Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

copil ars gradul II-III , help

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#1
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Buna ziua,

    Scuzati-mi insistenta, insa am trimis multe mail-uri si nu am primit raspuns (ex.ministerul justitie, ministerul de interne, etc.)




    In ziua de 01.06.2003, sotia Radu Cerasela Mariana a dat nastere minorei Radu Andreea Claudia la Spitalul Calinesti - judetul Arges. Deoarece copila s-a nascut prematur, cu greutatea de 2400 gr., a fost necesare continuarea spitalizarii.
    In ziua de 12.06.2003. copila a fost arsa cu apa fiarta de catre personalul spitalului.
    Conform fisei de externare si a certificatului medico-legal, arsura a fost de gradul II-III, pe piciorul drept.
    In luna 07.2003, sotia a depus o plangere penala la d-l Prim Procuror al Parchetului de pe langa Judecatoria Topoloveni - judetul Arges.
    In ziua de 07.11.2003 am aflat ca d-l subofiter Obagiu Aristotel de la Politia Calinesti a inaintat dosarul catre d-l procuror Toma Gh. cu propunere de solutionare cu NUP (neinceperea urmarii penale)
    In ziua de 10.11.2003, avocatul sotiei s-a deplasat la procuratura pentru a se interesa de solutionarea dosarului, insa acesta nu a putut fi gasit, sustinandu-se ca se afla inca la politie.
    D-l.subofiter Obagiu Aristotel afirma intr-o convorbire telefonica din data de 10.11.2003, ca are si numar de inregistrare de la procuratura.
    In ziua de 13.11.2003, avocatul a aflat de la d-l Prim Procuror ca dosarul va fi solutionat cu NUP.

    Acum am si eu urmatoarele intrebari:
    1.Copila in virsa de 12 zile a suferit o arsura de gradul II-III si nimeni nu este vinovat?
    2.Dosarul intocmit de politist de ce nu se mai gaseste, sau se doreste se treaca termenul in care il pot contesta?
    3.Toate aceste probleme au legatura cu faptul ca FIUL VINOVATEI este POLITIST la Topoloveni - judetul Arges?
    4.Dosarul a fost de negasit in data de 10.11.2003, insa in data de 13.11.2003 apare cu solutia de NUP?

    Mentionez ca pana in data de astazi nu am primit nici-o solutie oficiala din partea Procuraturi.

    Va rog ajutati-ma, un copil a suferit.

UNDE SA MAI SCRIU ?????/

#2
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
sorinrr30

Nu ma pricep...dar nu poti mere la Haga cu problema asta? Sincer...as fi eu fericit daca ai ingropa niste porci dinastia care lasa scapati vinovati pentru distrugerea unui bebelush

Bebelushu este ok acuma? Ca a trecut ceva timp

:cya:

#3
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Rana merge bine.
Este vindecat complet piciorul, dar nu stiu daca va ramane semn sau nu.
Astazi am scris la CNN, Curtea de justitie Europeana.
Haga... Adresa e-mail

#4
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
unde mai pot scrie...
Adrese

#5
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
nu stiu in ce masura te poate ajuta asta: http://www.scj.ro/siteuri_drept.asp

la televiziuni, ziare, etc. ai incercat?

#6
iarmarock

iarmarock

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 22.08.2003
am 2 copii si ma pun in locul tau

vorbele mele sunt de prisos

incearca la Academia Catavencu si la Aspirina Saracului.  Au departamente de investigatii si sunt destul de independenti. Se straduiesc sa arate tara si oamenii ei asa cum sunt.

chiar daca nu vei gasii dreptatea cel putin vor scrie despre fiul politist si ma-sa, sa stie toata lume ce fel de oameni sunt

cum draku doarme femeia aia noaptea

multa sanatate fetitei tale, sa o ajute cel de sus sa traiasca intr-o tzata mai putin trista

scuza chestia cu hopla de mai jos - intra automat

#7
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Am scris la TV si ziare, dar nu stiu ce sa mai cred de nu raspund.
Oare nimeni nu citeste e-mail.

Am revenit, astept sugestii.

Multumesc la toti ce-i care au raspuns.


#8
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Daca ai scris mail-uri nu-ti raspunde nimeni. Suntem in Romania. Scrie scrisori pe care semneaza-le si ataseaza eventual copie dupa buletin. Scrie la EVZ. Nu cred ca nu scriu ei ceva.

#9
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@sorinrr30

Desi nu sunt adeptul scandalului de televizor...in Romania functioneste...asa ca daca esti din Bucuresti cred ca mai mult rezolvi daca mergi personal la ProTV & Antena 1. Recomand Antena 1. De ce? Pentru ca (cel putin asa se dau) sunt mai rezolvatori de cazuri similare. Mailu se pierde...un delete si gata

:cya:

#10
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Cred ca daca ar fi facut asa ceva cu fata mea i-as fi spart in gura pe toti din spital. Si a mea a stat in spital la inceput si au facut niste magarii dar totusi nu asa grave.

#11
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Am dat telefon la Antena1...cica nu au verificat e-mail.
Asa mult le trebuie sa verifice un mail

#12
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Haideti oameni buni , nu aveti nici-o sugestie

Radu Sorin

#13
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Daca ai dat telefon...ce ai vorbit cu ei? Doar i-ai intrebat de mail? Geeeezzz :rolleyes:

Pai mai ia telefonu....spunele sa iti dea pe cineva care se ocupa de stiri....spunele ca ai ceva hot pentru ei...ca atunci sigur iti sar in ajutor....daca ii suni si te plangi la ei si le ceri ajutor.....nu cred ca ajungi prea departe....

P.S. Vorbeste cu moderatorii sa mute posturile aici si sa inchizi celalalt thread....pentru ce ai deschis doua? :ciocan:

:cya:

#14
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
:cya:

#15
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Nu ai citit ce am scris eu?
Lasa e-mail-ul si trimite scrisori.

#16
sorinrr30

sorinrr30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.10.2003
Asta si fac acum insa nu gasesc adresa Parchetului general de pe langa Curtea Suprema de justitie

#17
iarmarock

iarmarock

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 22.08.2003
sorin

du-te la un chiosc de ziare
ia catavencu

gasesti un nr de telefon in interior
suna

cand raspunde secretara spune asa:
doamna, am o problema si nu stiu cu cine ar trebiu sa vorbesc de la voi,
apoi ii spui problema:
1. copilul ars,
2. relatia asistenta mama de politist
3. disperarea ta ca nu poti razbi prin sistem
4. singura ta speranta este catavencu, ca in rest la cine sa te plangi...

cunosc cel putin 3 oameni acolo care nu cred ca te-ar lasa balta

incearca !

#18
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
E-mailul nu functioneaza nicaieri in lume (poate in afara de state). Daca vrei sa rezolvi ceva, te duci personal, sau, in cel mai rau caz, la telefon.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate