Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Dureri de stomac de la Coca-Cola ?!?

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#55
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
oricum o sa moara candva. nu te lasa.
si bea pepsi ca e mai bun :peacefingers:

#56
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
cand treceam pe la fete pe la studio ce gaseam 80% din timp

stikle de cola (2 kg la fata) batoane de mars snikersi si alte alea... multe meniuri mac si fff multe pakete de tigari si redbull (ne referim la o persoana care sta 8-13 ore la calculator)... toate bune si frumoase

in ultimul timp santal cappy alte nebuneli no more chokolate si fetele manaca acum shaorma, pui shanghai, pizza plus alte junk food un pic mai healthy. intreb si eu ca omu ce si cum, si cand colo ce sa vezi: doina una dintre ele cu analize beton (stiu eu ca le avea ca le-a facut pt nunta) in 72 de zile si-a pus ficatu in patu de spital. cand au aflat care a fost motivu la mine in fridiger zici ca e piata de legume si fructe, iar daca te uiti pe balcon zici ca's cel putin patronu de la aia care fac "izvorul minunilor"

trageti voi concluzii

Edited by ynocentzya, 18 August 2005 - 04:46.


#57
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004

Mirovaia_Scorb, on Apr 26 2005, 22:16, said:

Un prieten de-al meu a lucrat la Cola o perioadã.Nu vã imaginaþi ce profituri uriaºe se fac prin vânzarea bãuturilor rãcoritoare.ÃŽntr-adevãr ce mai conteazã doar Cola, considerând toþi factorii de risc din alimentele denaturate efectul este mult mai vizibil.
La fel judecã ºi producãtorii de bãuturi rãcoritoare : Ce sã facem cu 30 de mii de la unul sau doi bãutori de Cola(yum, yum   :naughty: ) , însã de la 300.000 de consumatori  :w00t: !!!

<{POST_SNAPBACK}>


Este perfect justificat ce spuneam mai sus.Bãieþii aºtia au sigur probleme cu stomacul  :naughty:  :rolleyes:
http://forum.softped...opic=70656&st=0

#58
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
am baut in anu 2 de facultate cam o cisterna de pepsi, inafara ca tremuram ca dreq cand nu mancam, pana acu nici o gaura. nu mai beau. am dat-o pe Prigat de portocale si IceTea, nu ca ar fi mai sanatoase, da nici cat cola.

#59
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 31.03.2005
era odata o tara frumoasa in care se gasea doar brifcor si pepsi pe sub mana.
va place cum miroase langa mc donalds, sau mezelurile din magazine care mai au putin si vor fi toate de post chiar de scrie carne pe etichete?
era asa de greu sa luam doar tehnica si toalele din occident si sa ne pastram alimentele ptr.noi?

#60
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
io zic ca e cel mai sanatos sa mancam vant si sa bem ploaie.
parerea mea  :rolleyes:

#61
...easca

...easca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 21.06.2005

add, on Aug 19 2005, 12:50, said:

am baut in anu 2 de facultate cam o cisterna de pepsi, inafara ca tremuram ca dreq cand nu mancam, pana acu nici o gaura. nu mai beau. am dat-o pe Prigat de portocale si IceTea, nu ca ar fi mai sanatoase, da nici cat cola.

<{POST_SNAPBACK}>


Prigatul intra in aceeasi categorie cu Coca Cola, Fanta, Pepsi, Frutti Fresh sau American Cola, toate continand E 211, benzoatul de sodiu, care, in opinia Institutului de Oncologie Intantila din Dusseldorf este considerat a fi puternic cancerigen ( atasez comunicatul trimis Universitatii de Chimie Alimentara din Galati ).
In plus, Prigatul contine colorantul E 110 – Sunset Yellow si E 102 - tartrazina, ambele interise in SUA.

Attached Files



#62
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Pepsi clasic si Coca Cola clasica si Vanilla nu au e211, daca e sa ne luam dupa eticheta; Celelalte au (si scrie asta), de aici trag concluzia ca la faza asta nu mint.

Daca vreti cola si sa stiti ce puneti in ea, luati reteta:
http://www.colawp.co...467_recipe.html
Daca gasiti ingredientele de baza, anuntati-ma si pe mine...

#63
Irinuk

Irinuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 28.06.2005

Skelet, on Aug 17 2005, 22:42, said:

Am baut ieri 50 mii litri cola. Oare de ce nu ma simt bine?  :death:

Am auzit mai demult pe cineva zicand ca a citit o stire despre un concurs " cine bea cel mai mult cola". Castigatorul a baut acolo nu stiu cati litri la repezeala, si intr-un final a castigat , dar nu a mai apucat sa se bucure de premiu, deoarece a aratat cam asa  :deadtongue: . Cica a murit. de ce oare?

<{POST_SNAPBACK}>

Duuuh c-a murit!! Am citit si eu articolul ala sau am vazut la TV nu mai stiu..orice cantitate de lichid (mai putin probabil ceaiul si apa) consumata in cantitati mari intr-un interval f scurt de timp provoaca daune majore ale sistemului digestiv :notangel: Ia incearca tu sa bei 5-6 litri de vin sau cafea ca pe apa si mai vorbim in coma ^_^

#64
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

...easca, on Aug 19 2005, 14:31, said:

Prigatul intra in aceeasi categorie cu Coca Cola, Fanta, Pepsi, Frutti Fresh sau American Cola, toate continand E 211, benzoatul de sodiu, care, in opinia Institutului de Oncologie Intantila din Dusseldorf este considerat a fi puternic cancerigen ( atasez comunicatul trimis Universitatii de Chimie Alimentara din Galati ).
In plus, Prigatul contine colorantul E 110 – Sunset Yellow si E 102 - tartrazina, ambele interise in SUA.

<{POST_SNAPBACK}>

sunt convins ca orice cacat as bea tot mor, asa ca beau si eu unu ieftin si cat de cat bun la gust :D

#65
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004
in liceu eram dependent de pepsi. oriunde ma duceam aveam sticluta dupa mine. era un fel de sora pt. mine  :coolspeak: (mi-a placut asta :P). dupa ce am terminat liceu, dureri tot mai mari la stomac si stari de greata. control la medic. rezultatul? renuntat la bauturi acidulate si la mancaruri grele, daunatoare organismului. acum, dupa ceva timp de atunci, parca ma simt mai usor, si nu am mai baut acidulat de ceva timp, dar parca as rupe un pepsi la 2L in doua, cand imi aduc aminte ce bun era. ma duc sa ma delectez cu un nectar de piersici  :angry:

edit: si am uitat sa precizez ca dorm mult mai mult: drept dovada acum e ora 3.28 si eu sunt treaz  :nonobad:

Edited by Simple User, 20 August 2005 - 02:28.


#66
Pushky

Pushky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.08.2005
sucurile acidulate nu`s bune de nici o culoare!parerea mea?!treci pe nectar sau apa plata...nu poti spune ca`s naturale, da` nu se compara cu cele acidulate!Fruttia de ex ii  bun, si ii si ieftin...mai sunt si altele...
oricum, cele mai naturale sucuri is alea facute de tine  :naughty:

#67
Irinuk

Irinuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 28.06.2005
La urma urmei NIMIC nu e 100% natural!!! nici nectarul,nici sucul natural..scrie acolo pe el "fara conservanti" dar un lucru fara conservanti nu tine mai mult de 30 de zile maxim...asa ca nu pot intelege de ce unele au termen de valabilitate macar un an...sfatul meu daca tot va plangeti de cola, pepsi & co. ca nu-s bune? cumparati-va un storcator (decat sa dati banii zilnic pe min. un litru de cola cum fac eu) si faceti-va sucuri despre care stiti sigur ca sunt naturale ^_^ .
Am avut si eu acum un an cred probleme cu splina din cauza bauturilor acidulate..am renuntat,am revenit si nu mai am nimic! (wow iote rima)..si nici la mine nu mai e valabila chestia ca daca bei cola dupa o anumita ora nu mai poti dormi noaptea..pot sa beau si 3 pahare mari unul dupa altul si apoi adorm pe loc daca-s obosita...

#68
Adelle

Adelle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 28.08.2005

woodpecker, on Nov 30 2003, 05:16, said:

sunt (eram) un bautor inrait de Coca-Cola dar de la o vreme observ ca organimsul meu (mai exact stomacul) nu o mai 'inghite'.
La inceput se manifesta prin usoare neplaceri, pana am ajuns sa am o stare generala rea + crampe la stomac.M-am oprit pentru o perioada de timp si cand am inceput sa beau din Cola, dupa vreo 2 luni...totul a fost ok.
Insa de vrei 3 zile incoace au aparut aceleasi crampe la stomac.
Mentionez ca de la Pepsi Cola nu am aceleasi probleme.
A mai patit cineva ca mine ? sau doar trebuie sa-mi fac un control medical ???
cu stima,
woodpecker

<{POST_SNAPBACK}>

ASA AM PATIT SI EU..ASTFEL INCAT NU MAI BEAU NUMAI PEPSI.PEPSIMAX...CUM SE ZICE ZERO SUGAR MAX TASTE:))

#69
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
CRED ca o sa mai trezeasca vre-unu si prin 2010 sa scrie in threadul asta si numeni nu o sa isi dea seama  :coolspeak:

#70
Irinuk

Irinuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 28.06.2005
Da=)) tare faza! Oricum efectele sunt aceleasi...si acum 20 de ani si peste 20 de ani (poate doar daca s-o mai destepta careva si s-o imbunatateasca....desi nu cred...) Long Live Coke!! (hac!)

#71
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
26 zile... mai asteptam...  :lol:

#72
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,131
  • Înscris: 13.03.2003
Treceti pe Giusto :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate