Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Dureri de stomac de la Coca-Cola ?!?

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#91
bogda1313

bogda1313

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 27.04.2006
Nu mai beau Cola, Pepsi sau alte bauturi acidulate de un an jumate de cand era sa pic pe strada din cauza caldurii  :thumbup: . De atunci numai apa plata si Rauch sau Pfanner de portocale (alea pe care scrie 100% si fara zahar). Tot asa evit si bomboanele, biscuitii, mezelurile si toate kkt-urile pline de E-uri si alte cele. Fructe la greu, din livada parintilor  :thumbup: . Si sincer sa fiu, parca sunt alt om, nu mai am stari d-alea cretine de epuizare.

#92
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

 bogda1313, on Jan 16 2008, 13:39, said:

Nu mai beau Cola, Pepsi sau alte bauturi acidulate de un an jumate de cand era sa pic pe strada din cauza caldurii  :thumbup: . De atunci numai apa plata si Rauch sau Pfanner de portocale (alea pe care scrie 100% si fara zahar). Tot asa evit si bomboanele, biscuitii, mezelurile si toate kkt-urile pline de E-uri si alte cele. Fructe la greu, din livada parintilor  :thumbup: . Si sincer sa fiu, parca sunt alt om, nu mai am stari d-alea cretine de epuizare.

autosugestia se pare ca face minuni  :)
offtopic, topic care fusese ingropat de mai bine de 2 ani. batem record dupa record  :)

#93
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
sa stii ca de la cola era...
si sa fii tu convins ca nu mai mananci nimic cu e-uri ;)

#94
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Daca beti Cucu Cola de la Mc Cancer e nasoala treaba. Vi se va invirti capul ca in Exorcistul. Traversati cind vedeti un astfel de stabiliment in calea voastra.

#95
bogda1313

bogda1313

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 27.04.2006
Bine, atunci hai sa nu facem nimic si sa turnam toate rahaturile in noi.

#96
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

 bogda1313, on Jan 17 2008, 14:01, said:

Bine, atunci hai sa nu facem nimic si sa turnam toate rahaturile in noi.

nu toate rahaturile, doar pe cele pretestate si aprobate.
ai macar cea mai mica idee cate aprobari trebuie sa aiba un produs ca sa poata fi lansat? suc, mancare, orice?
eu am impresia ca postezi ca sa creasca numarul...

#97
bogda1313

bogda1313

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 27.04.2006

 born2lose, on Jan 18 2008, 13:52, said:

...
eu am impresia ca postezi ca sa creasca numarul...
Daaaa. Nu mai pot sa dorm noaptea cand ma gandesc ca am doar 200 de posturi in 2 ani.
In rest, iti urez sanatate.

#98
Arhi

Arhi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 23.12.2006

 born2lose, on Jan 18 2008, 13:52, said:

nu toate rahaturile, doar pe cele pretestate si aprobate.
ai macar cea mai mica idee cate aprobari trebuie sa aiba un produs ca sa poata fi lansat? suc, mancare, orice?
eu am impresia ca postezi ca sa creasca numarul...
ai idee cata spaga se da in romania, ptr orice aprobare? sau ai impresia ca cei ce dau aprobari sunt supra oameni, incoruptibili, fara nevoi financiare:)))

#99
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
din pacate coca cola sau mcdonalds nu au fost aprobate intai in romania, reteta nu e romaneasca, compania nu e romaneasca, etc...

asa ca lasa-ma cu teoria asta pe care s-a obisnuit orice roman sa dea vina :death:

#100
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Beau bautiru stil Coca Cola / Pepsi Max de aproape 20 ani, no problems so far. Am inceput cu Brifcor, Pepsi, dupa care Coca Cola, in ultimii 8 ani insa prefer cel mai mult Pepsi Max pentru ca sunt putin mai sedentar si nu mai simt nevoia unui aflux mare de zahar.

 spare-me, on Jan 19 2008, 09:06, said:

asa ca lasa-ma cu teoria asta pe care s-a obisnuit orice roman sa dea vina :death:
Dau vina pe orice si oricum, ba radiatii, ba E-uri...

Edited by andreic, 23 January 2008 - 04:11.


#101
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
iar au aparut zabaucii cu ideile unei mari conspiratii mondiale unde capii sunt McDonald's si Coca-Cola?  :roflmao:

#102
alexutzzu92

alexutzzu92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 13.11.2007
Mda. Pai ce parere aveti de situatia mea?
Baiat la 15 ani, consumand minim 1,5 L Coca Cola pe zi?
eu cred ca daca o tin asa....pe viata mea va scrie COLA!!! LOL  :death:

#103
drifter

drifter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2004
eu am baut n tone de Cola in viata asta si n-am nici o problema. daca e 80% apa in corpul uman, probabil au fost perioade in care peste 70% din corpul meu era apa din Cola :D
am prins ceva kile in plus probabil si din cauza zaharului din Cola, dar de cand am trecut pe Cola Zero cred ca a contribuit destul de mult la faptul ca am slabit.
evident ca mai bine bei apa decat Cola dar in ziua de azi si cofeina e vitala :D

Edited by drifter, 28 February 2008 - 11:46.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate