Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

exista wrestling in romania?

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#1
bianca_maria

bianca_maria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 27.11.2006
stie cineva dc la noi in bucuresti poti practica wrestlingul, mai ales daca esti fata?
m-ar interesa foarte mult pt. ca mi-ar place sa practic si sunt un fan impatimit.
astept opiniile voastre si informatii utile :worthy:

Attached Files



#2
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,051
  • Înscris: 02.03.2003
Nu trebuie sa te superi, insa nu cred ca stii ce-ti doresti.
Wrestling = maimutareala si cascadorie TV.
Nu cred ca in RO isi pierde timpul vreun sportiv cu asa ceva.

#3
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,061
  • Înscris: 19.07.2005
Wrestlingu este un show sportiv, este foarte frumos si mult mai periculos decat boxul sau chiar si decat K1.
Terratec nu vrei sa fii oponentu meu la o repriza de maimutareala si cascadorie? Am sa incerc sa execut miscarile ca la carte  :coolspeak:
Cei impatimiti se pot uita pe tvsport unde aproape in fiecare seara sunt niste spectacole de zile mari..  :cigar:

#4
bianca_maria

bianca_maria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 27.11.2006
daca la unii le place acest show asta nu inseamna k tre sa faci misto. esti contra asta e........gusturile nu se discuta :nonobad:

#5
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
Wrestling e teatru, nu e sport. Sau ma rog, e sport in aceeasi masura in care e sport un meci cumparat.

#6
LordSheva

LordSheva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.12.2006
offtopic: Ce masuri ai bianca? :naughty:  As face eu un wresling cu tine dak te apropii de 90-60-90.
ontopic: Nu exista scoala de wresling in Bucuresti. Nici nu cred ca exista in europa de est sau centrala. Doar in America aia plina de grasi,prosti,milionari,homosexuali sau alte genuri. Wreslingul nu e un fel de sport la care sa te antrenezi. Trebuie doar sa ai muschi hiperdezvoltati(daca esti baiat) sau trup de diva(daca esti fata). Apropo cu fetele. De ce in wresling sunt numai fete 'dezvolatate' si nici o fata mai umflata,mai cu nasul stramb sau stiu eu cum?Alea or fi mai slabe in bila.

#7
cleantone

cleantone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.01.2005
Academia de Teatru si Film, dar nu cred ca au inca sectie de Wrestling

#8
Thazz

Thazz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.03.2007
e teatru ? .. atunci explica faptul de ce Shawn MIcheals a luat o pauza de 2 ani .. Triple H spatele rupt pe viu .. Batista umar rupt a stat 6 luni Sting la aruncat pe Abys in niste tepi  John cena dupa ce sia luat omor de la Kaly a venit grasu ala si ia mai dat vreo 3 k.o .. .. s.a.m.d  partea proasta e ca voi nu prea stiti ce vb .. urmaresc wrestling de multi multi ani de prin 96 cand era pe Tnt campionatele .. am urmarit o vreme de la nemti ca era pe pro zieben sau cum ii zice ..si de multe ori ma mai uit pe youtube la niste meciuri din 96-97.. ca de halloween 97 ;) ..  si ma uit si pe tv sport .. WRESTLING e adevarat.. doar ca aia care ii vedeti .. sunt mult prea bine antrenati sa sara .. sa primeasca skeme dinalea .. daca eu as incerca asa ceva probail ala pe care as sari ar muri pe loc .. ;) .. mai tociti baeti [ no offence ] wrestlingul e real .. nu poti justifica si nu poti spune ca e trucaj .. cand unu ii da la altu cu Scaunul in cap .. si cand il vezi plin de sange inconstient jos ? e trucaj nu ?in fata a vreo 5-10 mii de spectatori cine isi permite sa faca trucaje ? ma-m uitat la un meci pe ekipe .. era ekipa Dx formata din Triple H si Shawn Michaels .. si ekipa lu unu Edge .. si ekipa lu edge asta ia dat cu scaunul in cap la Triple h dupa ce era k.o .. si sau dus si la Michaels care era intins pe ring plin de sange si iau mai dat ..  

READ!



I have been wrestling on the Independent circuit for 2 years now, I will admit that the outcome is predetermined, but its not as fake as every one thinks, we dont know our matches months in advance and practice. we normally find out our matches the day of or the week before the show. And we rarely talk things over before we wrestle, we just go out there and do our thing. I have countless injuries from wrestling. You also have 3 types of hitters in wrestling, Light hitters that make little or no contact. Snug hitters that make contact and a decent amount but doesnt hurt that much, then stiff hitters that just beat the hell out of you. In todays age of wrestler there are very few light hitters, im a snug/stiff hitter. I dont go out there to kill any one, but i make it know that im hitting them. they can feel every thing...chops are full blown with as much force as you can get behind them, so are forearm shots to the back. clothes lines are also done very hard. The ring hurts, sometimes concrete is softer than the rings. the ropes in most places are steel cable wrapped in a garden hose, and most times the padding in the ring is a layer of carpet. People like to call wrestling fake, but i have been in the ring with Former marines and army men that cant handle a day of wrestling training. It takes more to be a wrestler than what most people realize. They also dont realize that Professional wrestling is a source of income. I dont come to your work and throw rocks and you while your mowing the yards, so dont come to a show and call me a fake or a phony.

Edited by Thazz, 01 April 2007 - 03:04.


#9
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

e teatru ? .. atunci explica faptul de ce Shawn MIcheals a luat o pauza de 2 ani .. Triple H spatele rupt pe viu .. Batista umar rupt a stat 6 luni Sting la aruncat pe Abys in niste tepi John cena dupa ce sia luat omor de la Kaly a venit grasu ala si ia mai dat vreo 3 k.o .. .. s.a.m.d partea proasta e ca voi nu prea stiti ce vb .. urmaresc wrestling de multi multi ani de prin 96 cand era pe Tnt campionatele .. am urmarit o vreme de la nemti ca era pe pro zieben sau cum ii zice ..si de multe ori ma mai uit pe youtube la niste meciuri din 96-97.. ca de halloween 97  .. si ma uit si pe tv sport .. WRESTLING e adevarat.. doar ca aia care ii vedeti .. sunt mult prea bine antrenati sa sara .. sa primeasca skeme dinalea .. daca eu as incerca asa ceva probail ala pe care as sari ar muri pe loc ..  .. mai tociti baeti [ no offence ] wrestlingul e real .. nu poti justifica si nu poti spune ca e trucaj .. cand unu ii da la altu cu Scaunul in cap .. si cand il vezi plin de sange inconstient jos ? e trucaj nu ?in fata a vreo 5-10 mii de spectatori cine isi permite sa faca trucaje ? ma-m uitat la un meci pe ekipe .. era ekipa Dx formata din Triple H si Shawn Michaels .. si ekipa lu unu Edge .. si ekipa lu edge asta ia dat cu scaunul in cap la Triple h dupa ce era k.o .. si sau dus si la Michaels care era intins pe ring plin de sange si iau mai dat ..
Asa-i ca nu esti prea inteligent, asa in general? Cum sa fie real, ce ai innebunit sau ai doar 10 ani si atunci se intelege? Luptele sunt regizate 100%, evident ca mai exista si accidentari dar astea sunt exceptii. Normal ca americanilor aia retardati le place, asta nu inseamna ca e real. Ce k.o, trebuie sa fi orb sa nu vezi cum in majoritatea cazurilor nici macar nu se ating si se prefac atat de jalnic incat iti vine sa razi. Cum te poti gandi ca dupa 10 lovituri in fata nu patesc nimic, sunt exact ca la inceput? Nu mai spune la nimeni ce ai afirmat in topicul asta ca o sa rada si curcile de tine, mai bine dute pe la scoala, lasa wrestlingul si deschide abecedarul ca nu prea sti sa scrii, ceea ce e cam rusinos.

#10
Thazz

Thazz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.03.2007
fi serios si cultivate baiatu ;) .. si uitate atent de fapt, se vede ca nu prea  te uiti la wrestling deci nai cum sa stii ..  uitate mai bine si dupa ai vb nu te uita la fotbal si vb de wrestling .. ;)

#11
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostThazz, on Apr 2 2007, 01:39, said:

fi serios si cultivate baiatu ;) .. si uitate atent de fapt, se vede ca nu prea  te uiti la wrestling deci nai cum sa stii ..  uitate mai bine si dupa ai vb nu te uita la fotbal si vb de wrestling .. ;)

Quote

WRESTLING e adevarat.. doar ca aia care ii vedeti .. sunt mult prea bine antrenati sa sara .. sa primeasca skeme dinalea .
:roflmaofast: Am trait sa o vad si pe asta, pe cineva care sustine cu tarie ceva ce orice om normal si trecut de 14 ani isi da seama ca trucaj 100%.

Btw, am o intrebare pt tine: asai ca si matrix-ul e real? sau fazele alea in filme in care se impusca aia intre de ei de le sare bulionul si alea sunt reale nu? daca mergem pe rationamentul tau si astea sunt reale, ca doar nu pot fi trucaje cand milione de oameni se uita la ele  :lol:  (filmele)

Edited by Bobby_ro, 02 April 2007 - 00:58.


#12
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
Thazz, acum câțiva ani un "luptător" de wrestling, Owen Hart, ar fi trebuit să coboare în ring agățat de un cablu din tavan, însă din cauza unei defecțiuni tehnice a picat în gol și a murit. Conform logicii tale, asta face wrestling-ul real, nu regie. Faptul că mai există probleme de coordonare care se soldează cu accidente nu înseamnă că wrestling-ul e real. Dacă ai dubii, citește fragmentele cu roșu de mai jos.

View PostThazz, on Apr 1 2007, 03:56, said:

I have been wrestling on the Independent circuit for 2 years now, I will admit that the outcome is predetermined, but its not as fake as every one thinks, we dont know our matches months in advance and practice. we normally find out our matches the day of or the week before the show.


#13
Fade™

Fade™

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 28.12.2006
Cum ma sa practici Wrestling in Romania ? Totusi ar fii frumos sa vad cum isi rup unii gatu  <_< .

Wrestlingul este o telenovela parerea mea, cand te plictisesti si n-ai ce face te mai uiti din cand in cand .70%+ e fake.

#14
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Poate greco-romane sau sambo.

#15
tzutzu92

tzutzu92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 25.04.2007
Deocamdata nu exista sali unde sa se poata practica wrestling in Romania .. Poate in viitor  ;)

#16
MDV071

MDV071

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 21.07.2007
nu inteleg dc majoritatea vedeti in wrestling bataie.
wrestling este un sport in care trebuie sa iti obosesti adversaru cu scheme tehnice si complicate.
intradevar, wrestlingul de la tv(wwe) e cam fake, dar federatiile independente.....acolo e serioasa treaba
si cand vedeti voi ca isi dau aia cu pumni(nu ai voie sa dai cu pumnu strans) sau picioare, unii se mai arunca, se mai prefac fiindca dak ai primi un picior de la unu de 200 kg nu cred ca mai apuci sa povestesti.
dak te uiti atent, vezi ca dupa 3 min aia sunt mortzi de oboseala, iar dupa 15 min abia se mai ridica.
wrestlingul nu e bataie.

#17
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007
Wrestlingul momentan nu poate fi practicat in Romania deoarece nu exista federatie de wrestling la noi.Nici in Europa nu sunt prea multe (ai putea incerca sa mergi in Italia,acolo sunt 4 divizii profesioniste).Sau ai putea incepe prin lupte greco-romane.Asa a ajuns Kurt Angle superstarul de astazi  ;)

#18
tzutzu92

tzutzu92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 25.04.2007
Deocamdata nu se poate practica in Romania .. poate cand vom avea o televiziune mai avansata :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate