Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

exista wrestling in romania?

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#37
cleriq

cleriq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.02.2007
Iar incepeti? :wallbash: :wallbash: :wallbash:  
On topic..La mare,vara,pe nisip
Profesional nu cred :nonobad:

#38
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007

View Postcleriq, on Sep 27 2007, 13:42, said:

Iar incepeti? :wallbash: :wallbash: :wallbash:  
On topic..La mare,vara,pe nisip
Profesional nu cred :nonobad:
Sau pe saltele in spatele blocului, in casa, in curte sau chiar la scoala.Ar trebui ca fanii wrestlingului sa inteleaga faptul ca nu trebuie sa incerce astfel de lucruri acasa.
On topic: wrestling exista, dar la nivel de lupte greco-romane.Daca strambati din nas va spun ca multe staruri au inceput de la acest nivel, inclusiv Kurt Angle si Bobby Lashley.Deocamdata nu se poate; probabil ca in cativa ani se va face ceva in aceasta privinta.Daca va place atat de mult wrestlingul si doriti sa il practicati, incercati in Italia.Acolo sunt din cate stiu eu 4 divizii profesioniste si mai multe divizii de amatori.

#39
cleriq

cleriq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.02.2007
My son,glumeam,ca cine o fi tampitu sa faca tombstone cu capu n nisip,sau chokeslam sub apa...Vroiam sa evidentiez imposibilitatea profesionalismului ROMANESC in Sportul acesta :surprise:

#40
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007

View Postcleriq, on Sep 28 2007, 10:51, said:

My son,glumeam,ca cine o fi tampitu sa faca tombstone cu capu n nisip,sau chokeslam sub apa...Vroiam sa evidentiez imposibilitatea profesionalismului ROMANESC in Sportul acesta :surprise:
Sunt convins ca glumeai; incercam sa impiedic un numar cat mai mare de oameni sa practice astfel de manevre.Ca tot veni vorba, am vazut manevre facute in apa si sunt convins ca se face wrestling chiar si pe plaja.Din moment ce s-a facut Batista Bomb pe catedra, rupand-o pur si simplu iti dai seama pana unde pot ajunge lucrurile in Romania.Si sincer nu cred ca vor evolua altfel pana cand vom avea wrestling profesionist.

#41
cleriq

cleriq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.02.2007
Sigur nu asta e modul de a ajunge la profesionalism..si tare ar fi sa vedem si noi candva wrestling live :worthy:

#42
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007

View Postcleriq, on Sep 28 2007, 15:08, said:

Sigur nu asta e modul de a ajunge la profesionalism..si tare ar fi sa vedem si noi candva wrestling live :worthy:
WWE-ul organizeaza turnee in toata lumea; poate odata si odata vor veni si in Romania.Sincer astept ziua aia cu nerabdare :)

#43
Nyk3

Nyk3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 19.01.2009
[quote name='Thazz' date='Apr 1 2007, 02:56' post='2645283']
e teatru ? .. atunci explica faptul de ce Shawn MIcheals a luat o pauza de 2 ani .. Triple H spatele rupt pe viu .. Batista umar rupt a stat 6 luni Sting la aruncat pe Abys in niste tepi  John cena dupa ce sia luat omor de la Kaly a venit grasu ala si ia mai dat vreo 3 k.o .. .. s.a.m.d  partea proasta e ca voi nu prea stiti ce vb .. urmaresc wrestling de multi multi ani de prin 96 cand era pe Tnt campionatele .. am urmarit o vreme de la nemti ca era pe pro zieben sau cum ii zice ..si de multe ori ma mai uit pe youtube la niste meciuri din 96-97.. ca de halloween 97 ;) ..  si ma uit si pe tv sport .. WRESTLING e adevarat.. doar ca aia care ii vedeti .. sunt mult prea bine antrenati sa sara .. sa primeasca skeme dinalea .. daca eu as incerca asa ceva probail ala pe care as sari ar muri pe loc .. ;) .. mai tociti baeti [ no offence ] wrestlingul e real .. nu poti justifica si nu poti spune ca e trucaj .. cand unu ii da la altu cu Scaunul in cap .. si cand il vezi plin de sange inconstient jos ? e trucaj nu ?in fata a vreo 5-10 mii de spectatori cine isi permite sa faca trucaje ? ma-m uitat la un meci pe ekipe .. era ekipa Dx formata din Triple H si Shawn Michaels .. si ekipa lu unu Edge .. si ekipa lu edge asta ia dat cu scaunul in cap la Triple h dupa ce era k.o .. si sau dus si la Michaels care era intins pe ring plin de sange si iau mai dat ..  

De meciul asta vorbeam si io

Edited by Nyk3, 04 February 2009 - 11:08.


#44
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003

Quote

e teatru ? .. atunci explica faptul de ce Shawn MIcheals a luat o pauza de 2 ani .. Triple H spatele rupt pe viu .. Batista umar rupt a stat 6 luni Sting la aruncat pe Abys in niste tepi John cena dupa ce sia luat omor de la Kaly a venit grasu ala si ia mai dat vreo 3 k.o .. .. s.a.m.d partea proasta e ca voi nu prea stiti ce vb .. urmaresc wrestling de multi multi ani de prin 96 cand era pe Tnt campionatele .. am urmarit o vreme de la nemti ca era pe pro zieben sau cum ii zice ..si de multe ori ma mai uit pe youtube la niste meciuri din 96-97.. ca de halloween 97

Traducerea argumentului: Intrucat la coada filmelor cu Jackie Chan se afla de obicei cate un trailer aratand ce accidente oribile a suferit omul, declar pe proprie raspundere si in deplinatatea facultatilor mintale ca toate filmele cu Jackie Chan sunt chestii reale. Prostilor care nu stiti nimic !
Another question: o buna parte din mosii cu scufie rosie si barba alba care aduc cadouri la copii de Craciun isi rup diverse alunecand pe gheata. Crezi ca putem spune din cauza asta ca Mos Craciun e real ?

#45
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007
@ Nike: Iti voi da un citat din clipurile facute de WWE, in care sugerau ca nimeni sa nu incerce sa reproduca acele manevre: "Yes, this is entertainment, but the hazards are real".Si aceasta este situatia.Acesta este un argument ce atesta clar faptul ca wrestlingul nu este lupta, dar si faptul ca nu este "circ", intrucat este deosebit de dificil si presupune enorm de multe riscuri.Iar riscurile, din pacate, nu raman doar la stadiu teoretic, ci se concretizeaza in accidentari.....

Edited by mihai_1991, 04 February 2009 - 17:41.


#46
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Postmihai_1991, on Feb 4 2009, 17:39, said:

@ Nike: Iti voi da un citat din clipurile facute de WWE, in care sugerau ca nimeni sa nu incerce sa reproduca acele manevre: "Yes, this is entertainment, but the hazards are real".Si aceasta este situatia.Acesta este un argument ce atesta clar faptul ca wrestlingul nu este lupta, dar si faptul ca nu este "circ", intrucat este deosebit de dificil si presupune enorm de multe riscuri.Iar riscurile, din pacate, nu raman doar la stadiu teoretic, ci se concretizeaza in accidentari.....
or fi ele trucate dar bataia e pe bune ...
p.s: daca vreti wrestling incepeti cu greco-romane,box, k1, judo, arte martiale si apoi in circuite profesioniste de lupte si o sa ajungeti la wrestling si pana atunci ...
si in japonia e popular sportul asta ;)

Edited by eroarex, 04 February 2009 - 17:46.


#47
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003

Quote

or fi ele trucate dar bataia e pe bune ...

Si Mosh Craciun ti-a adus un catzelush de plush. Si tocmai visezi frumos. Si eu zic sa visezi mai departe, ca esti periculos in stare treaza.

#48
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Postmonokeros, on Feb 4 2009, 20:18, said:

Si Mosh Craciun ti-a adus un catzelush de plush. Si tocmai visezi frumos. Si eu zic sa visezi mai departe, ca esti periculos in stare treaza.
nu cred ca ia vazut dar mie mi s-au parut cat de cat reale sa ii dea cu scara in cap sau in dinti cand scuipa dintii si sange pe jos sau cand l-a luat pe targa ca s-a aruncat DE LA 3 M PE JOS !!! si atunci cand rup mesele sau isi dau cu scaunele in cap ??!!!
asa ca chill nu exagerez si poate unele sunt aranjate dar nu toate ;)

Edited by eroarex, 04 February 2009 - 20:22.


#49
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007

View Posteroarex, on Feb 4 2009, 20:22, said:

nu cred ca ia vazut dar mie mi s-au parut cat de cat reale sa ii dea cu scara in cap sau in dinti cand scuipa dintii si sange pe jos sau cand l-a luat pe targa ca s-a aruncat DE LA 3 M PE JOS !!! si atunci cand rup mesele sau isi dau cu scaunele in cap ??!!!
asa ca chill nu exagerez si poate unele sunt aranjate dar nu toate ;)
Hai sa le luam pe rand:
1.Datul cu scara in cap
La faza asta camera se schimba (nu vei vedea niciodata o scara incasata in cap - sau daca vei vedea, va fi o greseala teribila), iar luptatorul ce "incaseaza" scara pune mana si astfel nu este lovit in cap, ci in mana
2. Cand s-a aruncat de la 3 metri a riscat destul de mult, dar asta nu inseamna ca este real fighting.Ringul respectiv nu este din piatra
3."Cand rup mesele"- ok, rup mese.Mese confectionate din ce? Bineinteles ca din materiale ce se rup destul de usor.Un moment penibil a fost in TNA, cand o masa s-a rupt cu Scott Steiner, ACESTA STAND PUR SI SIMPLU INTINS PE EA! Imagineaza-ti cat de "tare" trebuie sa fi fost!
4.Scaune in cap- la fel ca loviturile de scara.Lovitura se da in mana.
Si, pentru a nu sta zile intregi cu argumente si contraargumente, va invit sa urmariti acest videoclip:
Pro wrestling's great secrets: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/03LsMmM0lFs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Postmihai_1991, on Feb 4 2009, 22:00, said:

Hai sa le luam pe rand:
1.Datul cu scara in cap
La faza asta camera se schimba (nu vei vedea niciodata o scara incasata in cap - sau daca vei vedea, va fi o greseala teribila), iar luptatorul ce "incaseaza" scara pune mana si astfel nu este lovit in cap, ci in mana
2. Cand s-a aruncat de la 3 metri a riscat destul de mult, dar asta nu inseamna ca este real fighting.Ringul respectiv nu este din piatra
3."Cand rup mesele"- ok, rup mese.Mese confectionate din ce? Bineinteles ca din materiale ce se rup destul de usor.Un moment penibil a fost in TNA, cand o masa s-a rupt cu Scott Steiner, ACESTA STAND PUR SI SIMPLU INTINS PE EA! Imagineaza-ti cat de "tare" trebuie sa fi fost!
4.Scaune in cap- la fel ca loviturile de scara.Lovitura se da in mana.
Si, pentru a nu sta zile intregi cu argumente si contraargumente, va invit sa urmariti acest videoclip:
Pro wrestling's great secrets: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/03LsMmM0lFs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
ce iti pot zice ca filmul ala e o cacealma ... nu mi se pare nimic adevarat poate pe alta planeta
indivizii aia nici nu au transpirat, si se vedea clar cum simulau
ce iti pot zice e ca am vazut ultima gala Royal Rumble si nimic nu mi s-a parut lucrat, doar cand ia dat matt lui jeff cu scaunul in cap si l-a tradat a fost penibil in rest luptele mi s-au parut cat de cat de reale, oamenii transpirau, erau rosii unde au fost loviti aveau chiar si vanatai scuipau si sange si sa iti mai spun ceva
ce zici de rusul ala care nici nu stie sa vorbeasca engleza da da cu capul :P sau de kali ??? zi si mie cat de trucate sunt luptele cu ei?
asa ca te rog lasa-ma si nu mai zi ca sunt trucate, oamenii chiar sunt raniti si chiar se lupta pe bune nu cum cred unii ...
1. sigur, cum sa nu ... cate lovituri nu am vazut cu scara in dinti ... ce era exceptional e ca am gasit dupa aia poze din reviste de scandal americane cu vedetele la stomatolog care zambeau si nu aveau 2-3 dinti asa ca termin-o cu aburelile  :death:  
2.s-au aruncat multi, unii chiar au si rupt ringul ... altii peste corzi
3.mesele alea si mie mi se par dubioase :D dar cand ii pune capul pe un scaun si cu altul ii da in cap pana ii ies ochii frate asta nu ai cum sa zici ca e trucata ... HBK atunci a stat o saptamana in spital si se vedeau clar ranile asa ca ...
4.cum sa se dea in mana??? poate te uiti la altceva fratioare ...
iti recomand royal rumble 2009 sa vezi acolo macel ;)

#51
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Eu te intreb altceva. Tu ai vazut live efectul unei tibii in gura ? Bun, daca l-ai vazut si continui cu povestea asta inseamna ca tii la ea prea mult. Daca nu l-ai vazut, ai macar o scuza.
@Asa-zisele mese si scaune in cap: tu crezi ca la Hollywood isi dau cu scaune reale in cap ? Sa-ti zic un banc. Cica Bula cu Bulica se spalau in baie si ma-sa croseta la usa. Si se aude Bulica urland: mamaaaaa saari ca Bula imi da cu scaunu' in caaaap! Da-i si tu, Bulica, nu te lasa, zice ma-sa. Nu pot, mama, ca al meu e moaleeee !!!
Well, in PW nu-s moi dar sigur sunt foarte casante sau foarte "plastice". :D
Exista ceva-ceva exceptii, in special in zona puroresu-Jp. Acolo bataia poate ajunge destul de close to real and full contact, dar si asa rezultatul final e convenit dinainte. Oricum, la luptatori de puroresu am mai vazut fetze stacite din cate un calcai sau scatoalca. In PW american la ce-si cara aia in fatzau trebuiau sa aiba deja oasele inlocuite cu vanadiu sau titan :D

#52
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007

View Posteroarex, on Feb 4 2009, 22:25, said:

ce iti pot zice ca filmul ala e o cacealma ... nu mi se pare nimic adevarat poate pe alta planeta
indivizii aia nici nu au transpirat, si se vedea clar cum simulau
ce iti pot zice e ca am vazut ultima gala Royal Rumble si nimic nu mi s-a parut lucrat, doar cand ia dat matt lui jeff cu scaunul in cap si l-a tradat a fost penibil in rest luptele mi s-au parut cat de cat de reale, oamenii transpirau, erau rosii unde au fost loviti aveau chiar si vanatai scuipau si sange si sa iti mai spun ceva
ce zici de rusul ala care nici nu stie sa vorbeasca engleza da da cu capul :P sau de kali ??? zi si mie cat de trucate sunt luptele cu ei?
asa ca te rog lasa-ma si nu mai zi ca sunt trucate, oamenii chiar sunt raniti si chiar se lupta pe bune nu cum cred unii ...
1. sigur, cum sa nu ... cate lovituri nu am vazut cu scara in dinti ... ce era exceptional e ca am gasit dupa aia poze din reviste de scandal americane cu vedetele la stomatolog care zambeau si nu aveau 2-3 dinti asa ca termin-o cu aburelile  :death:  
2.s-au aruncat multi, unii chiar au si rupt ringul ... altii peste corzi
3.mesele alea si mie mi se par dubioase :D dar cand ii pune capul pe un scaun si cu altul ii da in cap pana ii ies ochii frate asta nu ai cum sa zici ca e trucata ... HBK atunci a stat o saptamana in spital si se vedeau clar ranile asa ca ...
4.cum sa se dea in mana??? poate te uiti la altceva fratioare ...
iti recomand royal rumble 2009 sa vezi acolo macel ;)
Filmul ala e o cacealma, ok.Toti wrestlerii n-au idee ce fac, din moment ce toti afirma ca nu este lupta, ci divertisment sportiv.Spre exemplu, Hulk Hogan e paralel cu wrestling-ul (bietul necunoscator n-are decat vreo 30 de ani de experienta; mai are nevoie de inca 20-30 pentru a afla cum stau lucrurile).Daca filmul ala e o cacealma, cum iti explici faptul ca tot ce se spune acolo se potriveste de minune cu ceea ce se intampla in ringul de wrestling? uita-te atent, spre exemplu, la loviturile de pumn.Uita-te la manevra lui Cena 5knuckle shuffle (cand aplica celebrul lui You can't see me).E evident faptul ca pumnul lui trece pe langa fata "adversarului".Uita-te in filmuletul acesta cum Dreamer il "loveste" cu un baseball slide pe Lashley , apoi cum unul dintre originali ii spune celuilalt "double suplex".Cauta secventa in care Steiner se "loveste" singur de treptele de metal (read: pune mana), fiindca lui Samoa Joe pur si simplu i-a alunecat mana atunci cand ii directiona capul spre acele trepte.
Faza cu scuipatul sange- "Yes, it's entertainment, but the hazards are real".Gandeste-te si altfel: daca, intr-un mod ipotetic, conceptual  etc. etc. wrestling-ul nu ar fi lupta, ci doar spectacol , asta ar insemna ca wrestlerii nu se pot accidenta?
Rusul ala stie sa vorbeasca engleza, dar joaca un rol (este heel).Khali a trecut de la heel la babyface (daca te uiti la modul in care aplica acel chop iti vei da seama clar ca wrestlingul nu este lupta.

1.Scara in dinti= greseala.Nu ai idee cat de frecvent apar greselile (din pacate).
2.Cand ringul s-a rupt asta nu a fost "scripted", ci a fost o alta eroare.Nu inseamna ca se bat, ci ca forta cu care ei au aterizat a fost prea mare si ringul a cedat . Peste corzi- daca te uiti atent, wrestlerul "incasator" defapt ii prinde, pentru ca ei sa nu se raneasca
3.Cand il pune pe scaun nu ii da in cap, ci da fie in aer, fie in mana oponentului, fie in scaun (pentru zgomot) etc.
Am vazut Royal Rumble 2009 si multe alte evenimente (ma uit de peste 2 ani la wrestling).Citeste acest articol de pe wikipedia: http://en.wikipedia....ional_wrestling  .Dar ca sa nu stai sa citesti intregul articol, am selectat cateva pasaje ce merita a fi citite:

In Latin America and English-speaking countries, most wrestlers (and other on-stage performers) portray character roles, sometimes with personalities wildly different from their own. These personalities are a gimmick intended to heighten interest in a wrestler without regard to athletic ability


While true exhibition matches are not uncommon, most matches tell a story analogous to a scene in a play or film, or an episode of a serial drama: The face will win (triumph) or lose (tragedy). Longer story arcs can result from multiple matches over the course of time. Since most promotions have a championship title, competition for the championship is a common impetus for stories. Also, anything from a character's own hair to his job with the promotion can be wagered in a match.


Behind the scenes, the decision makers in a company will decide to give a title to the most accomplished performer, or the one with the most popular or exciting character


While each wrestling match is ostensibly a competition of athletics and strategy, the goal of each match from a business standpoint is to excite and entertain the audience. Although the competition is staged, dramatic emphasis can be utilized to draw out the most intense reaction from the audience. Heightened interest results in higher attendance rates, increased ticket sales, higher ratings on television broadcasts (which result in greater ad revenue), higher pay-per-view buyrates, and sales of branded merchandise and recorded video footage. All of these contribute to the profit of the promotion company.

#53
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
unii dintre voi aveti dreptate cei care spun ca wretlingul e spectacol apai cei care zic ca e adevarat apai aia cred si in mos craciun si in iepurasul de paste.wrestlingu e doar un spectacol aproape ca in filme

si inca ceva voi nu va ganditi ca dak ar fi adevarat ei ar muri intr-o luna max 2

#54
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Nope. Believe me ca-s doctor de ambulanta: o buna parte ar muri pe loc. Iti dau un exemplu: am vazut la morga cetatean lovit cu un scaun metalic in cap. Una din barele de metal ii intrase practic prin osul scalpului in creier.

Edited by monokeros, 10 February 2009 - 17:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate