sa gasesti nimic concret in legatura cu situatia ta dar daca insisti gasesti la www.echr.net iar Codul penal infractiunea este stipulata de art.184 vatamare corporala din culpa alin.3 sau 4 in functie de gravitatea ranilor si numai in functie de certificatul medico legal
daca au trecut 2 luni de la fapta si nu ati facut plangere direct la instanta in cazul in care vatamarea corporala nu este grava atunci pierdeti dreptul de a fi judecata persoana respectiva
asa ca in functie de certificatul medico-legal trebuie sa va mobilizati
chiar daca ea nu va suporta consecinte penale deoarece fapta nu a fost intentionata si e posibil sa fie vorba si de un caz fortuit ea si intreg spitalul ca institutie pot raspunde pe latura civila in cadrul unei actiuni in raspundere civila delictuala

#29
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
"Deci eu trebuie sa ma judec cu boilarul?"

NU. Eu zic ca trebuie sa te judeci cu tine. Esti in aer. Threadu asta trebuia creat in iunie nu in decembrie. Si anyway, nici macar threadu nu este important...ci ce faceai tu in justitie in iunie, sa aduni dovezi, pe loc sa ii dai in judecata.....

Nu ma intelege gresit, imi pare rau pentru copilu tau, dar nu ai facut NIMIC pentru copilu tau.....mai ales atunci cand trebuia.

Eu zic sa speri ca copilu tau va avea traume fizice, psihice cat mai mici sau chiar 0...SI daca se poate face ceva tratament, operatii estetice...punete pe treaba...macar sa ai un copil normal

:cya:

#30
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
In luna 07.2003, sotia a depus o plangere penala la d-l Prim Procuror al Parchetului de pe langa Judecatoria Topoloveni - judetul Arges.
Dovezi exista insa totul decurge foarte greu.

In legatura cu copilul, am fost la sp.Grigore Alexandrescu - sectia arsi - prof.dr.Enescu.

"www.echr.net" -> nu merge

#31
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Topoloveni ??

Pai nu puteai face in Pitesti?

:cya:

#32
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Nu... numai contestatia se poate face la forum ierarhic superior... Pitesti.

#33
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
care e stadiul micutei acum? are urme sau sechele?

#34
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Urme .. Da.
Se vede foarte clar zona unde a fost arsa.
In schimb nu stiu ce efecte poate sa aiba asupra copilei ... trebuie sa astept.

#35
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
greseala mea site-ul corect este www.echr.coe.int sigur merge
in certificatul medico-legal cate zile de ingrijiri medicale a dat, sau a specificat ca exista slutiri sau pierderea vreunui simt?
Dupa cum am mai zis sanse mici ca pe latura penala sa castigi ceva insa pe latura civila nu prea ai cum sa pierzi, acum depinde si de tine

#36
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Certificat medico-legal: 14-15 zile gamba dreapta in cvasitotalitate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate