Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

lcd de 200 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
maximilianrobu

maximilianrobu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 13.10.2006
ce recomandati sa mi iau !
vreau ceva de 17",maxim 8ms

MONITOR LG L1752S-SF 17


sau


BENQ LCD FP73G, 17in TFT

sau

un alt model daca reusesc sa ma incadrez in acesti bani

#2
madalinus

madalinus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.04.2004
Merita sa mai pui sa-ti cumperi unul de 19 inchi

#3
cristiantel

cristiantel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 22.07.2005
BENQ LCD FP73G. Am luat doua in ultimul timp si n-am ce sa le reprosez. Imagine si unghi de vizilibiltate foarte bune, la un pret cat se poate de decent. Si se descurca admirabil si in jocuri.
Recomand o verificare a pixelilor la cumparare. Asta indiferent de marca de lcd pe care o vei lua. Am avut surprize in magazin la un model mult mai scump (alta marca).

#4
maximilianrobu

maximilianrobu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 13.10.2006
BENQ LCD FP73G..vreau sa iau dar nu am mai gasit...am fost in cateva magazine ..

#5
Lawler

Lawler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 08.11.2006

View Postmaximilianrobu, on Nov 27 2006, 23:35, said:

ce recomandati sa mi iau !
vreau ceva de 17",maxim 8ms

MONITOR LG L1752S-SF 17
sau
BENQ LCD FP73G, 17in TFT

sau

un alt model daca reusesc sa ma incadrez in acesti bani


Te sfatuiesc sa alegi Benq FP73G,sau un monitor Benq ,sunt mult convenabile(calitate-pret),si fiabilitate,iit recomand si ru un model de  Benq

#6
madalinus

madalinus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.04.2004
Ca sa nu mai deschid un nou topic,m-ar interesa si pe mine un BENQ FP 93GX de la pcgarage.
Pentru cei care au cumparat un monitor BENQ,as dori sa aflu daca cutia vine sigilata din fabrica,pt ca
cei de la pcgarage spun ca asa vine,iar daca ma prezint sa-l ridic (sau il trimit prin posta) trebuie sa-l iau chiar daca are pina in 5 pixeli morti.Posibil sa nu aibe nici un pixel mort...asa as fi un norocos.
Ce ma sfatuiti sa fac...mai ales ca nu sint din Bucuresti?
Multumiri!

#7
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Daca are si 2 pixeli morti insa aprinsi rau o sa iti vina sa ii scoti cu acul din monitor.
Mai sunt pixeli morti foarte putin activi (in stare de moarte clinica sa le zicem) pe care ii vezi doar de la 10 cm de monitor si doar pe o culoare sa zicem negru.
Insa am vazut in un magazin un monitor cu 2 pixeli morti albastrii ca cerul intr-o zi de vara si stralucitori ca niste stele. O sa te jeneze atat de tare incat o sa vrei sa dai de 2 ori diferenta pe care ai economisit-o doar sa scapi de ei.

Deci, du-te la un magazin, probeaza unul inainte de a-l cumpara, pune-l pe negru, uita-te de la 10 cm pe fiecare zona apoi pe alb si daca iti place, cumpara-l

#8
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006
benq fp93g luat din iasi milenium center. foarte bun sunt multumit. garantia e de un an la 3 pixeli morti si 3 ani la 10 pixeli morti.

#9
madalinus

madalinus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.04.2004
Am cumparat BENQ FP93GX de la pcgarage si au permis verificarea de pixeli morti.Eu sint din Craiova
si am trimis pe cineva din Bucuresti sa-l incerce,apoi l-au impachetat si l-au trimis.
Chiar nu credeam sa faca asta...fapt pt care ii felicit.
Cred ca acest monitor reprezinta cel mai bun raport performanta-pret,are inclus si cablu DVI.

#10
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006

View Postmadalinus, on Dec 8 2006, 22:13, said:

Am cumparat BENQ FP93GX de la pcgarage si au permis verificarea de pixeli morti.Eu sint din Craiova
si am trimis pe cineva din Bucuresti sa-l incerce,apoi l-au impachetat si l-au trimis.
Chiar nu credeam sa faca asta...fapt pt care ii felicit.
Cred ca acest monitor reprezinta cel mai bun raport performanta-pret,are inclus si cablu DVI.
al meu nu avea inclus cablu dvi
:angry:

sau numai modelul fp93gx are si fp93g nu

#11
madalinus

madalinus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.04.2004
Probabil numai 93gx sa aibe cablu digital sau,daca nu l-ai luat sigilat,sa fi fost subtilizat.
Nici eu nu stiam daca exista acest cablu,tot cautam sa-l cumpar si era destul de scump.
Intereseaza-te daca cablul este inclus la modelul pe care l-ai cumparat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate